MUNIE doplňuje své řady! Ke komu se připojíš do týmu TY?

Druhý netradiční semestr máme za sebou a s ním i (snad pro všechny úspěšné) zkouškové. Přestože si na online studium začínáme nutně pomalu zvykat, doufejme, že jarní semestr už bude posledním probíhajícím touto formou. Akademický rok jsme začali poněkud smutně, když postupně zmizely vyhlídky na prezenční akce, a nakonec jsme museli zrušit i nábory našeho spolku. I tak se k nám ale připojilo pár nových tváří a nyní hledáme další nadšence, kteří chtějí naplno prožít vysokoškolská léta a doplnit tak naše řady.

Kromě praxe ke studiu a zkušeností získáš zajímavý bod do životopisu, který už několika našim členům pomohl při hledání (přinejmenším ucházející :D) práce. Najdeš si spoustu kamarádů, zažiješ nezapomenutelné party a další skvělé akce. Tak co? Nezní to nejhůř, ale stále nevíš, do jakého oddělení by ses hodil/a? V červnu si MUNIE při premiérových online volbách zvolila nové vedení. V dnešním článku vám představíme, ke komu do týmu se vlastně můžete přidat a na co se jednotlivé sekce zaměřují.

prosinec 2019

HR (lidské zdroje)

HR se zhosťuje skutečně nelehkého úkolu, stará se totiž o naše členy, a to už od prvotních náborů, kde hledají ty správné budoucí muníky. Následně provází nováčky zasvěcovacím procesem, aby mezi nás rychle zapadli, a hlavně se mezi námi cítili dobře. Vymýšlejí pro nás originální teambuildingy, přičemž plánují i ten největší z nich – víkendovku. Distanční chod jim bohužel práci ztěžuje, přesto se ale s obtížemi statečně vypořádávají (a třeba jim s tím právě i ty pomůžeš). Kromě soudržnosti spolku má HR na starosti také různá školení, díky nimž mají členi možnost trochu rozšířit okruh svých znalostí či dovedností. No a v neposlední řadě toto oddělení kontroluje aktivitu ostatních členů a vymýšlí cesty k jejich další motivaci.

Michalis Joannidis

Ahoj, jmenuji se Michalis. Do MUNIE jsem se dostal rok a půl zpátky a od začátku patřím HR.  A lepší věc jsem udělat snad ani nemohl. Díky MUNII mám v Brně spoustu nových přátel. HR mi vyhovuje, protože já prostě nezavřu pusu, dělám si ze všeho srandu, a hlavně jsem extrovert. Do HR potřebujeme lidi, kteří jsou komunikativní, přátelští a akční. Pokud jsi extrovert, máš smysl pro humor, umíš se bavit a rád kecáš o všem možným i nemožným, neváhej a přidej se k nám!

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Mé rozhodování bylo takové nevyzpytatelné. Chvíli jsem chtěl a chvíli ne. Každopádně jsem se rozhodl hlavně kvůli tomu, že to byla výzva. Chtěl jsem zkusit něco vrátit MUNII za to vše, co ona dala mně. Já díky MUNII získal spoustu kamarádů, zážitků a zkušeností. Mezi zkušenosti bych rozhodně zařadil pořádání akcí pro náš spolek a komunikaci s lidmi, což rozhodně není jen tak. Každý člověk je jiný a nás je skoro 70.

Na co se chceš během následujícího semestru ve funkci zaměřit?

Chci se rozhodně zaměřit na lepší začlenění nováčků. Kvůli pandemii se nemohli pořádně začlenit ti z minulého, ale ani z předešlého jarního semestru. I teď to bude samozřejmě obtížné, ale budeme se s celým týmem snažit to co nejvíce usnadnit. Jako každý rok i letos potřebujeme doplnit naše řady a nabrat mezi nás ty správné lidi, kterým můžeme něco předat, ale zároveň, a to je důležitější, oni můžou předat něco nám. Rozhodně všem doporučuji zkusit se zapojit do MUNIE nebo aspoň nějakého univerzitního spolku, protože je to skvělá a cenná zkušenost do života a taky potkáte bezva lidi. Věřte mi, že nebudete litovat.

Projekty

Projekty jsou největším oddělením MUNIE a jakousi „hybnou silou“ našich akcí. Šíří renomé spolku napříč univerzitou a skrze akce propojují MUNII se zbytkem studentů. Přes plánování průběhu události, domlouvání prostor a komunikaci s účastníky se projekťáci dostávají i k samotnému dohlížení nad správným průběhem akce. Škála dosud pořádaných projektů je opravdu široká, s rozmanitým zaměřením. Nikdo se nebrání novým nápadům, takže má každý možnost najít si to svoje.

