MUNIE TIPY: Květen je tady, pojď se bavit!

May 3, 2022 | akce, kino, kultura, munie, tipy od munie

Začíná období teplých, slunečných dnů, které si chceš užít mnohem víc než jen studováním a cestou do školy? Začíná květen! A co to znamená? Možná se ti vybaví začínající zkouškové období nebo státnicování. Květen je považován za studentský měsíc, ale ne jen kvůli zkouškám, s květnem totiž přichází i mnoho studentských akcí! A my vám přinášíme výběr těch nejlepších:

BRNĚNSKÝ MAJÁLES

První Máj, lásky čas? Taky možnost, ale jako alternativu ti můžeme nabídnout Brněnský Majáles 2022, který se vrací 7. 5. 2022 po třech letech na brněnské výstaviště. Lásku tam sice nezažiješ (nejspíš), ale uvidíš nejznámější české a slovenské interprety jako například Marka Ztraceného, skupinu Mirai, Viktora Sheena, Kapitána Demo nebo Kazmu, jako speciálního hosta.

Na Majálese toho však můžeš zažít mnohem víc než jen poslouchání hudby, součástí je totiž i vyhlášení krále a královny Majálesu, kdy každá univerzita má svého reprezentanta. Stihli jste hlasovat pro svého favorita? Výherce bude korunován zastupiteli města a rektorem jeho univerzity.
Také tě tu čeká stánek MUNIE, kde ti představíme náš spolek, zahrajeme si nějaké aktivity a užijeme spoustu zábavy, tak za námi doraž!

A jak je to se vstupenkami? Možná máš vstupenky koupené ještě na Majáles 2020, to však nevadí! Organizátoři je přijímají také, takže si nové vstupenky kupovat nemusíš. Pokud však vstupenky nemáš, doporučujeme je kvůli zvyšující se ceně, koupit co nejdříve. Také můžeš využít registraci do věrnostního klubu a získat tak vstupenky za nižší ceny.

TEDx MASARYK UNIVERSITY

Pokud nejsi zrovna festivalový typ a dáš přednost něčemu klidnějšímu, tak bychom tě rádi pozvali na TEDx Masaryk University, který se koná 9. 5. 2022 v prostorách Czechitas Brno.

TEDx je událost, která ti nabízí možnost poslechnout si naživo několik řečníků, kteří jsou profesionálové ve svých oborech. Každý se zabývá jinou problematikou a jinými tématy. Těšit se můžete např. na PhDr. Romanu Mazalovou, Ph.D., která se bude věnovat tématu reklamy a jak je důležitá. Dále na Jaromíra Möwalda a na jeho názor ohledně hraní PC her nebo na Jakuba Musila a Norberta Peticky a jejich představení nestandardně složené rodiny s názvem „Ema má táty“.  Vidíš tedy, že škála témat je opravdu různorodá a každý si tam pro sebe najde to pravé.

 

STUDENTSKÝ MALES

Další známou akcí je opět Majáles, ale pozor tentokrát jde o studentský Majáles v areálu Hněvkovského 20. 5. 2022. Který je pořádaný samotnými studenty z brněnských univerzit. Ovšem i zde se objeví známí interpreti jako např. Pokáč, Lenny nebo Majk Spirit. Na tomto Majálese se také můžeš setkat se členy MUNIE, bude tam připravený stánek, kde budou různé aktivity, zahrajeme si hry a představíme ti náš spolek.

 

FILMOVÝ FESTIVAL STUDENTŮ FI MU

Majáles není ovšem jediná událost, která se 20. 5. v Brně děje. Za návštěvu určitě stojí také Filmový festival Fakulty informatiky MU, který se uskuteční po dvou letech opět v prezenční podobě v Univerzitním kině Scala. Organizátory jsou studenti Masarykovy univerzity pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Zlaťušky.

Festival je zaměřen na krátkometrážní filmy přímo od studentů MU, ale těšit se můžeme také na filmy z externí produkce. Letošním tématem, tohoto již 22. ročníku, je ,,Z jiné perspektivy“, právě z toho důvodu, že každý si ve filmu může najít to své a podívat se na něj z jiného úhlu. Festival je zcela zdarma a pokud jej z nějakého důvodu nestíháte, můžete se podívat na stream přes YouTube. Využijte tuto možnost a pojďte podpořit iniciativu a kreativitu studentů návštěvou tohoto úspěšného festivalu.

 

Představili jsme vám výběr největších květnových akcí a festivalů v Brně. Věříme, že si mezi přípravou na zkoušky uděláte čas a vyčistíte si hlavu alespoň na některé z nich.

Za redakci MUNIE,
Andrea Bendová

Obrázek Brněnský Majáles
Obrázek TedX
Obrázek Studentský Majáles
Obrázek Filmový festival

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010