Kam za vánoční atmosférou v Brně? – aneb pár tipů pro Kdovíky

Dec 6, 2023 | akce, kino, kultura, tipy od munie

Celé Brno už upadlo do vánočního amoku, což pro studenta znamená jediné – semestr se neodvratně blíží ke konci a začíná stresový čas vánoční. Ale nemusí tomu být jenom tak! Připravili jsme krátký článek o tom, jak se z přicházejících Vánoc a zkouškového nezhroutit a trochu si zpříjemnit toto období malými radostmi.

 

Vánoční trhy

K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční trhy. Tradičně je v Brně najdeme na náměstí Svobody, Zelném trhu a Moravském náměstí, dále pak na Dominikánském náměstí a na nádvoří Staré radnice. Nechybí samozřejmě stánky s vánočními ozdobami, oblečením, šperky ani stánky s občerstvením. Zahřát se člověk může u doušku svařáku, punče nebo Turbomoštu.

Vánoční trhy najdeme mimo jiné také na brněnském výstavišti, nad kterým se 8. a 16. prosince od 17 hodin spustí dronová světelná show.

z webu Brněnské Vánoce

 

Veřejné bruslení

Milovníci zimních aktivit by určitě neměli vynechat bruslení na ledové ploše přímo v centru Brna na Moravském náměstí. Za vstup na led se platí 100 Kč. Na místě je samozřejmě občerstvení a zázemí pro bruslaře – uzamykatelné skříňky, půjčovna bruslí. Informace o otevírací době najdeš zde.

Pro méně aktivně zaměřené je hned vedle kluziště vyhlídkové kolo, které nabízí netradiční pohled na Brno z výšky.

z webu Brněnské Vánoce

 

Na skok za kulturou

Za dalšími tipy, jak si obohatit zimní večery, se podíváme do světa kultury a filmu. Z divadelní scény se podíváme konkrétně do HaDivadla, jenž do svého repertoáru zařadilo představení Psaní Ježíškovi, které zaručeně navodí tu pravou atmosféru vánočních svátků.

Za hudbou zamíříme do Divadla na Orlí, které si připravilo Vánoční koncert Hudební fakulty JAMU 13. prosince od 19:00.

Kdo moc neholduje divadlu, určitě ocení promítání vánočních filmů v kinech. V kině Art a Cinema City se můžeme těšit na americko-britskou klasiku Láska nebeská. Data projekcí kina Art najdeš zde a projekce kina Cinema City tady. Pro více otrlé Cinema City promítá horor/komedii Šťastné a krvavé.

K zimnímu období patří i plesové šaty či večerní oblek. Pro příznivce swingové hudby a třpytivých radovánek tu máme náš Ples studentů Masarykovy univerzity, který proběhne 14. prosince v Zoner BOBYHALL. Téma plesu je Velký Gatsby a dvacátá léta. Vstupenky jsou stále v prodeji.

 

Koledy a světýlka aneb nahoď se do vánoční pohody

Co by to byly za Vánoce bez koled? I letos si je můžeš přijít společně zazpívat na náměstí Svobody 13. prosince od 18:00 na celorepublikovou akci Česko zpívá koledy.

Ten, kdo si potrpí na vánoční světýlka, toho jistě potěší projížďky vánoční šalinou v brněnských ulicích. Trasa vánoční šaliny se pohybuje v nejbližším okolí rozzářeného centra. Jízdní řád a zastávky najdeš na tomto odkazu.

z webu Brněnské Vánoce

 

Doufáme, že ti tyto tipy zpříjemní předvánoční dobu. Pro hravé jsme přichystali Vánoční bingo, které zahrnuje některé body z výše zmíněných, ale také to, co ke studentskému životu patří. Zahraj si společně s přáteli a nezapomeňte s námi svůj postup v bingu sdílet na sociálních sítích! Ale hlavně hodně štěstí a pevné nervy do nadcházejícího zkouškového.

 

 

Za redakci MUNIE

Eva Zdržavová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010