Michaela Jelenová

Jmenuji se Michaela, pro kamarády Miš, Míši, Mišuna nebo třeba Jelínek. Je mi 21 let a v MUNII nyní působím rok a půl. Studuji třetí ročník jednooborové psychologie na FF, ale neboj, psychologické profily si o nikom na potkání nevytvářím 😅. Na práci projekťáka považuji za nejatraktivnější rozvíjení organizačních schopností, komunikace a často i improvizace a multitaskingu. Baví mě vytvářet události pro veřejnost a když vše klapne dle plánů, je to krásný pocit, který mi dobíjí baterky.

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Kandidaturu mi jako brouka do hlavy zasadila naše bývalá vedoucí. Nejprve jsem se tomu zasmála a nechápala, proč mi tuto možnost vůbec nabízí. Poté jsem to však začala zvažovat a nyní jsem vlastně moc ráda, že s tím za mnou tehdy přišla. MUNIE je pro mě kromě obrovského množství zkušeností v oblasti projektového managementu, také zdrojem krásných zážitků, strašně fajn lidí a úžasných kamarádů. Také díky nim a jejich podpoře jsem se nakonec rozhoupala a svou kandidaturu tehdejší prezidentce odeslala.

Na co především by ses chtěla během následujícího semestru ve funkci zaměřit?

Minulý semestr byl plný velkých otazníků a bohužel se na tom moc nezměnilo. Všechny naše akce jsou ovlivňovány vládními opatřeními, která, jak jsme si již ověřili, jsou jaksi nepředvídatelná. Ale my se nevzdáváme! Máme v plánu spoustu projektů, které si zuby nehty budeme snažit udržet a zrealizovat. Jak v celé MUNII, tak v samotném projektovém oddělení si každý najde, co ho baví. Nováčci jsou vždy přiřazováni dle své preference do již fungujících týmů ke zkušenějším projekťákům, kteří jim ze začátku ukazují, jak na to. Od začátku jsou však považováni za plnohodnotné členy projektových týmů a za pomoci starších členů se plně zapojují do přípravy a realizace událostí.

Marketing

Marketingové oddělení má několik sekcí. První jsou „sockaři“, ti se starají o správný chod sociálních sítí. Grafici pak dokáží výstižně vtisknout grafickou podobu jednotlivým událostem. Redakce zase píše články na tento blog. Neposlední v řadě je tu IT sekce, která se stará o technické pozadí našich aktivit, chod webu, blogu a také návrhy nových technických vychytávek. Dále tu jsou multimédia, kde najdete šikovné fotografy a „videomakery“, kteří uchovávají vzpomínky z našich akcí, nebo pomáhají tvořit propagační materiály. No a nejnovější sekcí, která se stále ještě formuje, jsou kreativci. Ti se zabývají tvorbou nových a kreativních kampaní pro náš spolek.

Šimon Javornický

Zdravím všetkých čitateľov nášho skvelého blogu! Moje meno je Šimon a som druhým rokom vedúci marketingového oddelenia. Na Masárne študujem odbor Filozofia. Určite sa pýtate, čo budem robiť s titulom z Filozofie? Túto otázku počúvam často a za roky môjho štúdia som prišiel na veľmi sofistikovanú odpoveď, ktorú vám ale teraz neprezradím. Na to sa ma musíte spýtať pri dobre vychladenom pivečku 😉. Do MUNIE som vstupoval s myšlienkou, že sa jedná o platenú brigádu pre univerzitu. Taktiež mi v tom čase hrozili poplatky za štúdium, takže som tajne dúfal, že vďaka tomu, že sa jedná o univerzitný spolok, budú moje poplatky znížené. Poplatky mi neznížili, výplatu z MUNIE som taktiež nedostal, takže som ostal bez peňazí, ale zato som získal mnoho priateľov, kontaktov, skúsenosti a toľko dobrých storiek, že na nich nestačí ani jeden celý večer. Proste na nezaplatenie!

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

V podstate cele moje detstvo a teenagerské roky som strávil fotením, tvorbou videí a grafík. To som koniec koncov robil aj svoje prvé roky v MUNIE. Po určitom čase som však prišiel na to, že už mi tieto veci (samozrejme okrem radosti) nič extra nedávajú a preto som sa rozhodol, že je čas prijať novú výzvu a posunúť sa ďalej. Post vedúceho mi ponúkal získanie nových skúseností, ku ktorým sa človek len tak jednoducho nedostane a ktoré sú v živote a v životopise nenahraditeľne. Z osobnej skúsenosti viem povedať, že vďaka práci v MUNIE som sa dostal k pekným pracovným príležitostiam.

