MUNIE očima našich členů aneb místo, kde získám praxi a přátele

Chceš získat praxi již během studia? Udělej to s námi. Právě jsme otevřeli nábory do všech našich oddělení. Vyzkoušej si roli HRisty, markeťáka, projekťáka nebo doplň řady v PR&Fundrasing oddělení. V článku se dozvíš, jak naši členové zúročili zkušenosti získané ze spolku ve svém pracovním životě.

 

Martina Jamborová

Aktivní Alumni, PR&Fundraising oddělení

„Pracuji na Ministerstvu kultury, Odbor muzeí a galerií. Mojí agendou je Národní plán obnovy, tedy dotační program a jeho administrace. Na MU jsem studovala historické vědy a v MUNII jsem vedla PR&Fundraising oddělení, tudíž se mi celkem podařilo propojit moje dva největší “projekty”, na kterých jsem pracovala posledních 5 letech. V MUNII jsem si jako cíl stanovila právě granty a stipendia a jejich využití pro spolek. A to se mi povedlo naprosto skvěle aplikovat na tohle pracovní místo. Využila jsem všech znalostí, postupů a náležitostí, které jsou pro granty potřebné a ono to vyšlo. Teď získávám zkušenosti ze strany poskytovatele dotace, ale vím, že do budoucna bych tohle chtěla rozvíjet ještě dál a vydat se cestou, kdy žadatelům budu pomáhat o dotace žádat.“

Proč ses do spolku přidala?

Do MUNIE jsem s žádným velkým očekáváním nešla. Byla to pro mě jen příležitost poznat nové lidi, využít volný čas při studiu a třeba se i pobavit. Ale postupem času jsem zjistila, že v MUNII se lze i rozvíjet, posunovat své znalosti, dovednosti a kompetence a tím sbírat zkušenosti, které se jednou budou hodit, třeba i v zaměstnání.

Co ti MUNIE dala?

Naučila jsem se vést tým, komunikovat, prezentovat a obhajovat své kroky před velkým množstvím lidí, specificky jsem se naučila, jak fungují dotace a granty, a především jsem se hodně naučila o mezilidských vztazích a práci s lidmi. Každý to samozřejmě může pojmout jinak. Někdo to může brát opravdu jen jako zábavu, jiný jako způsob seberozvoje.

Co bys řekla spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Ať neváhá. Dost mi to změnilo život.

 

Eliška Kotzianová

HR oddělení

„Pracuju brigádně na oddělení personální práce a řízení lidských zdrojů na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně. Zkušenosti ze spolku se mi vyplatily hlavně při pohovoru. Věděla jsem, na co si mám dát pozor, jak odpovídat a reagovat. Důležitá je pro mě také organizace mé práce, což je dovednost, která se také určitě vylepšila za mé působení ve spolku.“

Proč ses do spolku přidala?

Přidala jsem se primárně kvůli zkušenostem. Šla jsem do spolku s myšlenkou, že bych se chtěla více rozvíjet v HR oblasti, a pak se tak stalo. Vnímala jsem to jako takový předstupeň před pracovní zkušeností, kde si to vše budu moct zkusit a pak do toho jít „naostro“.

Jaká je tvá role v MUNII?

Ve spolku jsem teď momentálně na pozici HR Specialist. Minulý semestr jsem byla koordinátorkou všech nováčků, kteří se do MUNIE přidali, a tento semestr budu působit jako supervizorka nové koordinátorky pro tyto nové osoby. Taky jsem zorganizovala pár teambuildingů a momentálně také organizuji školení pro oddělení marketingu a fundraisingu.

Co bys řekla spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Poradila bych mu, ať jde určitě do toho! Za to, že to zkusí, nic nedá a může mu to přinést hromadu zkušeností, které poté může zužitkovat po celý jeho život. Kromě zkušeností získá také hromadu nových přátel a z hlediska profesního života spoustu nových kontaktů. MUNIE je plná inspirativních lidí, kteří tě motivují k tomu dělat víc a zároveň s nimi zažít krásné chvilky.

