Minute To Escape

Apr 6, 2015 | akce, kultura, MUNI, munie, tipy od munie

Jak už určitě víš, kapela Minute to Escape vyhrála University Band Contest a zahraje si po boku známých kapel na brněnském Majálesu. Co je to za kapelu a jakou muziku vlastně hraje?

Začneme rovnou u názvu, proč zrovna „Minute To Escape“? Kluci si tohle jméno vybrali na základě citátu Alexe Gaskartha z jejich oblíbené skupiny All Time Low, který jednou řekl: “With our music we don’t offer any solutions necessarily, but we definitely offer a minute to escape.” A právě přesně tímhle směrem by se kluci v muzice rádi ubírali.

Minute to Escape je pop-punková kapela z Bruntálu. Jejími členy jsou čtyři kluci: hlavní zpěvák a rytmický kytarista David Piňos, zpěvák a basový kytarista Petr Havlík, hlavní kytarista a vokalista Arne Pavlík a bubeník Petr Švidernoch. Pop-punková formace vznikla na popud baskytaristy Petra a kytaristy Davida, kteří se jednou domluvili, a šli si společně jen tak zajamovat na kytary.

Klukům to šlapalo, tak k sobě přibrali Arneho a Petra a začali psát a skládat první písničky. Oficiálně se kapela zrodila v lednu 2013 a začala velmi rychle odehrávat veřejná vystoupení. První koncert, který odehráli v Horním Benešově, měl úspěch, a tak kapela pokračovala v činnosti a už v květnu 2013 nahrála kapela debutové demo It’s ALIVE!.

University Band Contest nebyl jediný souboj kapel, kterého se kluci účastnili. Soutěžili i před dvěma lety na souboji s názvem Skutečná liga. Jedná se o soutěž hledající nové hudební talenty a v Česku funguje úspěšně již deset let. V tomhle souboji kapel se kluci umístili na velmi solidním čtyřicátém místě ze 136 kapel, což je velký úspěch po tak krátké činnosti. Mezi dosavadní nejvýznamnější počiny patří nepochybně účast na Brněnském Majálesu 2014. Dalším úspěchem je určitě i účast na Pražských Pivních slavnostech a koncert na Dnech města Bruntálu. Díky všem těmto úspěchům kapela vydala po necelých dvou letech působnosti, své první EP s názvem „Tohle je přepadení“.

Pokud si chceš kluky vychutnat osobně, tak si je přijď poslechnout na letošní Brněnský Majáles!

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010