I MUzy mají své dny. Přijď se inspirovat uměním studentů Masarykovy univerzity!

Apr 1, 2015 | akce, kultura, MUNI, munie, spolky, tipy od munie

Od 13. do 16. dubna 2015 budeš mít jedinečnou možnost obdivovat umělecká díla či vystoupení svých spolužáků. Dny MUzy, jak zní název čtyřdenního festivalu umění studentů Masarykovy univerzity, jsou skvělou příležitostí k načerpání inspirace či zaslouženému odreagování od studia. Hudba, divadlo či výtvarné umění tě navíc zaručeně nabijí novou energií! Na co přesně se můžeš těšit? A jak je možné se do projektu zapojit? Odpovědi mi poskytla hlavní organizátorka projektu Nikola Táborská, a já si je rozhodně nenechám pro sebe.

„Začínat budeme pondělním koncertem v kavárně Savoy, hudbu doplní výstava obrazů. Vystoupí celá řada výborných hudebníků z oblasti populární i vážné hudby. Máme klavíristu, violoncellistu, hráčky na rohy a spoustu dalších. Jsem si jistá, že půjde o zcela neobvyklý zážitek a tento večer si rozhodně nenechám ujít“ říká Nikola. Účinkující studenti se navíc budou moci zapojit do soutěže. „Na místě bude probíhat hlasování a autoři tří nejlepších děl se mohou těšit na zajímavé ceny,“ vysvětluje. S prázdnou neodejde ani vítěz filmového kvízu, který je součástí úterního programu. Druhý den je totiž věnován kinematografii. „Od pěti hodin odpoledne proběhne ve Scale malý festiválek studentských filmů, tvorba zatím pochází především od studentů informatiky“, říká Nikola, a dodává, že po filmovém dýchánku si na své přijdou i milovníci divadelních představení: „středeční večer v atriu Fakulty sociálních studií bude patřit divadlu ve spojení s autorským čtením.“

Jestliže jsi fanouškem moderní hudby, určitě nepropásni čtvrteční vystoupení finalistů Souboje kapel The Junkies, a především závěrečnou party v Eleven Club. Na afterparty se dostaneš za symbolických 20 Kč, držitelé MUNIE karty za 15 Kč. Vstupné na všechny předchozí večery je dobrovolné.

Chceš své dílo ukázat světu, nebo si dokonce zasoutěžit v Savoy? Pokud máš uměleckého ducha, neschovávej si tvorbu do šuplíku! Ať už jsi básník, muzikant, malíř nebo režisér, přihlas se do 9. dubna. Stačí napsat e-mail na adresu projekty@munie.cz s předmětem “Dny MUzy”, a i tvé dílo se může stát součástí programu (jediná podmínka je, aby alespoň jeden z autorů díla byl studentem Masarykovy univerzity). Pro aktuální informace sleduj událost na Facebooku.

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010