MUNIE očima našich členů aneb místo, kde získám praxi a přátele, pt. 2

V předchozím článku jsme ti představili několik našich členů, kteří využili členství v našem spolku jako odrazový můstek ke své kariéře. Získej s námi praxi i ty! Podej si přihlášku, přijdi na pohovor a zkus si práci markeťáka, fundraisera, HRisty nebo projekťáka v MUNII.

O dalších členech, kteří s námi získali praxi, si můžeš přečíst v následujícím článku.

 

Vlastimil Kříž

Aktivní Alumni, HR oddělení

Vlasta

„Pracuji jako HR manažer. Dva a půl roku jsem na této pozici působil v e-commerce společnosti, která v česku provozuje největší e-shop s osvětlením. Aktuálně na stejné pozici působím ve firmě, která se zabývá projekty v oblasti udržitelné energetiky. Mezi moje činnosti patří nábor, strategické plánování, péče o zaměstnance a digitalizace HR agendy. Kromě toho mám na starosti i integrování nových technologií do běžných HR činností. Ve své práci jsem úspěšný díky tomu, že jsem se v MUNII naučil pracovat a komunikovat s lidmi. Pochopil jsem, že každý je jiný, každý vyžaduje trošku jiný přístup a pokud člověk chce, dokáže najít nějaký způsob komunikace s téměř každým.“

Proč ses do spolku přidal?

Vstup do MUNIE jsem viděl jako cestu k HR, které jsem už tehdy věděl, že chci dělat. A povedlo se. Kromě toho jsem v MUNII získal i přátelství, která bych dost možná nazval těmi pravými. Prvotní motivace ale bylo HR a získávání kontaktů napříč univerzitou, všechno ostatní přišlo s tím a nikdy bych to neudělal jinak.

Jaká je tvá role v MUNII?

Moje role už je nyní spíše o předávání zkušeností, občasném školení náborů či celospolkovém školení na pohovory a životopisy. Taky si strašně užívám roli animátora na víkendovkách, kde jednak pomáhám vymýšlet a následně i realizovat program.

MUNIE mi otevřela svět náboru a základní techniky pohovorů jsem se naučil právě tady. Určitě to není všechno. Obecně bych řekl, že MUNIE mě prostě naučila něco o lidech. A že ne vždy je HR jen usmívání se a plnění přání, ale že je to často i o řešení těch věcí nepříjemných, které nikdo jiný řešit nechce.

Co bys řekl spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Že MUNIE může být životní příležitost, pokud ten člověk sám chce. Není to tak, že když jsem v MUNII, tak se mi vše snese k nohám, to určitě ne. Ale pokud jsem v MUNII, ukážou se mi příležitosti, o kterých jsem netušil a ani nesnil. MUNIE je komunita lidí, kde má každý jiný skill set, každý nějaké kontakty a když člověk chce, může se z toho stát velký prostor pro růst a učení se.

 

Mikuláš Möwald

PR&Fundraising oddělení

„V současnosti pracuji na pozici Fundraiser, Koordinátor péče o dárce a Koordinátor projektu Galerie Ratolest. V podstatě mám tedy na starost získávat a udržet individuální i korporátní donory. Prostřednictvím kampaní i přímého oslovování získávám další lidi “ k nám na palubu”, ať už jako dárce, dobrovolníky nebo podporovatele. V MUNII buduju totéž. Komunitu lidí, firem i institucí, kteří sdílejí anebo věří naší vizi a tomu, co děláme. Přetavení toho “umu” z dobrovolničení v MUNII do pracovního prostředí je to nejhodnotnější.“

Proč ses do spolku přidal?

Chtěl jsem při studiu nabrat i mimoškolní zkušenosti a získat možnost seznámit se se zajímavými lidmi. Nikdy bych si nemyslel, že budu fundraising dělat i profesionálně, ale stalo se to.

Jaká je tvá role v MUNII?

Dneska jsem zástupce vedoucího fundu. Nastavuji procesy vedoucí k posunu naší práce a koordinuji projekt TEDx Masaryk University po fundraisingové stránce, na kterém s univerzitou spolupracujeme.