Na co především by ses chtěl během následujícího semestru ve funkci zaměřit?

Primárne by som sa chcel zamerať na rozvinutie novovzniknutej sekcie kreativcov. Za posledné roky sa nám podarilo usporiadať oddelenie natoľko, že všetky „nutne“ povinnosti marketingu zvládame, a preto by som chcel upriamiť svoju pozornosť na tvorbu nových kreatívnych kampaní.  Aby som to zhrnul, rád by som dával priestor novým nápadom. V takomto duchu by som rád pristupoval aj k nováčikom. Či sa už rozhodnú, že chcú tvoriť grafiku, tvoriť príspevky, alebo písať na blog. Chcem nechať priestor ich kreatívnym nápadom a ich iniciatíve. Takže, ak si človek, ktorí rád tvorí, má umeleckú dušu, rád píše, alebo máš veľa skvelých bláznivých nápadov a nevieš čo s nimi, marketing je pre teba jasnou voľbou!

Fundraising&Development

Toto oddělení řeší žádosti o stipendia, granty, finanční stránku spolku, shánění partnerů, sponzorů a komunikaci s nimi. Hlavním projektem, na kterém se fundraising podílí, je Ples studentů Masarykovy univerzity. Kromě toho řeší své projekty, poskytuje konzultace a v neposlední řadě spolupracuje s dalšími týmy napříč celou MUNIÍ.

Martina Jamborová

Ahoj, jsem Martina. Momentálně studuji etnologii na Filozofické fakultě MU, a před rokem a půl jsem se zapojila do MUNIE. Proč jsem si vybrala právě fundraising? Ze dvou důvodů. Prvním z nich je „komunikace“. Už odmalička mě fascinovalo, že je možné dosáhnout prakticky čehokoliv skrze dobrou domluvu a komunikaci. No a když jsem si pak vybírala, do jakého oddělení se zapojím, fundraising byl v tomhle směru jasnou volbou. Tím druhým důvodem byl tým lidí, kteří tu jsou. Jsme malé oddělení, což může být někdy na škodu, ale pokud jde o spolupráci, tak je fajn, když se všichni známe, víme, na koho se obrátit a že se jeden na druhého můžeme spolehnout.

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Vedení fundraisingu jsem se ujala měsíc před volbami. Dost narychlo a dost spontánně. Byl to risk, ale všechno klaplo. Měl to být jen měsíční záskok a pak mě měl vystřídat někdo nový. Jenže nikdo nový se na pozici vedoucího nepřihlásil. Mně tato nová úloha začala poměrně bavit a přišlo mi líto zahodit několik bezesných nocí, strávených nad pochopením toho, jak celé to vedení vlastně funguje. Tak jsem se přihlásila a jsem tu. Nelituju. Kromě skvělých přátel mi MUNIE dala spoustu příležitostí, ke kterým bych se jinak jen těžko dostala, ale hlavně jsem se naučila sebedisciplíně, což pro mě byla ještě pár let nazpět velká noční můra. No, všechno tohle je důležité, ale zážitky a kamarádství, který jsem díky MUNII získala, tak to je opravdu to nejcennější.

Na co především by ses chtěla během následujícího semestru ve funkci zaměřit?

Ve fundraisingu bychom se chtěli více věnovat dlouhodobým spolupracím, využití grantů a stipendií. Každá ruka se hodí, tudíž ani nováček nezůstane pozadu. Po malých krůčcích se seznámí s tím, jak celý proces oslovování partnerů funguje, vyzkouší si komunikaci s nimi a další úkoly, které k práci fundraisera v MUNII náleží.

Tak to byla naše jednotlivá oddělení a sympatičtí mladí lidé, kteří stojí v jejich čele. Pod jejich křídly se jistě naučíš a zažiješ spoustu věcí. Nicméně ti k tomu ochotně pomohou i ostatní členové oddělení a celý zbytek spolku nehledě na to, kam se nakonec rozhodneš zavítat. A kdo tomu celému dává korunu? Úplně na jiných levelech nás kočíruje a reprezentuje prezident spolu s viceprezidentem.

