Symposium Podnikatelská konference- vykroč do světa businessu!

Dec 15, 2017 | akce, MUNI, munie, práce, studium, tipy od munie

Máte nápad a túžite začať podnikať, no odrádza Vás od toho priveľa „ako“? Alebo ste už dokonca aj začali, ale stále sa vo svete businessu necítite ako ryba vo vode? Dajte si užitočné novoročné predsavzatie a príďte sa pozrieť 23.02.2018 do priestorov brnenského Impact Hubu, kde sa bude konať inšpiratívna konferencia Symposium, ktorá rozoženie všetky Vaše neistoty! V MUNIE sme si pre Vás pripravili rozhovor s jej spoluorganizátorkou Hankou Vykydalovou.

Hanka, povieš nám niečo o sebe a o tom, ako si sa dostala k organizácii podnikateľskej konferencie?

Hanka: Jsem studentkou posledního ročníku andragogiky na MU. Pořadatelem konference je organizace AIESEC, ve které již působím třetím rokem. Vyzkoušela jsem si tam různou práci, od zprostředkování zahraničních stáží až po management lidských zdrojů. Přispět k rozvoji mladých lidí v Brně je pro mě rozhodně smysluplná věc, takže když přišla příležitost se do projektu zapojit, šla jsem do toho.

O čom vlastne Symposium je a kto je cieľovou skupinou tejto konferencie?

Hanka: Je to konference pro mladé lidi, kteří se zajímají o podnikání, mají podnikatelský nápad, nebo už začali podnikat a chtějí se dovědět více o podnikání od lidí, kteří již mají svůj business rozjetý. Podnikatelé, kteří sami jednou začínali jim mohou dodat odvahu a odborníci na oblasti například marketingu, financí a legality zase tolik potřebné know-how. Celá konference probíhá v neformálním duchu a na její závěr bude právě i networking, kde účastníci mohou sehnat důležité kontakty, které mohou jejich podnikání posunout dál.

 V čom sa Symposium líši od iných podnikateľských konferencií?

Hanka: Unikátní je podle mě naše koncepce, kdy účastníka provedeme třemi tematickými bloky: krušné začátky, první kroky v realitě a neúspěchy jako příležitost k růstu. Ať už má tedy účastník o podnikání jenom zájem, nebo už svůj business rozjel, najde si tam to svoje. Zároveň je to konference primárně určená pro mladé lidi v začátcích takže vše je přizpůsobeno začátečníkům. Účastník se nemusí bát příliš odborných věcí, kterým nerozumí a nezajímají ho. Také různorodé formy jako workshopy a třeba loni velmi oblíbená panelová diskuze s řečníky oživuje celý formát konference, takže účastníci se opravdu nebudou nudit a odnesou si spoustu zajímavých nápadů, znalostí kontaktů.

 Mohla by si nám o každom bloku povedať niečo viac?

Hanka: Krušné začátky, zde jsi u účastníci vyslechnou několik příběhů od řečníků, kteří již nyní mají úspěšné podnikání, ale taky jednou začínali. Hlavní je tedy v tomto bloku dodat lidem odvahu podnikat, inspirovat je a motivovat. První kroky v realitě, tento blok se skládá ze šesti prakticky orientovaných workshopů, ze kterých si účastník bude moci dva vybrat. Budou probíhat v menších skupinách, aby bylo více prostoru na otázky a interaktivitu s řečníkem. Mezi tématy workshopů budou třeba crowdfunding, legalita v podnikání a marketing. Třetí blok Neúspěchy jako příležitost k růstu, tam se účastníci naučí dívat se na počáteční i průběžné neúspěchy, které naprosto přirozeně doprovází každé podnikání, jako na chyby, ze kterých se mohou poučit a díky nim posunout na další úroveň.

 Na koho sa môžu účastníci konferencie tešiť?

Hanka: Řečníky budeme odtajňovat postupně, proto určitě doporučuji sledovat náš facebook, Symposium- konference o podnikání pro studenti a mladé podnikatele, kde se dozvíte všechny naše novinky a mnohem víc. Ale nyní můžu prozradit alespoň jednoho řečníka. Jakub Tížek, zakladatel Podniknito, businessový mentor, který učí lidi o tom, jak podnikat. Na konferenci pro nás ztvární téma neúspěchy jako příležitost k růstu.

Čo bolo na prípravách konferencie najnáročnejšie? Čím si bola naopak milo prekvapená?

Hanka: No tak přípravy ještě rozhodně neskončily, ty budou pokračovat dál, aby bylo pro účastníky vše co možná nejpříjemnější a nabídli jsme jim opravdu nejlepší možný obsah. Náročné… nemám pocit, že by bylo něco vyloženě náročné. Mám skvělý tým, který se organizaci věnuje ve svém volném čase mimo školu a práci. Všichni jsme odhodlaní, takže určité výzvy, které jsou s organizací spojené, přijímáme se vztyčenou hlavou. Co mě mile překvapilo, tak asi to, že většině lidem, které oslovíme s nabídkou spolupráce se naše myšlenka a celkově tato konference moc líbí. Pozitivní zpětná vazba vždy potěší.

 Chcela by si niečo odkázať našim čitateľom?

Hanka: Určitě bych moc ráda pozvala všechny mladé lidi, které zajímá podnikání, nebo se mu již věnují. Můžou k nám třeba přijít jen načerpat odvahu, aby svůj business rozjeli a nebo si rovnou odnést praktické znalosti, které druhý den rovnou využijí. Po celou konferenci se účastníkům budou věnovat skvělí řečníci s bohatými zkušenostmi v podnikání. Organizační tým se postará o jejich pohodlí a příjemnou atmosféru. Celá konference se bude konat 23. února v krásných nových prostorech brněnského Impact Hubu, tedy prostředí pro začínající podnikatele jak stvořené. Pokud si chcete zpříjemnit první týden semestru a dovědět se to, co se ve škole nedozvíte, rozhodně přijďte. ?

obrázek

#akce#brno#kultura#novinky#studentský život#tipy#zábava

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010