Televizní seriály v kině, to jsou Vlny!

Apr 8, 2015 | akce, munie, tipy od munie

Studentský projekt Vlny realizovaný pod záštitou Ústavu filmu a audiovizuální kultury Masarykovy univerzity pro nás celý tento semestr přináší filmové seriály z obrazovek na stříbrné plátno. Cílem je přesvědčit diváka, že televize není mrtvá a má stále co nabídnout. Celkem desetkrát, vždy v úterý večer od 20:30, se tak sál univerzitního kina Scala promění ve velký obývací pokoj.

Já jsem vyrazila na promítání tento týden, a měla jsem možnost si užít maraton seriálu Přátelé, nestárnoucí legendy televizního nebe. Vedle neobyčejného zážitku byl večer skvělou příležitostí, jak se po dlouhé době setkat s přáteli a zavzpomínat na staré časy. Příjemnou atmosféru podtrhla možnost si do sálu vzít vlastní občerstvení. Jako bonus byl pro návštěvníky připraven menší kvíz, který prověřil jejich znalosti ze života hlavních hrdinů.

Většina projekcí Vln již proběhla, stále nás však čekají čtyři večery, kdy si budeme moci vychutnat televizní klasiku ve zcela jiné dimenzi. Příští úterý, 21. dubna, budou mít radost zejména fanoušci Erica, Kyla, Stana a Kennyho a dalších jejich roztomilých kamarádů. Na programu je totiž celovečerní film South Park: Peklo na Zemi, natočený v roce 1999. Po projekci se diváci mohou těšit na debatu s redaktory seriálového webu edna.cz.

Jde o originální projekt, který stojí za to navštívit a podpořit. Aktuální informace o programu najdeš na webu nebo facebookové stránce. Určitě neváhej a přijď si v úterý zavlnit do Scaly!

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010