Elmo a Caruš: Chceme pro MU konečně vyhrát, ale o rivalitu nejde

Apr 23, 2016 | akce, sport, studium, tipy od munie

Majáles je největší událostí studentského roku. Jedná se o akci, která je v podstatě synonymem pro jaro a mládí. Již tradičně se na Majálesu také volí král a miss a pro tento rok bojují za Masarykovu univerzitu Elmo a Caruš.

Ahoj, můžete se prosím našim čtenářům na úvod trochu představit?

Caruš: Ahoj, jmenuju se Míša, ale všichni mi říkají Caruš. Studuji první ročník magistra na ESF. Ve volném čase se věnuji Aerial Hoops, což je vzdušná akrobacie na kruhu, v nejlepším brněnském studiu Decadance. Dále jsem trenérkou street dance v taneční skupině Sneaker. Při studiu se snažím věnovat práci ve svém oboru, proto dělám asistentku a marketing v jedné brněnské firmě.

Elmo: Ahoj, já jsem Tomáš. Jak už jsem prozradil v medailonku, tak mi kámoši říkají Elmo nebo Růža. Jsem čestným studentem FSpS – Fakulty splněných snů. Pocházím z Ústí nad Labem a Brno si vyloženě užívám každým douškem. Dříve jsem dělal závodně karate, ale nejvíc mě baví zimní sporty, např. snowboarding či freeskiing. Nemám rád písek! Při studiu se ještě věnuji projektu www.partybrno.cz, kde dělám project manažera, a taky fotím.

Proč jste se vlastně rozhodli pro kandidaturu?

Caruš: Důležitou roli v tom hraje fakt, že jedním z mých dobrých kamarádů je loňský král Mára. Jednou jsme seděli v čajovně a nějak na to přišla řeč. Zmínila jsem se, že by to mohla být sranda a že mám teď málo školy. Další den mi jen zavolal, že to mám domluvené a ve středu kandiduju.

Elmo: Je to taky díky Márovi Sedlákovi, který kandidoval minulý rok. Tak trochu to za mě rozhodl a tímto mu posílám velké díky. Je to pro mě motivace, abych dopadl lépe než on (smích).

Když jste začínali studovat na MU, napadlo vás, že jednou budete takto reprezentovat svoji školu? Vnímáte vzájemnou rivalitu mezi MU, VUT a Mendelkou?

Caruš: Je to pro mě výzva, jelikož Masaryčka ještě nikdy nevyhrála a my to chceme letos změnit. Ale rivalitu určitě nevnímám, ba naopak jsem naprosto proti ní. Mám strašně moc kamarádů i z ostatních univerzit a nějaké souboje mi přijdou naprosto zbytečné. Studenti by se spíše měli spojit a společně bojovat za lepší zítřky.

Elmo: Vůbec. Když jsem začal studovat na MUNI, tak mě napadlo jen to, jak přežít Brno. No a za půl roku jsem se rozkoukal a začal fotit. Díky focení jsem měl tu čest poznat spoustu skvělých lidí jak z VUT, tak z Mendelu. Samozřejmě, že chci vyhrát a dokázat si, že na to MUNI má, ale neberu to jako rivalitu.

Na University Band Contest jsme si mohli všimnout, že už vaše vystoupení v nominačním souboji bylo docela akční. Plánujete v tomto duchu pokračovat i se svou kampaní, popř. můžete ji našim čtenářům trochu poodhalit?

Společná odpověď: Naše kampaň by se měla samozřejmě nést v tom duchu, v jakém to celé začalo. Popravdě, není to tak jednoduché, jak jsme si představovali. Děkujeme tímto Markétě Havlíčkové (koordinátorce MUNI zóny na Majálesu 2016, pozn. redaktora), která dělá obrovský kus práce. Musíme ale zapojit ještě více lidí, kteří nám pomůžou. Také bychom chtěli poděkovat celé crew, která se s námi tenhle bláznivý kolotoč snaží dotáhnout do konce!

V minulých letech bylo běžné pronášení předvolebních slibů ze strany kandidátů. Plánujete něco podobného?

Společná odpověď: Popravdě nehodláme nic slibovat, protože si nechceme hrát na politiky. Sami nevíme, co bude další den ráno. Společně si myslíme, že projekt, který jsme představili, hovoří za vše.

Do Majálesu zbývají necelé dva týdny a v Brně bude probíhat spousta doprovodných akcí. Kde vás lidé mohou potkat?

Caruš: Účastnili jsme se Fotbalového souboje univerzit minulý týden, kde jsme fandili o stošest a chybět nebudeme určitě ani na Florbalovém souboji 28. 4. Snažíme se rovněž obcházet všechny fakultní party, jako například předminulý týden na právnickém půlení a medickém scelení! Největší akcí bude ale průvod před samotným Majálesem, na který tímto zvu všechny studenty i nestudenty MU. Pojďte si s námi užít zábavu! Sraz v 11 na Svoboďáku!!!

Elmo: Stoprocentně se budeme snažit obejít co nejvíc akcí, ale je to opravdu časově náročné. Osobně jsem čekal větší podporu od studentských spolků a fakult, ale brečet můžeme v hrobě, tak si to jedem sami na sebe. Snad je tímto vyburcujeme k trochu větší aktivitě.

Máte nějakou tajnou zbraň, kterou chcete využít v boji o titul krále a miss Majálesu?

Caruš: Žádnou nemám. Jde nám hlavně o to, aby se studenti z Masaryčky dozvěděli, že se vůbec něco takového děje. Doufám, že se jim zalíbíme naší odlišností od ostatních kandidátů a dají nám svůj hlas.

Elmo: Tajná zbraň? Nepotřebujeme mít tajnou zbraň. Pokud nevyhrajeme, tak nevyhrajeme.

Chceme především rozšířit povědomí o téhle události, která na naší univerzitě bohužel nemá tak velkou tradici, jako na ostatních.

Kandidáti, kteří pro svoji univerzitu získají titul krále a miss Majálesu, mají být pro studenty po následující rok oporou. Projekt, za který Elmo a Caruš bojují, můžete vidět v jejich kandidátském videu zde a celá koncepce je vám také k dispozici na stránkách http://elmoacarus.win/. Hlasujte pro Elma a Caruš a podílejte se na rozvoji studentského života v Brně!

 

Autoři: Eliška Pospíšilová, Lukáš Kučera

#festival#král#majáles#miss#studenti#zábava

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010