MUNIE pomáhá aneb Jak jsme vyzpívali peníze pro NF Krtek

Štědrý den je sice ještě v nedohlednu, my už ale první dárek rozdali. Od prvního prosince jsme na Darujme rozjeli charitativní sbírku, která vyvrcholila letošní vánoční Karaoke Night v HighFive baru, jejíž celý výtěžek putoval do naší dárcovské výzvy. Společně se nám tak podařilo vybrat úžasných 15 251 korun pro Nadační fond dětské onkologie Krtek.

 

NF Krtek je od roku 1999 neoddělitelnou součástí Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, kde je jejich hlavní prioritou zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětských pacientů, péče o ně v průběhu trvání léčby a následná pomoc při vyrovnávání se s následky nemoci. NF Krtek dále přispívá na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu a podle aktuálních potřeb vytváří projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným i dětem, které již aktivní léčbu ukončily.

Konkrétně se přispívalo na organizaci letního rekondičního tábora pro děti po onkologické léčbě. „Ten poskytuje léčeným dětem možnost zapojit se do kolektivu vrstevníků, čímž se jim umožní znovu se zapojit do běžného života,“ řekla prezidenta naší Masarykovy studentské unie Veronika Barešová. Tábor také bývá většinou prvním obdobím, které děti po ukončení léčby tráví bez přítomnosti svých rodičů. „Krtkovi jsme pomáhali již v minulosti jako mediální partner jejich benefičního koncertu. Celá sbírka vznikla jako snaha nějak nemocným dětem období Vánoc zpříjemnit, aby se měly na co do budoucna těšit. “ dodala Barešová. Dvoutýdenní letní pobyt tak stráví děti na Vysočině v Penzionu Poslední míle.

Sbírka je sice již uzavřená, jestli jsi do ní ale nestihl/a přispět, nezoufej. Nadační fond můžeš podpořit i nákupem na jejich e-shopu. O dalších tipech na dobrý skutky se můžeš dočíst v našem článku Kam na dobré skutky a pro lepší pocit ze sebe sama.

 

Za redakci MUNIE

Kamila Pírková

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010