Univerzita v rytmu tance – přichází letošní Ples studentů MU!

Nov 16, 2016 | akce, kultura, MUNI, munie, tipy od munie

S blížícím se koncem roku pomalu startuje plesová sezóna. Dámy ladí nové šaty a pánové vytahují ze skříní obleky. Plesová sezóna startuje také na Masarykově univerzitě. Kromě plesů jednotlivých fakult se i letos uskuteční již tradiční Ples studentů MU, kam jsou zváni všichni studenti Masarykovy univerzity bez rozdílu fakult. Můj ples, jak je pro letošní rok celouniverzitní plesová akce nazvaná, se koná již 6. prosince v prostorách hotelu Bobycentrum a i letos se o jeho uspořádání postarali členové Masarykovy studentské unie (dále jen MUNIE). Protože se ples blíží, tak jsem požádal Lenku Martínkovou, členku organizačního teamu, který má přípravu plesu na starosti, o krátký rozhovor, v němž poodhalí, nač se můžou návštěvníci plesu těšit, a jak náročná je příprava této celouniverzitní akce.

Ahoj, můžeš se prosím nejprve v krátkosti představit našim čtenářům? Jaká je tvoje pozice v rámci MUNIE a co máš na starosti v rámci plesového teamu?

Ahoj, v rámci MUNIE v současnosti působím jako vedoucí oddělení fundraisingu. V rámci plesového týmu se starám taky o fundraising, ale je tam tolik práce, že jsem si zkusila i jiné aktivity, které jsou potřeba při přípravě takhle velké akce.

A co tě vůbec vedlo k tomu se přidat do plesového týmu?

Na tak velkém projektu jsem se nikdy nepodílela, a když jsem viděla příležitost se zapojit a zkusit si něco nového, tak jsem nemohla zůstat stranou.

A co zbytek týmu? Jak vám funguje spolupráce, kolik vás je a od kdy se vlastně scházíte?

Teamová spolupráce nám funguje perfektně, vzájemně si pomáháme. Sdílíme nápady, informace a taky si všichni zkusíme od všeho trochu. Zkusili jsme cityhunting, kdy jsme náhodně obešli partnery v centru města, chodili jsme po dvojicích nebo trojicích, snažili jsme se je přesvědčit o výhodnosti partnerství a účasti na projektu. Utužovali jsme kolektiv a zároveň jsme se zlepšovali v komunikačních dovednostech. Na začátku, když jsme se na konci června poprvé sešli, tak nás bylo 5 – 6. Postupem času jsme ale nabírali nové posily a dnes je do větších, či menších rolí v přípravě plesu zapojena prakticky celá MUNIE.

Co vůbec obnáší příprava celouniverzitního plesu? Co všechno si mohli členové teamu vyzkoušet?

Je toho fakt hodně počínaje oslovováním partnerů, přes plánování a zařizování cen do tomboly, až po organizování marketingových kampaní. Členové teamu si mohou vyzkoušet organizaci a realizaci výzdoby plesových prostor, nebo jaké to je organizovat dobrovolníky přímo na místě.

A nyní již k samotnému plesu. Ten se nám nezadržitelně blíží. Nač se můžou čtenáři, kteří vyrazí na ples, těšit?

Návštěvníci plesu budou moct okusit atmosféru hotelu Bobycentrum****, který patří k jedněm z nejluxusnějších plesových prostor v rámci celého Brna. V rámci Bobycentra budou mít návštěvníci k dispozici dva sály – přičemž v každém bude jiný program. Hlavní sál, v němž vystoupí největší hvězdy, bude Laser Show Hall, nicméně ani návštěvníci druhého sálu, Cafe de Paris, nebudou ochuzeni.  Budezde hrát cimbálová muzika a také probíhat výuka tanců. Po půlnoci se pak budou moct všichni návštěvníci přesunout do dalšího sálu, který nese jméno La grotta, kde bude mít svou výhradní produkci DJ Schaff. Celkově je program plesu velmi bohatý a návštěvníci se mohou těšit na půlnoční překvapení, které zatím ale nemohu prozradit.

