Na Uměleckém večeru MUNIE jsme podpořili Tyflocentrum Brno

Umění a charita. Na Uměleckém večeru MUNIE jsme vybírali peníze pro Tyflocentrum Brno, které poskytuje široké spektrum služeb pro osoby se zrakovým postižením, včetně odborného poradenství, vzdělávacích programů, technických pomůcek a sociálních služeb. Jejich práce také přispívá k lepší kvalitě života, nezávislosti a integraci osob se zrakovým postižením do společnosti. Třetí ročník Uměleckého večera se konal 16. dubna v ArtBaru a podařilo se nám na něm vybrat přes 12 000 Kč. „Výsledek předčil naše očekávání. Podařilo se nám vysbírat víc peněz, než jsme očekávali. Měli jsme příznivé ohlasy jak od zúčastněných diváků, tak od účinkujících. Proto si dovolím Umělecký večer zhodnotit jako úspěšnou akci,“ řekla hlavní projektová koordinátorka akce Michaela Homolová.

Umělecký večer odstartovalo vystoupení Slawinski Theorem, sólový projekt brněnského bubeníka, jehož hudba oscilovala mezi minimalistickým groovem a entropickým chaosem. Na pódiu se také objevila Radka Grohová, improvizační básnířka a členka kapely Lichočar. Její tvorba experimentuje s texty, které přetváří do obrazů, objektů a pohybu. Tereza Homolová, houslistka a zpěvačka ve folkové kapele Zkusmeto, přinesla do večera své písně v unikátním provedení ve spolupráci s kytaristou Martinem Dobrovolným a bubeníkem Michalem Dobrovolným.

Petr Uram, známý také jako Medard, se představil se svojí básnickou četbou. Jeho texty se dotýkají zábavných témat, jako je smrt, katolicismus a parapolitické dějiny. Bratři Benjamin a Dominik Levíčkovi pak představili své poetické skladby doprovázené hrou na klavír a housle. Pokračoval takzvaný kadet dekadence a byrokrat anarchie Martin Helcman se svojí slam poetry. „Umělecký večer by tady nebyl bez mého úžasného týmu. Každá porada s nimi byla příjemná jako setkání s kamarády. Nejen že Umělecký večer pomohl začínajícím umělcům, charitě ale i nám najít si k sobě blíž,” dodala Homolová.

Na akci se svým koncertem na specifickém akordeonu s knoflíkovou klaviaturou vystoupil student brněnské konzervatoře Denys Povoznikov a poběhlá básnířka duší i původem z Ostravy Barbora Sebera. Umělecký večer zakončila Ester Gerson s kapelou, kterou jste měli možnost slyšet i na minulém ročníku Uměleckého večera MUNIE. Tentokrát ovšem vystoupila v šestičlenném složení ve hře na piano, akustickou kytaru, baskytaru, bicí, violoncello a violu a předvedla mimo jiné i ukázku písní z jejich právě připravovaného alba.

Nejenže tito umělci nabídli nezapomenutelný zážitek, ale také s námi podpořili dobrou věc. Pokud jsi nestihl letošní Umělecký večer MUNIE, nezoufej. Akce se bude konat i příští rok.

Za redakci MUNIE

Kamila Pírková

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010