MUNIE tipy: Seriálů není nikdy dost

Mar 15, 2020 | Uncategorized

Spoustu času stráveného doma znamená u většiny z nás určitě také spousta času stráveného prokrastinací u seriálů. Tak schválně .. zvedněte ruku všichni, kteří máte zaplacený Netflix nebo HBO nebo dokonce oboje. A ten kdo nemá, nemusí zoufat, jelikož (ačkoliv bychom to neměli prozrazovat), existují ne úplně férové stránky, kde celou řadu seriálů najdete zadarmo. Akorát se musíte proklikat reklamami. Jedním z těchto serverů je například najserialy.to. Pokud je ale vaším problémem spíš na co koukat, než kde koukat .. tak i ten vám dnešní článek vyřeší. Vybrali jsme společně se všemi našimi členy 27 top seriálů, které vám můžeme jedině doporučit. Jejich popisky jsme si dovolili vypůjčit z profi stránek zaměřených na seriály, kde se o nich v případě zájmu dozvíte více – edna.cz, serialzone.cz. A teď už pojďme na to!

Žánr: Drama

Lucifer

Lucifera už nebaví být nejvyšším pánem pekla, je znuděný a nešťastný. Rozhodne se proto rezignovat na svou funkci a nechá se strhnout krásou, leskem a lákavou šíleností města Los Angeles. Zde zažívá chtěnou akci a dobrodružství, když pomáhá místní policii trestat kriminálníky.

Počet sérií: 4

Počet dílů v sérii: 13 – 26

Najdete na: Fox, Netflix

Arrow

Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvků uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, je přivítán svou matkou Moirou, sestrou Theou a nejlepším kamarádem Tommym. Všichni však cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo.

Počet sérií: 8

Počet dílů v sérii: 23, poslední série 10 epizod

Najdete na: The CW

Sedmilhářky

Big Little Lies je podvratná komedie, která vypráví příběh třech matek malých dětí. Jejich zdánlivě bezchybné životy se rozmotávají až do bodu, kdy dojde k vraždě. Identita oběti však není známa a diváci se postupně dozvídají, co všechno událostem osudného večera předcházelo.

Počet sérií: 2

Počet dílů v sérii: 7

Najdete na: HBO

Vyprávěj

Seriál seznamuje diváky s nedávnou historií prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Vypravěč Honza odkrývá rodinnou ságu v průběhu roků. Příběh se točí kolem mozaiky lidských osudů a vztahů tří generací rodiny Dvořákových, která začíná roku 1964, kdy se seznámili rodiče Honzy Eva a Karel na vysoké škole.

Počet sérií: 5

Počet dílů v sérii: 16, 26

Najdete na: Česká televize

Skam

Norské drama o skupině středoškolaček, které řeší své každodenní trable. V první sérii sledujeme příběh Evy, která má přítele Jonase, ale brzy jejich vztah projde zkouškou. V druhé sérii se v centru dění se ocitá sympatická Noora a její vztah s Williamem, který je složitější, než by si sama přála. Ve třetí sérii je hlavním hrdinou Isak, který objevuje a přijímá svoji sexuální orientaci. Čtvrtá série je o muslimské dívce Saně prozkoumává její život a vztah k islámu, její toleranci k věcem a hodnotám, které islám nepodporuje.

Počet sérií: 4

Počet dílů v sérii: 10

Najdete na: NRK

Why Women Kill

Tři ženy žijí ve třech různých desetiletích. Žena v domácnosti žije v letech 60., žena z lepší společnosti žije v letech 80. a žena právnička žije v roce 2018. Každá z nich ve svém manželství čelí nevěře. Role žen se v průběhu dějin změnily, zato jejich reakce na zradu nikoliv.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 10

Najdete na: CBS

Containment

Když v Atlantě vypukne záhadná a smrtelná epidemie, rychlostí blesku je oblast dána do karantény. Ti, kteří uvízli uvnitř, musí bojovat o své životy a zároveň hledat lék. Policejní strážník Lex Carnahan se snaží udržet v ulicích klid. Jeho práce se ale stane o stupeň složitější, když Lex zjistí, že jeho přítelkyně Jana a nejlepší kamarád Jake jsou uvězněni v zasažené oblasti.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 13

Najdete na: The CW

Pustina

Dramatický příběh začíná událostí, která změní život všem členům semknuté vesnické komunity v Severních Čechách. Když se starostka Pustiny, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti, která se chce dostat k velkým zásobám hnědého uhlí a nabídnout obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 8

Najdete na: HBO

Quantico

Seriál sleduje skupinu mladých nováčků v FBI. Každý z nich měl své osobní důvody, proč se k organizaci přidat. Nyní musí společně bojovat o své místo, pomáhat si, aby všichni úspěšně prošli tréninkem na základně Quantico ve Virginii. Kromě toho, že se postupně dozvídáme střípky z jejich skryté minulosti a vidíme současný trénink, díky flash forwardům budeme mít možnost nahlédnout do blízké budoucnosti. Dozvíme se, že jeden z nováčků se stane teroristou, který je zodpovědný za jeden z nejhorších teroristických útoků na americké půdě od dob 11. září.