Do dvojice pak bude na návštěvníky čekat láhev vína u stolu. V rámci Bobycentra bude k dispozici široká nabídka občerstvení. V neposlední řadě se pak můžou těšit i na bohatou tombolu.

Zastavme se chvilku u té tomboly, na kterou se já osobě na plesech vždy nejvíc těším. Co nám o ní můžeš říct?

Tombola bude velkolepá. Povedlo se nám oslovit řadu zajímavých partnerů, kteří dodali mnoho cen.

Můžeš prozradit, jaké ceny můžou výherci očekávat?

Našim cílem bylo spojit všechny fakulty a snažili jsme se o to, aby si v rámci cen každý našel to svoje, nač se může těšit. Ceny volíme dle přísných kritérií. Každá cena má nějaký význam, vycházíme toho, co si studenti přáli v anketě. Zejména zážitkové  ceny, lístky do divadla, restaurace, zájezd. Bude přibližně 600 cen a navíc připravujeme nejen obyčejnou tombolu, ale bude i speciální tombola, které říkáme vločková tombola. Je to soutěž, kdy v průběhu večera budou návštěvníci hledat pod svými skleničkami různé barevné vločky a za ty pak obdrží další ceny. Ceny budou sladkosti, maličké šperky a drobnosti spojené se zimou.

Zmínila jsi, že při přípravě plesu byli oslovování různí partneři. Jaký byl u firem ohlas na tak velkou a tradiční akcí, jakou je ples studentů MU?

Bylo to různé. Některé firmy nás odmítly. Jiné nás podpořily a někteří partneři vyloženě čekali až je oslovme, protože byli partnery plesu i v minulých letech.  Ohlas na tak velkou akci je ale vesměs pozitivní. Na plese by mohlo být až 1500 lidí, což je číslo, na které firmy slyší. Navíc firmy mají možnost ukázat se před širokým publikem v rámci marketingových propagačních akcí.

A jaké partnery se vám povedlo úspěšně oslovit?

Podpořilo nás Kentico, EmbedIT. Výrazně nás podpořily fakulty, za což jsme velmi vděční. Podpořilo nás město také Brno, které nám dalo i svojí záštitu. V tombole nás podpořily zážitkové podniky, Liftago, které zajistilo, že ke každé vstupence bude 400 korunový poukaz na využití taxislužeb, podpořila nás univerzita i SKM MU, což jsou stálí partneři. Je tam taky spousta divadel, kina pivovary, restaurace kavárny, různá knihkupectví atd.

Máte nové plesové video, které má zimní atmosféru. Bude tedy tématika zimy stěžejním motivem celého plesu?

Přesně tak. Tuto atmosféru se snažíme navodit na všech komunikačních kanálech, které vedeme. Máme vlastní webové stránky (na kterých dokonce sněží), máme facebookovou stránku i událost, kde návštěvníkům odhalujeme postupně detaily programu… Barvami plesu pak budou modrá, bílá a stříbrná, které jsou nejen barvami zimy, ale i barvami Masarykovy univerzity.

Můžeš na závěr jednou větou zkusit čtenáře nalákat na to, proč by se měli těšit na ples a proč by na téhle akci neměli scházet?

Bude to krásný zimní ples, a i kdyby venku zima ještě nebyla, tak my ji pro vás vykouzlíme J Nezapomeňte sdílet a sledovat #MUJples.

Vstupenky na Ples studentů Masarykovy univerzity jsou stále k dostání online na https://www.munie.cz/MUJples/#vstupenky. Cenově vychází na 280 korun za lístek na stání a 330 korun za lístek na sezení.

MOJE univerzita – MŮJ ples

Lukáš Kučera

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010