Co v MUNII čekat od HR

HRisté jsou taková naše srdíčka. Říkáme jim tak především proto, že se starají o nás, ostatní členy spolku. Jedním z jejich hlavních úkolů je utužovat vztahy, seznamovat nás mezi sebou a pomáhat novým členům začlenit se do kolektivu. Pro spolek organizují teambuildingy, kde si vždy připraví spoustu originálních her, při kterých se prolamují ledy a vznikají úžasné vzpomínky. Živí v nás hravost dětských let a vždy se díky nim skvěle pobavíme, a proto je máme tak rádi. Je toho ale mnohem víc. Pojďme si postupně projít, co všechno HR neboli Human Resources (aka lidské zdroje) v MUNII znamená.

 

 

HR je první oddělení, s nímž přijde nováček do kontaktu, ať už jeho cesta směřuje kamkoli. HRisté totiž provádějí nábory. Procházejí dotazníky, provází zájemce pohovory, a nakonec vybírají nové tváře, které se k našemu spolku připojí. Pod pojmem „pohovor“ si ale nepředstavuj žádný roasting. MUNIE není firma, která by vyžadovala alespoň tři roky zkušeností a potvrzenou praxi v oboru. Naopak, právě praxi a zkušenosti sbírají studenti u nás, aby pak pro ty skutečné zaměstnavatele měli vyšperkované CVčko. Lidé z našeho HR jsou typičtí svou přátelskou povahou, takže i pohovor s nimi má spíš charakter kamarádského pokecu. Mnohdy se jim dokonce podaří vyvolat pocit, že mluvíte s dlouholetým kámošem, i když se vidíte poprvé v životě.

Po náborech naše nováčky seznamují se spolkem. Ukazují jim, jak to u nás chodí, seznamují je mezi sebou, ale i s dalšími členy. Zkrátka jsou s nimi na každém kroku. Dokonce pro ně připravují večírek nováčků, kde se všechny nové tváře seznámí mezi sebou a se svými vedoucími. Krátce po ukončení náborů má MUNIE zahajovací meeting semestru, po něm následuje zahajovací večírek. Kromě občerstvení si na něm užíváme bohatý program od HR. Ten mají (za pomoci starších HRistů) v režii právě nováčci. Léta ověřila, že jde o rychlý a skvělý způsob, jak nové HRisty zapojit do dění. Poznají se nejen se svým oddělením, ale také se zbytkem spolku. A co víc, členi rychle zjistí, před kým by si měli chránit svá tajemství. HRisté jsou totiž z nějakého důvodu skvělí ve sbírání drbů.

 

 

Během semestru chystá HR alespoň dva celospolkové teambuildingy. Ty jsou ideální možností, jak se potkat se všemi muníky. V MUNII nás je totiž poměrně hodně a kolikrát dá zabrat poznat všechny už jen z vlastního oddělení. Kromě toho, že se vídáme jako návštěvníci na akcích, které organizujeme, je tedy důležitým pomocníkem v navazování vícera přátelství a v budování networkingu právě celospolkový program od HR. Z toho už je jasné, že HRista musí být tak trošku hračička, sršet nápady na zajímavé hry a umět do nich lidi zapojit. Prostě tak trochu animátor, v nejlepším případě extrovert.

Kromě zážitkových večerů pro celý spolek zajišťuje HR také teambuildingy pro jednotlivá oddělení. Tohle je novinka, kterou u nás vedeme od minulého jarního semestru, a všichni jsme si ji oblíbili. Každé další oddělení (marketing, projekty, fundraising) má svého HR buddyho, který zajišťuje, že když se oddělení sejde, není to jen o poradách a práci. V MUNII se opravdu tvoří nová přátelství a stejné oddělení je skvělým odrazovým můstkem k jejich vzniku. Společně se rozvíjíme a vymýšlíme hromadu kreativních věcí. Nápady proudí o to lépe, když je vymýšlíte s lidmi, které znáte, v týmu, s nímž se dokážete zasmát. Také HR samozřejmě potřebuje budovat týmového ducha a odpočinout si u nějaké té hry. Takže pokud se chceš hlásit do HR, neboj, special teambuildingy plánují naši HRisté i pro sebe a pokaždé se otěží chopí někdo jiný.

Samostatnou kapitolou a největší interní akcí, kde se společně seznamujeme a kamarádíme, je jednoznačně víkendovka. To je v podstatě jeden velký dvoudenní teambuilding, kdy společně vyrazíme na chatu a celý víkend se řídíme programem, které naše HR vymyslelo. Většinou je inspirace čerpána tematicky, např. hlavní program v duchu Survivor. Kromě hlavního programu hrajeme i klasické seznamovací hry, papkáme dobré jídlo, posloucháme hudbu a prozpěvujeme si. HR ale nezajišťuje jen samotný program, také hledají a rezervují prostory, a to nejen na víkendovku, ale i na jednotlivé teambuildingy a večírky.

 

 

I když je zábava důležitá, velkou váhu má v MUNII rozvoj dovedností. Přeci jenom, jak už bylo zmíněno, MUNIE je kromě přátelství a kontaktů také cestou k získání praxe. Studenti se u nás rozvíjí, dělají, co je baví, zkouší nové věci a stávají se perspektivními pro potenciální zaměstnavatele. I na tomhle má svůj podíl právě HR, jelikož pro členy vyhledává různá školení. Ať už z rozličných portálů, od externistů nebo od zdrojů přímo v našich řadách. To, že MUNIE poskytuje cenný bod do životopisu, neříkáme jen tak. Spousta našich bývalých, ale i stávajících členů, si díky zkušenostem (či kontaktům) ze spolku našla práci a nadále se zdokonalovala. Proto máme hodně alumni, kteří mohou novějším členům předat cenné know-how.

 

Tak tohle je naše HR v kostce. Srdíčka, díky kterým se společně smějeme, poznáváme i vzděláváme. HRista vždy dokáže rozproudit zábavu a baví ho vymýšlet program pro ostatní. Motivuje tým a objevuje své kvality náboráře. Nikdo k nám nejde s bůhvíjakými zkušenostmi. U nás si můžeš HR prostě zkusit a zjistit, jestli by to náhodou nebylo něco, co tě naplňuje nebo co zkrátka jen přispěje ke zpestření tvých vysokoškolských let.

 

 

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010