Seriál o studentských spolcích I: Klub investorů

Apr 12, 2015 | akce, kultura, spolky, tipy od munie

Chceš se dozvědět i něco víc, než jen to, co se učíš z učebnic? Aktivně se zajímáš o dění v oblasti byznysu, investování, tradingu a ekonomiky celkově? Tak si určitě přečti rozhovor s Braněm Majorským, členem a vedoucím brněnského týmu Klubu investorů.

Ahoj, můžeš nám trošku představit váš spolek?

Jsme jednou z největších studentských neziskových organizací a v ČR působíme už 8 let, a to především v Praze, Brně a Ústi nad Labem. Od tohoto semestru se navíc rozšiřujeme i na Slovensko, kde organizujeme přednášky na Ekonomické univerzitě v Bratislavě.

S kým spolupracujete a jaké akce pořádáte?

Spolupracujeme s významnými veřejnými i soukromými institucemi, jako je například Burza cenných papírů Praha nebo ČNB. Každoročně organizujeme Investiční konferenci v ČR, které se účastní nejvýznamnější osobnosti z českého byznysu. Máme různé typy přednášek s účastí od 50 do 300 posluchačů, kdy některé jsou hodně široce pojaté a jiné jsou naopak specifičtější. Všechny akce, které organizujeme, jsou samozřejmě zdarma. Výjimkou jsou jen vysoce specifikované semináře.

Co vás vedlo k založení takového spolku a kdo stál u jeho zrodu?

Klub založili lidé, kteří si uvědomovali, že vzdělání je největším aktivem, a zajímali se o investování a finanční trhy. Rozhodli se přinášet kvalitní mimoškolní vzdělání a praxi všem zájemcům. V současnosti Klub investorů zajišťuje veškeré vzdělávání prostřednictvím širokého spektra projektů a aktivit.

Jak je Klub investorů organizován a jak se k vám může student připojit?

Organizační tým má v Brně nyní 13 členů, přičemž fungujeme na bázi projektového managementu. V rámci každé naší aktivity tedy vzniká projektový tým, který má její realizaci na starosti. Každý rok nabíráme několik aktivních členů, kteří nahradí ty, kteří odešli nebo ukončili studium. Připojit se k nám může kdokoliv, kdo chce využít svůj volný čas smysluplně a získat skvělé zkušenosti do pracovního života. Připojit se k nám ale můžete i pasivně, a to návštěvou některého z našich seminářů a přednášek.

Více informací o Klubu investorů získáš na jejich webu www.klubinvestoru.com.

Zajímáš se o finance, byznys a investování? Jsi zodpovědný, máš chuť zlepšovat věci kolem sebe a přicházet s novými nápady, které budeš schopný i realizovat? Pokud ti nestačí jen sedět na přednášce, ale chceš se na organizování podobných akcí sám podílet, neváhej a napiš na email brno@klubinvestoru.com.

Natália Vítková

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010