Počet sérií: 3

Počet dílů v sérii: 22

Najdete na: ABC

Spinning Out

Kat Baker nezvládla své nejdůležitější krasobruslařské vystoupení a bojuje s problémy v rodině i s osobními démony. Nebude mít lehké, začít znovu se svým milovaným sportem. Stojí před ní první překážka, musí se naučit vycházet se svým novým krasobruslařským partnerem.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 10

Najdete na: Netflix

Žánr: Historické

11.22.63

Jake je obyčejný rozvedený učitel angličtiny. Jednoho dne se mu do cesty připlete časový portál, skrze který se Jake dostane do roku 1960, konkrétně do 21. října. Hrdina se rozhodne zabránit atentátu na Johna F Kennedyho, který se uskutečnil 22. listopadu 1963. Jeho misi však ohrožuje Lee Harvey Oswald, jeho vlastní zamilovanost a své minulé (mladší) já, které se nechce změnit.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 8

Najdete na: Hulu

Černobyl

V noci z 25. na 26. dubna 1986 se v ukrajinském Černobylu stala jedna z nejhorších nukleárních katastrof v historii lidstva. V tomto dramatickém zpracování budeme sledovat příčiny a následky katastrofy, osudy mužů a žen, kteří nasadili a často i položili svůj život při události, která vešla do dějin.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 5

Najdete na: HBO

Bez vědomí

Sovětské impérium je nestabilní a přestává fungovat jako centrum moci, v jeho satelitech to vře. Poprvé od druhé světové války je reálná naděje, že se systém zhroutí, ale není jasné kdy a za jakou cenu. Někteří emigranti se začínají předčasně vracet domů, ale vůbec nemají představu, co se odehrává, nakolik se svět změnil a jaká nebezpečí pro ně z toho plynou. Protagonistka příběhu se po 12 letech emigrace vrací domů spolu s manželem, který byl na Západě politicky aktivní. Brzy po návratu skončí v bezvědomí v nemocnici a poté, co se probere zjistí, že její manžel beze stopy zmizel. Brzy po něm začne pátrat, a tak se ocitne v neznámém a nebezpečném světě tajných služeb…

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 6

Najdete na: HBO

Vikingové

Seriál plný konfliktů a krveprolití, který je ale především rodinnou ságou, sleduje příběh Ragnara Lothbroka, zvědavého muže, který vždy hledá cestu k dobytí nových světů. Seriál tak obecně ukáže Ragnarovy ambice objevit území za oceánem na západě a problémy, které to přinese. Ragnar a jeho přítel Floki, úplný šašek, společně dokáží postavit novou generaci lodí – rychlejší, elegantnější, vyřezané nádherněji než cokoliv jiného na moři a jejich dobrodružství tak může započít.

Počet sérií: 6

Počet dílů v sérii: 9, 10, 20

Najdete na: History Channel

Peaky Blinders

Britská gangsterská sága odehrávající se v Birminghamu v roce 1920. Rozvětvená rodina Delaneyovců si v poválečném Birminghamu založí nemilosrdný gang Peaky Blinders. V čele gangu stojí Tommy, ale jeho pozice začíná být ohrožena. Obzvlášť, když do města přijede nový a nekompromisní šéf policie.

Počet sérií: 5

Počet dílů v sérii: 6

Najdete na: BBC

The Crown

The Crown vypráví příběh dvou nejznámějších adres světa: Buckingham Palace a 10Downing Street. Zde se odehrávaly ty nejzamotanější intriky, milostné životy a machinace za nejslavnějšími událostmi, které pomohly zformovat druhou polovinu 20. století. Každá série prozkoumává politickou rivalitu a osobní intriky skrze celou dobu vlády Alžběty II., divákům je nabídnut náhled jak na soukromý život panovnice, tak na její veřejné vystupování.

Počet sérií: 3

Počet dílů v sérii: 10

Najdete na: Netflix

Žánr: Komedie

The End of the F***ing World

Seriál sleduje temný a podivný příběh o mladých outsiderech jménem Alyssa a James. Ti se snaží najít Alyssina otce, který opustil její domov v době, kdy byla ještě malá.

Počet sérií: 2

Počet dílů v sérii: 8

Najdete na: Netflix

This Is Us

Podle Wikipedie sdílí průměrný člověk narozeniny s 18 miliony dalších lidí. Nebylo prokázáno, že stejné datum narození značí jakékoliv spojení v chování těchto lidí. A pokud ano, Wikipedie nás zatím ještě neinformovala. Seriál This Is Us se soustředí na skupinku několika lidí, kteří mají něco společného. Jejich životy se ale začnou proplétat velmi zvláštními způsoby.

