Šapitó nočního cirkusu ožilo aneb ohlédnutí za sedmým Plesem

Nov 19, 2019 | akce, kultura, MUNI, munie, tipy od munie

Velevážené publikum,

po okouzlující čtvrteční noci náš noční cirkus uzavřel brány, sbalil své šapitó a nám tak nyní nezbývá nic jiného, než na tento jedinečný zážitek už pouze vzpomínat. A přesně to uděláme v dnešním článku.

Sedmý ročník Plesu studentů Masarykovy univerzity letos navázal hned na několik tradic. Již tradičně jsme se všichni my – studenti Masarykovy univerzity sešli a smazali na jeden večer fakultní a oborové rozdíly mezi námi v podvečer jinak běžné mikulášské nadílky, a to 5.12.2019 opět v oblíbeném Zoner BOBYHALL. Pro návštěvníky byl i tentokrát připraven bohatý doprovodný program, VIP interpret, půlnoční překvapení a Slosování o ceny.

Maskot MUNIE kobra Berta nechyběla ani na letošním Plese. ♥

Ani letos nechyběla na hlavním pódiu kapela Frontmen, která hrála k tanci tak výborně, že se chvílemi na parketu nedalo pomalu ani otočit. Naštěstí měli zájemci o tanec možnost si poskočit ještě ve vedlejším sále, kde jsme vsadili na nováčky – kapelu Hot Wings. A podle ohlasů se nováček rozhodně osvědčil!

S novým tématem večera ale také přišly i některé další novinky. Poprvé si zájemci například mohli zakoupit místa u VIP stolů, kde na ně čekalo kromě výborného výhledu také menší občerstvení a bílé a červené víno. Ovínit se ale mohli lahví bílého klasicky i všichni ostatní, kteří si ukořistili místo u stolů v obou sálech. A jak sami můžete posoudit .. zřejmě výběrová komise z našich řad zvolila dobře, jelikož prázdných flašek zůstalo skutečně požehnaně.

Podotýkáme, že toto je jenom část ..

Další žhavou novinkou (hlavně pro dámy) byla zbrusu nová dvojice moderátorů – moderátorské duo král Majálesu za MUNI Láďa a Šimon, který, aby těch šlechtických titulů nebylo málo, se pro jistotu Král jmenuje příjmením. Ačkoliv jsou oba králové, v nočním cirkuse se z nich na jednu noc stali principálové, kteří odpálili celý večer okouzlujícím tanečkem, kterým ostatně i noc zakončovali na následné afterparty v podobě DJ Schafffa, kde rozjeli všemi Čechoslováky oblíbenou Mašinku.

Moderátoři společně s hlavní organizátorkou akce.

Zlatou třešničkou na dor.. v šapitó ale byl koncert populární kapely Mirai, která zahrála všechny své hity a rozskákala celý sál. Jak taky jinak, když je jejich frontman absolventem naší alma mater. 🙂

Nezbývá tak než zhodnotit, že z pohledu návštěvníka byl tenhle ročník vážně parádní. Osobně bych ráda ještě vyzdvihla výzdobu, která byla i letos famózní. Ačkoliv zjištění, že nám pár rekvizit do druhého dne zmizelo, je mírně zarážející. 😀

A jak vnímají noc plnou kouzel ty, které ji mají celou na svědomí?

Hlavní organizátorka Nikola Procházková:

“Já si rozhodně samotnou akci moc užila a ostatně i spolupráci se všemi, kteří se na plese podíleli. Asi mě nenapadá nic, co bych teď zpětně udělala jinak. Možná si třeba dávat víc pozor na některé maličkosti, které nám unikly. Ale jinak nic. “

Vedoucí programu Monika Latýnová:

“Přípravy na plesový večer trvaly několik měsíců a poslední dny byly opravdu náročné, ale když jsem pak viděla dva parkety plné lidí a při vystoupeních mi naskakovala husí kůže, byla jsem opravdu hrdá na tu partu studentů, která za tím stála. Musím se přiznat, že i když to byl hektický den a při otevření vstupu jsem na sobě neměla ještě ani šaty, tak jsem si potom večer užila a při koncertu MIRAI ukápla i slzička dojetí.

A co bylo na organizaci nejtěžší?

N: “Vždycky je nejvíc náročná komunikace. Občas se objeví komunikační šum a vzniknou zbytečné zmatky. A potom samozřejmě čas, speciálně studenti ho mají vždy na všechno spoustu a pak najednou zjistí, že už ho dostatek není. Ale musím všechny pochválit. Letos bylo naštěstí vše domluveno a připraveno s dostatečným předstihem.”

M: “Při přípravě programu plesu nebylo nakonec tak náročné vymyslet a domluvit, kdo bude hrát a vystupovat, ale spíše poté všechno sladit a dořešit detaily, aby vše mohlo proběhnout bez problémů. Na začátku jsem opravdu nečekala, že budeme potřebovat například horolezce, že nám můžou v den plesu zakázat domluvené vystoupení nebo že máme tak bohatý program, že nám ani nebudou stačit šatny, ale všechno jsme vždy zvládli vyřešit.

A jak jste večer užili vy? Nezapomeňte nám to dát vědět třeba v komentářích na Facebooku nebo nás označte na některé ze svých fotek na Instagramu.

Závěrem bych tak ráda za celý organizační tým MUNIE poděkovala vám všem, kteří jste si společně s námi tenhle večer přišli užít a už teď se na vás těšíme příští rok na osmém Plese studentů Masarykovy univerzity.

Za redakci MUNIE

Oldřiška Hradcová

obrázek

#masarykova univerzita#mujples#MUNIE#nočnícirkus#ples#plesstudentumu

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010