Seriál o MUNIE odděleních: Projekty

Mar 16, 2022 | akce, munie, nábory, tipy od munie

 

 

Projekty jsou největším oddělením spolku a poměrně stěžejním. Projekťáci totiž vymýšlejí, co budeme pořádat, kde a kdy to budeme pořádat a s pomocí zbylých oddělení si následně berou pod křídla organizaci celé akce. Přicházejí s originálními nápady, které baví je i ostatní studenty univerzity. Chceš zjistit, jaké to je podílet se na organizování události? Máš vize suprových projektů? V MUNII je můžeš zrealizovat! Spustili jsme nábory také do projektového oddělení. Jestli váháš, zda jsou pro Tebe zrovna projekty to pravé, přečti si od ostatních členů, jaké dojmy za své dosavadní působení nasbírali.

 

Klára Rita Kašná

Vedoucí projektového oddělení

 

„Do MUNIE jsem vstoupila, abych nahlédla pod pokličku projektů, využila čas u studia, získala praxi a našla nové kamarády.“

 

Co Tě zajímá na organizaci projektů a proč zrovna MUNIE?

Do spolku jsem nastupovala na jaře 2019 a rychle jsem se dostala k vedení vlastních projektů, např. Karaoke night. Hned první akce měla velký úspěch, v což jsem ani nedoufala. Po celém procesu plánovaní mi to bylo obrovskou odměnou. Na vedení projektů mě nejvíc baví nacházení řešení, která vedou k danému cíli, a práce s lidmi. V rámci MUNIE získávám praxi a poznávám nové lidi, s nimiž se vzájemně učíme jeden od druhého. Díky tomu může každý rozvíjet svůj potenciál a zažije také spoustu zábavy.

 

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Na MUNII se mi líbí, že umožňuje člověku rozvíjet se mnoha směry. Naše projekty jsou hodně rozmanité. Během svého působení jsem se dostala k projektům, které mají především bavit studenty, propojovat je navzájem na akcích. V reakci na pandemii jsem organizovala i charitativní projekt Studenti sestřičkám. Všechny projekty mají smysl z trochu jiného hlediska a každý si v nich najde to svoje. Do vedení oddělení jsem se rozhodla jít, protože si chci zkusit vést větší tým lidí. K tomu mi v menším měřítku poskytly průpravu už předchozí projekty. Ráda bych ostatní naučila něco z toho, co už umím, a předávala nabyté zkušenosti dál.

 

Pomáhají Ti nějak zkušenosti z MUNIE i v pracovním životě?

I když pracuji v jiném odvětví (IT), zkušenosti z MUNIE dokážu využít i mimo spolek – od plánování svého času po komunikaci s lidmi. Práci v IT a projektový management spojuje mimo jiné analytické myšlení a smysl pro detail, takže mi praxe ze spolku pomohla i na pracovních pohovorech.

 

 

Nikča Procházková

„K projektům jsem se přidala na podzim 2018 právě proto, že mě baví organizování. Díky tomu jsem například byla v roce 2019 hlavní koordinátorkou Plesu studentů Masarykovy univerzity, nebo se jeden rok starala o sociální sítě Studentskému Majálesu.“

 

Co bys řekla o projektovém oddělení MUNIE?

Projektové oddělení má na starost veškeré projekty, od kvízů přes beerpongy a hokejové průvody až po oficiální ples MUNI. Akcí, které pořádáme, je spousta, takže si v nich každý něco najde. Určitě taky zmíním zajímavé spolupráce, jako byl třeba v minulosti Majáles, nyní Studentský Majáles a další. Člověk se dostane k zajímavým pozicím, získá praxi a k tomu někdy i vstupy na akce či další odměny.

 

Pomohly Ti zkušenosti z MUNIE v pracovním životě?

Tato praxe mi určitě pomohla, ať už v bývalé práci, kde jsem postupovala na vyšší pozici a jednou z otázek na pohovoru bylo, jakou mám zkušenost s organizováním týmu či spoluprací s lidmi. V současné době pracuji na pozici HR asistentky, kdy mám mimo jiné na starosti zahraniční pracovníky firmy a organizaci věcí spojených s jejich novým bydlením v ČR. Určitě si myslím, že praxe z MUNIE mi při pohovorech nejednou pomohla. Osobně to však nevnímám ani moc jako nějakou pracovní praxi, ale spíš něco, co mě baví. Do budoucna bych ráda pracovala v oboru na pozici, kde bych uplatnila dosud nabyté zkušenosti.

 

 

Matěj Konečný

„Pamatuji si to jako včera, když jsem narazil na stránky MUNIE. Po jejich projití jsem věděl, že tam chci, protože splňovala všechno, o co jsem kvůli distanční výuce přišel. Byl to takový ten pocit, když víte, že je něco přichystané přesně pro vás.“

 

Proč ses rozhodl vstoupit do spolku?

Do MUNIE jsem nastupoval současně s nástupem do studia, na podzim 2020. Ano, jsem z toho ročníku prváků, kteří sice už mají dva semestry splněné, ale většina z nich absolutně netuší, jak jejich fakulta vevnitř vypadá a kde tam co je. Minulý podzim jsem byl trochu zoufalý z toho, že můj první semestr bude celý online. To mě přivádí k důvodům, proč jsem v tomto spolku. Zaprvé, nepatřím mezi lidi, kterým stačí jenom studovat. Věřím totiž, že škola není pouze o znalostech, ale taky o zážitcích. Dále vím, že k úspěchu nestačí jen znalosti, člověk si vše musí také osahat. V poslední řadě považuji vysokou za místo, kde je potřeba si vytvořit známosti, nejlépe i nové kamarády. Tohle vše jsem prostřednictvím MUNIE našel právě ve chvíli, kdy jsem to nejvíce potřeboval.

 

V čem Ti připadá zajímavá právě MUNIE?

Síla MUNIE spočívá v tom, že je to studentský spolek, ale chová se jako firma. Díky tomu si tady člověk může vyzkoušet věci, které ho mohou čekat i v budoucím zaměstnání (od práce na projektech přes HR a správu financí až po marketing). A jelikož jde o studentský spolek, tak zde velmi snadno získáš spoustu přátel. Pro některé členy je MUNIE i taková druhá rodina. Takže nečekej a přihlas se na nábor nových členů. Hledáme možná právě Tebe ;-).

 

 

Náš spolek se snaží dávat členům maximální prostor k rozvoji. Chce to proaktivitu a zájem o věc. Proto nikdo není omezen na konkrétní oddělení a kdo se chce zapojit na více frontách, má možnost. Třeba zrovna Matěj nastoupil do projektů, ale brzy začal vypomáhat i marketingu. Každý může nabývat zkušenosti opravdu efektivně. Jestli máš dobré nápady, chceš se zapojit do procesu organizace, nebo toužíš získat nové kamarády a spoustu kontaktů do života, neváhej vyplnit dotazník a naše milované HR se s Tebou zkontaktuje. Chceme Tě do MUNIE!

 

 

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010