Počet sérií: 4

Počet dílů v sérii: 18

Najdete na: NBC

Až po uši

Scénář mozaiky o intimních problémech mužů a žen ze středních vrstev, jejíž hlavní dějovou osu tvoří tři vzájemně propojené milostné trojúhelníky, napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Seriál se nevyhýbá odvážným erotickým scénám a nezobrazuje jen vztahy heterosexuální.

Počet dílů: 2

Počet dílů v sérii: 13, 10

Najdete na: HBO

Žánr: Teen

Sex Education

Hlavní postavou je středoškolský panic Otis Thompson, který žije se svou matkou. Ta pracuje jako sexuální terapeutka. On pak své vědomosti začne využívat při pomoci svým spolužákům.

Počet sérií: 2

Počet dílů v sérii: 8

Najdete na: Netflix

13 Reasons Why Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

Počet sérií: 3

Počet dílů v jedné sérii: 13

Najdete na: Netflix

Žánr: Fantasy, Sci-fi

  • Good Omens

Příběh je zasazen do roku 2018, kdy se blíží apokalypsa a poslední soud rozhodne o zániku lidstva. Armády dobra a zla nabírají na síle, Atlantida vzrůstá a všeobecná nálada se přiostřuje. Vypadá to, že vše jde podle božího plánu, až na to, že úzkostlivý anděl Aziraphale a život milující démon Crowley se na nadcházející válku netěší. Zvykli si na životní styl, jaký měli dosud, a nechtějí, aby svět zanikl. A navíc se zdá, že někdo schoval Antikrista.

Počet sérií: 1

Počet dílů v sérii: 6

Najdete na: Amazon

The Vampire Diaries

Sedmnáctiletá Elena Gilbert a její patnáctiletý bratr Jeremy ) se již čtyři měsíce vypořádávají s tragickou nehodou, při které zemřeli jejich rodiče. Teď bydlí u své tety Jenny (Sara Canning), která dělá vše pro to, aby byla tím nejlepším náhradním rodičem. Do školy nastoupí nový student Stefan Salvatore Nikdo však nemá ani ponětí, že Stefan je několik století starý upír.

Počet sérií: 8

Počet dílů v sérii: 22

Najdete na: The CW

Teen Wolf

Mladý outsider Scott se jedné noci potlouká po lese, když je napaden vlkodlakem. Naštěstí ze souboje vyvázne jen s kousnutím. Ale brzy si začne uvědomovat, že se s ním něco děje…

Počet sérií: 6

Počet dílů v sérii: 20

Najdete na: MTV

Once Upon a Time

Pohádky existují. A v jedné z nich zlá čarodějnice všechny postavy z pohádkového světa zaklela a uvěznila ve skutečném světě, kde si už nikdo z nich nepamatuje, kým původně byl.

Počet sérií: 7

Počet dílů v sérii: 22

Najdete na: ABC

Stranger Things

V městečku, kde každý zná každého, dojde k několika zvláštním událostem. Jejich výsledkem je zmizení místního školáka, který nedorazil domů. Do té doby klidná komunita se brzy musí vyrovnat s věcmi, které odporují zdravému rozumu. Ve hře je vládní spiknutí, nadpřirozené síly a snaha zakrýt chyby, které mohou končit tragédií. Přesto je tu několik lidí, kteří tuší, co se ve skutečnosti děje a hodlají s tím vším něco dělat. Jedinou šancí zmizelého se tak stávají jeho přátelé, tajemná dívka, jeho rodina a šerif, kteří nemají v plánu se vzdát.

Počet sérií: 3

Počet dílů v sérii: 8

Najdete na: Netflix

Black Mirror

Budoucnost je jasná. Temná antologie, jejímž leitmotivem jsou technologie, na které dennodenně spoléháme. Integrují se jednou do našich životů natolik, že je nenávratně zničí? Ať už jde o moc ukrytou v sociálních sítích, nebezpečí talentových soutěží nebo třeba technologii umožňující nahrávat vše, co vidíme, Charlie Brooker nastavuje dnešní společnosti své černé zrcadlo a varuje nás před budoucností, která může být nečekaně blízko.

Počet dílů: 5

Počet dílů v sérii: 6, 3

Najdete na: Channel 4, Netflix

Pevně věříme, že jsme vám představili minimálně jeden seriál, který jste neznali a že vás snad alespoň jeden zaujal a budete mít díky nám zase na co koukat. Seriálům, válení a prokrastinaci zdar ..

Za redakci MUNIE nazdar,

Oldřiška Hradcová

obrázek

#karanténa#MUNIE#serialy#tipy

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010