Ivo Toman vystoupí exkluzívně pro studenty v Brně

Oct 15, 2014 | akce, munie, tipy od munie

Narodil se s Tourettovým syndromem. Kvůli krachu v podnikání v první polovině 90. let se musel vypořádat s mnohamilionovými dluhy. Jako prodejce v přímém prodeji zažil nespočet pádů a odmítnutí. Své životní i podnikatelské nezdary však díky velké vnitřní motivaci a tvrdé práci dokázal přeměnit na úspěchy a dostat se ze dna až na samotný vrchol. Dnes je nejvyhledávanějším českým školitelem v oblasti osobního rozvoje, motivace a marketingu. Svůj recept na úspěch předá v listopadu i brněnským studentům na exkluzívní přednášce v Univerzitním kině Scala.

Ing. Ivo Toman vystudoval obor Dřevařský průmysl na VŠLD ve Zvolenu. Po neúspěšném podnikání v nábytku v první polovině 90. let musel svou firmu prodat pod cenou a vyrovnávat obrovské finanční závazky vůči státu a věřitelům. Aby je mohl splácet, stal se podomním prodejcem v síťovém marketingu, známém též pod označením Multilevel marketing (MLM). Zkušenosti a znalosti, které získal, začal v praxi testovat ve své firmě TAXUS International a následně uplatňovat coby školitel významných českých podnikatelů a firem.

Ivo Toman při jednom ze svých školení Foto: www.ivotoman.cz

Tourettův syndrom, který se vyznačuje např. nekontrolovatelnými zvukovými i pohybovými tiky, depresemi či obsedantním jednáním, však zároveň Tomanovi jakoby dával jistou ‘nespravedlivou výhodu‘ vůči ostatním školitelům. ‚Díky svému postižení si na základě citlivějšího vnímání okolí dokážu všímat souvislostí, které ostatním mnohdy unikají.‘, říká osmačtyřicetiletý podnikatel, autor řady knižních titulů, audio a videoškolení, jehož tituly Debordelizace hlavy, Úspěšná sebemanipulace či Motivace zvenčí je jako smrad se brzy po svém vydání staly bestsellery. Nově se věnuje také tématu štěstí, a to v knize Štěstí na míru, vydané v létě tohoto roku. Je autorem a moderátorem vlastního pořadu O úspěchu s úspěšnými a spoluautorem vzdělávacích jazykových kurzů, které vydal společně se svou manželkou Martinou Králíčkovou.

S manželkou Martinou Králíčkovou na křtu knihy Motivace zvenčí je jako smrad Foto: www.kniznyshop.cz

Zjistil jsem, že pomáhat lidem, kteří na to nemají, je vyhozená energie, čas a mnohdy i peníze. Jste elitou mezi mladými a já chci s elitou spolupracovat.‘ prohlásil Toman bezprostředně po své zatím poslední přednášce pro brněnské studenty před dvěma lety.

Na téma ‚Budování osobní značky‘ vystoupí Ivo Toman ve společném projektu MUNIE a Hudební fakulty JAMU, a to ve středu 12. 11. 2014 od 14 do 16:00.

Z důvodu omezené kapacity míst je nutné se předem registrovat na tomto odkaze: http://bit.ly/OsZN

Autor: Václav Otáhal

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010