 

Sabína Hoosová

Marketingové oddělení

„Aktuálně pracuji jako grafický designér a od března nastupuji na fulltime jako UX designér. Na pohovor jsem se dostala díky doporučení jednoho bývalého člena spolku. Taky jsem během působení ve spolku měla příležitost vybudovat si silné portfólio (a že jsem toho za ten čas stihla vážně hodně), které mi výrazně při hledání práce pomohlo.“

Proč ses do spolku přidala?

Nastupovala jsem do spolku během on-line výuky primárně proto, že jsem se chtěla seznámit s lidmi z Brna, jelikož jsem v podstatě celý první ročník studia strávila zavřená doma. Od začátku jsem počítala s tím, že členství ve spolku bude mít i pracovní část a moc jsem se na ni těšila, protože mě to, co dělám, baví.

Jaká je tvá role v MUNII?

Jsem tak nějak člověk pro všechno okolo marketingu, ale hlavně dělám grafiku a kreativu. V kreativě vymýšlíme kampaně na jednotlivé projekty, naše vlastní sociální sítě (například na Instagramu najdeš Problémy studentů či Tipy pro studenty). Když se ve spolku nějaká kampaň vymyslí, zpracuji její vizuální část. Jinak vytvářím vizuál postů, dělám design letáků nebo grafiky na našem Facebooku. Z větších projektů jsem pracovala například na vizuálu Plesu studentů Masarykovy univerzity 2022.

Co bys řekla spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

MUNIE mi dala opravdu mnoho, ať už příležitost seznámit se se skvělými lidmi, nebo plno zkušeností, pracovních příležitostí či kontaktů. Takže no worries a pojď do toho. Jak jsme nedávno hovořili v jedné kampani – MUNIE je pěna na pivu studentského života.

 

Pavlína Dosoudilová

Vedoucí HR oddělení

Pája

„Pracuju v Generali v HR Recruitmentu jako brigádnice, takže mojí primární náplní práce jsou nábory, pohovory a komunikace s uchazeči. Zároveň pomáhám s adaptací. Je to vlastně hodně podobné tomu, co jsem dělala ve spolku. Začínala jsem jako koordinátor nováčků, což mi vlastně i zůstalo. I když v práci to mám v hodně větším měřítku. Svůj úplně první pohovor jsem si zkusila v MUNII a teď je to můj denní šálek kávy.“

Proč ses do spolku přidala?

Primárně jsem se přidala, protože jsem v Brně chtěla poznat nové lidi, ale zároveň to bylo plus, protože studuji lidské zdroje a neměla jsem úplně představu, co všechno se pod pojmem HR skrývá. Ve spolku jsem to z určité části zjistila.

Jaká je tvá role v MUNII?

Aktuálně jsem vědoucí HR oddělení. Jsme takové srdce spolku. Staráme se o to, aby to dohromady všechno fungovalo a aby se jednotlivým oddělením spolu dobře pracovalo. Organizujeme teambuildingy jak pro celý spolek, tak i pro jednotlivá oddělení. Staráme se i o rozvoj našich členů, vyhledávání zajímavých školení. Samozřejmě máme na starost i hledaní nových posil prostřednictvím náborů. Staráme se o členy a nezapomínáme ani na naše alumni.

Co bys řekla spolužákovi, který zvažuje podání přihlášky?

Ať neváhá a jde do toho! Svého rozhodnutí určitě nebude litovat a minimálně pozná spoustu lidí, získá kontakty, které bude moct v životě využít, a ještě se k tomu bude moct i něco nového naučit a získat zkušenosti. To už stojí za to, ne?

 

Zábava, praxe, přátele, zážitky nebo nové zkušenosti.  Členství v univerzitním spolku s sebou nese řadu výhod. Proto neváhej a podej si přihlášku. Kromě HR, Marketing nebo PR&Fundraising oddělení, můžeš zkusit své štěstí i v projektech a stát se naším novým projekťákem. Tvým hlavním úkolem by bylo vymýšlet a organizovat naše akce, ať už kulturní, charitativní, edukační, party akce nebo sportovní.

 

Za redakci MUNIE

Kamila Pírková

 

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010