Doprovodné akce k výstavě Bienále Brno 2012

Sep 22, 2012 | akce, kultura, tipy od munie

Pokud jste jedním z těch nadšenců, kteří celý život toužili zacvičit si jógu v galerii, tak během bienále máte možnost splnit si svůj sen a přijít si zacvičit v expozici výstavy Khhhhhh – Slavs & Tatars za symbolický poplatek 80 korun. Jóga se cvičí pravidelně ve čtvrtek.

A co takhle Nedělní siestu v galerii ? To taky lze. Pokud se chcete vzdělávat i během volna, můžete se každou neděli setkat s některým z kurátorů výstav, nebo pokud máte chuť jen tak posedět a dívat se na film, i to se nabízí v rámci doprovodného programu k Bienále. Kromě toho můžete přijít na středeční Videotime v Pražákově paláci, což je také filmová projekce, no tato je zaměřena na experiment ve filmu a filmové animace. Pokud by Vám náhodou nedělní setkání s kurátory nestačila, můžete je prožít i každou středu.

Na závěr mám pro vás tip na večírek v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Je to vlastně módní přehlídka a sociální projekt designéra Pavla Jevula. Na večírku bude prezentovat novou kolekci specálních oděvů navrženou pro prodejce časopisu Nový prostor. Vstupenka na večírek není nic jiného než časopis Nový prostor. Pokud se tedy rozhodnete zajít, uděláte dobrý skutek.

  1. října se bude konat Bienálový maratón, během kterého máte naposeldy možnost absolvovat celé Bienále za jeden den s kurátorskými přednáškami k jednotlivým výstavám. Podrobnosti o doprovodném programu najdete na webstránkách Moravské Galerie.

Bienále Brno 2012 se skutečně vyplatí vidět. Nepochybně srávíte hodiny čtením starých plakátů, listováním knihami, případně si skočíte i na některou z filmových projekcí. A pokud byste to přece jen letos nestihli, za dva roky snad dostanete druhou šanci.

#kultura

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010