Zjisti, jak se připravit na hledání práce už během studia! Pomůže Kariérní centrum MU

May 10, 2024 | HR, MUNI, munie, práce, Prváci, tipy od munie

Získávat teoretické informace z výuky je fajn, pomalu se dokonce začíná klást čím dál větší důraz i na praktickou stránku studia. Přestože už většina z nás nepřežije bez brigád nebo dokonce nějaké formy úvazku, ne vždy máme během školy práci v oboru a radši sáhneme po jistějším výdělku někde v gastru. Jenže konec studia se nakonec vždy přiblíží a to už by bylo fajn začít se profilovat trochu víc oborově. S tím přichází i tlak ohledně toho, jak se co nejlépe prezentovat jako ten nejvhodnější kandidát, a co vlastně čekat od výběrového řízení třeba i v nějaké větší firmě. Na MUNI vám s tímhle může pomoct Kariérní centrum, které nemalá dávka našich členů sama využila, pár z nich tam dokonce našlo zaměstnání. Kariérko (KC), které pro studenty MU poskytuje své služby zdarma, nám v rozhovoru přiblížila jeho manažerka magistra Tereza Pohlová.

Mohla byste stručně představit KC?

Na Kariérním centru naučíme plánovat a řídit vlastní kariérní dráhu. Usnadňujeme studentům kontakt s potenciálními zaměstnavateli a pomáháme získat první pracovní zkušenosti.

Co přesně pro studenty děláte?

Připravujeme studenty na přechod ze studentského do pracovního režimu, pomáháme jim s plánováním kariéry nebo radíme, jak dále směřovat (při nesnázích ve studiu, když někdo vůbec netuší co dělat, je nespokojený/á v zaměstnání apod.). Studenti se k nám mohou přihlásit na individuální kariérní konzultace, koučing, konzultace CV nebo pohovor nanečisto. V každém semestru máme také rozvojové kurzy na soft-skills nebo vyučujeme céčkový předmět Kariérní start na FF. Pořádáme také spoustu akcí a workshopů se zaměstnavateli.

Jaké akce by studentům určitě neměly uniknout?

Prvákoviny – velká akce oblíbená u nově přijatých studentů, kterou pořádáme společně s Poradenským centrem.

JobAcademy – online moderovaná panelová diskuze s lidmi z rozličných profesí na rozvoj softskills. Teď naposledy jsme se věnovali psychické odolnosti.

Konference státní správy a nezisku JobNEST – celodenní diskuze a workshopy se zástupci zajímavých neziskovek a státní správy

Veletrh pracovních příležitostí JobChallenge – pořádáme každý rok na podzim, pod jednou střechou mohou studenti najít desítky zaměstnavatelů a poznat zákulisí firem zblízka. Letošní ročník proběhne 06. 11. v Kongresovém centru Brno.

Cesty absolventa – na každé fakultě sezveme zajímavé absolventy MUNI, kteří studentům předávájí své know-how a zkušenosti, v čem jim studium pomohlo.

Je možné kontakt s vámi absolvovat i čistě online?

Všechny naše individuální služby jsou online i offline, což je velká výhoda – nemíváme ani nijak velké čekací doby při objednání, protože máme celkem velký stabilní tým psychologů/poradců. Vše také nabízíme v češtině, angličtině a ukrajinštině.

Dostáváte od studentů zpětnou vazbu ohledně dopadu vašich aktivit?

Zpětnou vazbu sbíráme často a skoro vždy je pozitivní. Po individuálních konzultacích se nám občas ozvou studenti, že jsme jim pomohli a získali pozici, o kterou měli zájem – ale bohužel tyto informace skrz GDPR nemůžeme sdílet.

Jak se s vámi studenti mohou zkontaktovat?

Na webu Kariérního centra najdou studenti všechny naše služby i kalendář akcí. Doporučuji sledovat Kariérní centrum na Instagramu, kde dáváme tipy na seberozvoj v průběhu semestru. Nebo ať se staví na KC na Komenského náměstí 220/2 ve 4. patře, kde sídlíme.

 

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová

 

 

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010