Kam v Brně za… filmy

Sep 18, 2012 | akce, kino, kultura, tipy od munie

Volný čas můžete v Brně trávit v některém z kin. V posledních letech se sice počet kin dramaticky snížil, ale stále existují!

Jste-li milovníci klubových a artových filmů, neváhejte a navštivte kino Art (Cihlářská 19). Nejnovější thriller tady asi neuvidíte, zato se můžete podívat na filmovou klasiku od Kim Ki-duka nebo aktuálně třeba Lekci Faust od Jana Švankmajera. Kino navíc pořádá Filmový cyklus (nejen) pro středoškoláky, v rámci něhož lze od 1. října do 5. června zhlédnout za výhodnou cenu 390 korun celkem devět filmů. Ty jsou vybírány podle určitého tématu, které se nese každým ročníkem Filmového cyklu. „Pokud považuješ současné snímky v kinech za nudné, dětinské a film především za umění a ne jen za zábavu, pokud sneseš i jiné filmy než americké, erotické, komedie, fantasy a sci-fi, horory a thrillery, pokud dokážeš obětovat trochu svého pohodlí a zvednout se od netu, notebooku, televize a DVD a zajít jednou za měsíc do kina, tak jsi náš člověk,“ charakterizoval letošní ročník jeden z organizátorů Jiří Švéda. Z programu se diváci mohou těšit například na kultovní Trainspotting,  Vše co miluji nebo Dům. A to nejlepší? Do kina Art máte jako členové MUNIE slevu 15%! Podmínky slevy zjistíte na webu kina nebo na našich stránkách.

Příznivcům klasických starších kin, kterých bylo v Brně dříve hodně, se jistě bude líbit Lucerna (Minská 19). Nejstarší dosud fungující kino v Brně promítá od roku 1915 a nabízí v programu nejnovější filmové hity. Studenti zaplatí za vstupné 80 Kč a vyberou-li si projekci v pondělí odpoledne či v podvečer, vstupné je bude stát jen 50. Členové MUNIE zde mají opět výhodnější vstupné – věrnostní program a slevy na pondělní večerní představení. Jako bonus na diváky čeká nově zrekonstruovaný sál umožňující i zhlédnutí 3D filmů.  A pokud vyhledáváte prostředí moderních kinosálů, jistě využijete kina Cinema city, která najdete ve Velkém Špalíčku (Dominikánská 5) a v obchodním centru Olympia (U dálnice 777). Prostředí multikin není třeba dlouze připomínat, proto snad jen uvedeme, že za film tady dáte od 139  do 184 korun podle typu.  Výhodou je, že tady můžete využít různých akcí, které kino pořádá pravidelně, například Ladies night či Men´s night, při kterých můžete spojit sledování filmů s bohatým doprovodným programem.

fotografie

#kultura#tipy

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010