Co v MUNII čekat od Projektů

Hlavní činností Masarykovy studentské unie je pořádání akcí pro studenty. Proto je stěžejní naše Projektové oddělení. Právě projekťáci různorodé akce nejen organizují, ale i vymýšlejí. Od původního nápadu až po ucelenou podobu události, kterou lidé navštěvují. Svou aktivitou zakládají tradici některých našich pravidelných projektů, jako je v současnosti např. Karaoke Night nebo Halloween Beerpong.

 

 

Prvotním krokem k realizaci konkrétního projektu je myšlenka. Našimi projekty se snažíme bavit, poskytovat odreagování od útrpných hodin plných učení, které každý student samozřejmě zažívá. Ale chceme také vzdělávat, zprostředkovávat řekněme sofistikovanější zážitek a přispívat společnosti. Ať už tím, že dáme mladým umělcům prostor k prezentaci, nebo předáním informací od zajímavých osobností publiku. Tyto záměry se neslučují všechny v každém projektu. Ústí v rozličné události. Mezi nimi jsou party akce jako je Beerpong. Classy události jako Umělecký večer nebo Ples studentů Masarykovy univerzity. I vzdělávací události jako webináře nebo třeba TEDx Masaryk Univerzity, na jehož organizaci se MUNIE podílí.

 

Aby se nápad mohl stát skutečností, zformuje se tzv. projektový tým. Kromě projekťáků jsou v něm také koordinátoři z ostatních oddělení čili zástupce z marketingu, fundraisingu a HR. Z největší části se však tým skládá z projekťáků, kteří mezi sebou mají rozdělené jednotlivé úkoly. Společně rozvíjejí koncept projektu. Na špici je projektový koordinátor. To je takový režisér. Zastřešuje a odpovídá za celý projekt, managuje ostatní projekťáky v týmu, aby vše bylo hotové podle plánu a fungovalo dohromady. Ostatní si rozdělují úkoly, které se svou povahou liší podle charakteru události. Nejčastěji se jedná o zajištění prostor a informování o možnostech vybavení na místě. Může jít ale také o výzdobu, nákup věcí, shánění vystupujících a komunikace s nimi v rámci programu apod.

 

 

Samotnou organizací to ale nekončí. Projekťáci jsou také přítomni přímo na místě akce, připravují prostory a hlídají, že všechno probíhá, jak má. Většina událostí vyžaduje i moderátora, který večerem provází. Toho se většinou chopí nějaký výřečný človíček. Proto nově v rámci projektového oddělení zavádíme moderátorskou pozici pro extrovertní duše, co dokážou okolí patřičně nahajpovat.

 

Projektové oddělení je ideální pro studenty, kteří mají vlastní nápady a hledají cestu, jak je zrealizovat. I bez specifického nápadu si ale můžeš zkusit, jaké to je být projektový manažer, podílet se na organizaci akce a co všechno to obnáší.

 

 

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010