Co bys řekl spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Řekl bych mu, že je to příležitost, kterou je třeba vzít za pačesy.

 

Radovan Tanáč (Tany)

Viceprezident MUNIE, marketingové oddělení

Tany

„Momentálně nastupuji do společnosti SAP Česká republika, kde využiji nejen zkušenosti získané v marketingovém oddělení, ale i organizační z pozice viceprezidenta spolku, kde jsem se naučil lépe komunikovat s lidmi, prezentovat, potkávat se se sponzory, nebo domlouvat a vést porady.“

Proč ses do spolku přidal?

Přihlásil jsem se velmi náhodně, narazil jsem na dotazník. Vybral jsem si marketing, protože jsem se o něj zajímal a chtěl jsem si ho zkusit. Díky MUNII jsem si ho natolik oblíbil, že se v něm pohybuji do teď.

Jaká je tvá role v MUNII?

Momentálně jsem na pozici viceprezidenta MUNIE, předtím jsem ale působil rok v marketingovém oddělení. Tehdy jsem se angažoval na pozici Budget and Order Marketing Specialist, byl to první krok do pracovního světa v oblasti marketingu mimo MUNII. Následně jsem pracoval půl roku jako PPC Specialist, kde jsem využil zkušenosti získané ve spolku, ať už to byla správa sociálních sítích, copywriting, nebo plánování obsahu a práce.

Co bys řekl spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Z osobních zkušeností bych řekl – neváhej a přihlas se co nejdřív, protože já jsem se do spolku přidal až ve třetím ročníku bakalářského studia, což je spíš výjimka. To, že třeba nemáš žádné zkušenosti, nic neznamená. Ve spolku všechny dostaneš, ale hlavně získáš i sedmdesátičlennou rodinu, která ti dokáže pomoct ve kterékoliv ohledu, ať už si s někým potřebuješ zaběhnout na pivo, vyřešit problémy se školou, nebo pomoct projít studiem, protože máme studenty z většiny fakult. Když je člověk na něco sám, je to těžké, ale když máš dalších 70 lidí, kteří ti jsou ochotní pomoct, tak to jde jako po másle.

 

Andrea Lexová

HR oddělení

„Dělám brigádně HR Asistentku v jedné větší společnosti. Primárně se starám o nábory a o prvotní kontakt s kandidátem – telefonicky je kontaktuji, jestli stále mají o pozici zájem, blíže jim danou pozici představím a pak s nimi domluvím pohovor. U některých kandidátů dělám i prescreeny, tedy takový předpohovor, kde zjišťuji, proč hledají novou pozici, jakou náplň práce si na novém místě představují nebo kdy mohou nastoupit. Firmu, pro kterou teď pracuji, již v životopise zaujaly moje zkušenosti s nábory získané ve spolku.“

Proč ses do spolku přidala?

Do spolku jsem se přidala především kvůli novým kontaktům, protože první rok na výšce jsem strávila na on-line studiu a nikoho jsem v Brně zatím osobně neznala. Původně jsem nevěděla, jestli chci do HR nebo Projektového oddělení, ale nakonec mě to víc táhlo právě do HR, se kterým jsem do té doby ale neměla vůbec žádné zkušenosti.

Jaká je tvá role v MUNII?

V HR oddělení si můžu vyzkoušet vlastně cokoliv od starání se o nováčky, dělání teambuildingů až po zařizování školení. Na starost mám teambuildingy PR&Fundraising oddělení, logistické zajišťování Víkendovky, například zajišťuji prostory, a starám se o zlepšení komunikace s našimi Alumni.

Co bys řekla spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Že za zkoušku nikdy nic nedáš. Zapojení se do spolku ti může dát hromadu nových zkušeností, přátel či kontaktů skrz celou Masarykovu univerzitu. Určitě to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí.

 

Stále ještě přemýšlíš, kde získáš praxi během studia? Pojď do toho s námi!

Za redakci MUNIE

Kamila Pírková

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010