Viceprezident – Richard Figura

Zdravím, som Rišo. Úprimný, ukecaný a spoločenský Slováčisko s veľkým srdcom, avšak s neschopnosťou vysloviť „Ř“, mám za sebou bakalárske štúdium na FSS a pokračujem na ESF. V MUNII som druhým rokom, začínal som ako projektový manager našich akcií. Zastávam názor, že pokiaľ človek chce začať žiť svoj život NAPLNO, musí vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Keď sa vyhlásili voľby, nemal som nejaké ambície kandidovať do vedenia, avšak raz ma len tak napadlo, že by to mohla byť zaujímavá skúsenosť, tak som do toho šiel. Zlomový moment asi nastal keď som sa dozvedel o zmene náplne práce viceprezidenta. Od tohto volebného obdobia má totiž spoločne s prezidentom na starosti financie spolku. Financie boli vždy určitou súčasťou môjho života – obchodná akadémia, účtovnícka prax, brigády vo finančnej sfére. Je to prostredie, v ktorom sa orientujem, chcem sa v ňom zdokonaľovať a pozícia VP predstavovala príležitosť, ktorú som si nemohol nechať ujsť. MUNIE pre mňa znamená veľa veci – partiu kamarátov, ľudia na ktorých sa môžem obrátiť, keď potrebujem pomôcť, kontakty, príležitosti, zaujímavý bod do životopisu a plnohodnotné naplnenie študentského života na MUNI.

Prezident – Dominik Čmiel

Ahoj, jsem Dominik a v MUNII jsem od podzimu 2017. Začínal jsem v HR oddělení, kde jsem se staral o programy na večírky, teambuildingy pro členy a vymýšlel program na naše společné víkendovky. Momentálně jsem od června na pozici prezidenta. Co se týče školy, tak jsem právě na FF dokončil Kulturní studia Číny. Dál bych to viděl na navazující magisterský obor, nebo změnu na ESF.

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Původně jsem chtěl kandidovat na vedoucího HR, protože jsem byl již 3. rok v oddělení a měl hodně zkušeností. Nakonec jsem se rozhodl kandidovat na prezidenta, když jsem viděl příležitost posunout spolek dál a navázat nové spolupráce. V posledním roce jsem v HR byl takový prostředník mezi členy a vedením, a právě během této doby, jsem viděl mezery a příležitosti ke zlepšení spolku. MUNIE pro mě znamená hodně. Jsme parta přátel, kteří se scházejí i mimo dění ve spolku. Jezdíme spolu na festivaly a koncerty. Slavíme spolu narozeniny, ale hlavně společně chodíme na party v Brně anebo jen tak posedět a pokecat u piva. Díky MUNII jsem dostal skvělou příležitost pracovat na sobě a zlepšovat se, co se týče organizací akcí a práce s lidmi. Hlavně jsem ale dostával a stále dostávám šance vystupovat z komfortní zóny a dost často improvizovat. Prezident a viceprezident nemají své vlastní oddělení, tudíž přijdou minimálně do kontaktu s novými členy. My však chceme být stále uprostřed dění. Společně s Richardem plánujeme menší úvodní školení pro nováčky, kde se dozvědí podrobnější informace o našich odděleních, fungování spolku a o interních záležitostech. Školení jim pomůže lépe se zorientovat, zjistit, jak spolek funguje, a tím rychleji zapadnout do našeho kolektivu.

leden 2021

Tohle období je náročné pro nás všechny. Je snadné (a samozřejmě i pochopitelné), když si člověk řekne: Nebudu se teď nikam přidávat. Počkám, až bude zase všechno v normálu. Ale faktem je, že nevíme, jak dlouho tato situace bude ještě trvat. Tak proč si upírat příležitosti, které se i během fungování online nabízejí? Extroverti u nás mají skvělé vyhlídky, ale i uzavřenější lidi v MUNII objevili způsoby, jak vylézt z komfortní zóny a pracovat na sobě. S atmosférou, která mezi námi panuje, to snad ani jinak nejde. Spolu zažíváme patřičnou dávku zábavy a nabyté zkušenosti naše členy posouvají i v pracovní oblasti. Prostě krásně vyvážená povinnost a sranda.

A jestli pořád nevíš, kam tě to táhne víc, nezoufej! Pro jednotlivé akce se vytvářejí projektové týmy, v nichž spolupracují zástupci všech oddělení. I jako fundraiser nebo třeba markeťák se tak můžeš aktivněji zapojit do oživovacího procesu jednotlivých projektů a vyzkoušet si jakýsi mikromanagment za svou sekci. V MUNII jsme skutečně jedna velká rodinka, a i ty se můžeš stát její součástí. Prvním krokem na cestě k nám je vyplnit dotazník. Pak už stačí počkat, až se ti ozve někdo z našeho milovaného HR a dozvíš se víc.

Těšíme se na tebe!

Za redakci a celý zbytek MUNIE family

Sabina Minářová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010