Co se začátkem semestru aneb Jaké akce si nenechat ujít

Sep 16, 2022 | akce, MUNI, munie, Prváci, spolky, tipy od munie

Nový semestr už se rozbíhá a mnozí z nás klasicky chytají ten známý, nechtěný vibe „ještě jsme ani nezačali a už jsem pozadu“. S tím toho moc neuděláme. Můžeme ti ale přátelsky připomenout, že k vysoké škole nepatří jen šprtání a vysedávání v lavicích. Vejška otevírá široké pole příležitostí, cesty k novým zážitkům a zkušenostem. Vybrali jsme proto pár akcí na samém začátku semestru, které pro tebe v rámci plnohodnotné vysokoškolské zkušenosti budou určitě zajímavé a měl/a bys na ně minimálně letmo zavítat.

 

Jarmark spolků

 

 

Do kalendáře si můžeš zapsat rovnou pondělí 19. 9. Tradičně se totiž koná Jarmark spolků v naší režii. Spolková kultura nepochybně patří k vysokoškolským letům. Spolek představuje snadný způsob, jak poznat nové lidi, najít si kamarády a navázat perspektivní kontakty. Zejména pokud jsi najednou v novém prostředí, nejen co se týče univerzity, ale i města. Zároveň, a to je hlavní, získáš praktické zkušenosti už během studia. Řekněme si to narovinu, PR popisy jednotlivých oborů jsou moc fajn, když zjišťujeme, kam se přihlásit. Realita se však bohužel občas trochu liší a ze studia neodstáváme tolik praxe, kolik bysme si představovali. To ale vynahrazují spolky, kterých je na Masaryčce opravdu hodně. Ať už se jedná o spolky oborové, fakultní nebo přímo celouniverzitní, jako jsme třeba právě my.

Se zástupci až dvaceti spolků se můžeš potkat v Atrium na FSS. Zastavit se můžeš kdykoli mezi 9:30 a 16:30. Na stáncích ti zástupci poví, jak to u nich chodí, co všechno je možné si vyzkoušet, kdy u nich probíhají nábory a jak se k nim přidat. Na jarmarku si můžeš všechno v klidu projít a udělat si nezávazný research, co za možnosti se ti nabízí. Nebo se ti třeba alespoň poštěstí uzmout od stánků nějakou dobrou čokoládku, kterou některé spolky lákají mezi své řady.

 

Malý tip od nás: Na našem MUNIE stánku bude možné zakoupit Diář studenta. Za stejnou cenu jako z munishopu, takže nic nepřiplatíš. A navíc nebudeš muset čekat na dodání.

 

SemestrSTART

 

 

Událostí, kde se prezentují spolky, je na začátku semestru několik. Mezi nimi je kromě Jarmarku např. také SemestrSTART, který každoročně pořádá Nadační fond studentů FF MU. Prezentace fakultních a celouniverzitních spolků tvoří ale jen část programu akce. Jedná se totiž o takový menší multižánrový festival. V Areálu na Arne Nováka si ve středu 21. 9. odpoledne můžeš poslechnout různé kapely, podívat se na divadelní scénky, a dokonce i vyhrát něco v tombole. Nebude chybět ani grilovačka, pivečko nebo jellyshoty. Prostě ideální akce na zahájení semestru s partou kamarádů (aneb užij si poklidné odpoledne, než začne čas šprtání).

 

Semester Opening Party

 

 

Kdo studuje v Brně, tak prostě musí zažít Flédu. Přes to nejede vlak. Co je ale ještě specifičtější pro studentskou komunitu z moravské metropole, je Semester Opening Party na Flédě. Ta se letos uskuteční 21. 9. klasicky v režii Masaryk Student Party. Čekají na tebe hned 2 stage. Na Main stage bude klasika brněnských pártošek DJ Schafff. Zazní EDM a Pop & World’s Top hits. Na International stage to rozjede Shaker. Uslyšíš Latino, Hip-Hop, RnB, Afrobeat a Dancehall. Celkem se můžeš těšit na 6 DJs. K tomu budou v nabídce akční drinky. A když budeš chtít během paření trochu zklidnit, skočíš si pochillovat do Chill zone s vodními dýmkami. Vstupenky už si můžeš ulovit za 150,- v předprodeji. Vyhneš se tak frontě a ještě ušetříš. Vstupné až na místě je totiž za 200,-.

 

Tip od nás: Spoj dvě akce do jedné. Odpoledne si užij festivalovou atmosféru na Fildě a večer se přesuň na party na Flédu.

 

MUNI x VUT // Hokejový Souboj univerzit

 

 

Ano, ano, jsme jedno město, všichni jsme studenti atd. atd… Ale nějaká ta rivalita mezi univerzitami prostě musí bejt. A velmi výrazně panuje právě při hokejových utkáních. Těžko říct, kolikátá odveta už to je a kdo že to minule vlastně vyhrál. Co je důležité, je, že nikde jinde nezažiješ takovou atmosféru, jako při fandění na tribunách. A ještě větší zážitek budeš mít, když se zúčastníš i průvodu před samotným hokejem. Studenti obou univerzit mohou už v průvodu ukázat univerzitního ducha. V modrých barvách udělat pořádný kravál, zasoutěžit si s VUTčkem ještě před utkáním a začít sbírat body výher i mimo led. A aby byl ten průvod pořádně vyšmoulený, nesmí chybět pomalované obličeje. Hlavně ať je vidět, jaká univerzita má největší zápal.

Na ledě už za nás bude bojovat HC MUNI. V rámci doprovodného programu proběhne několik diváckých soutěží, takže můžeš odejít i se zajímavou cenou. Hokej samozřejmě zakončí parádní afterparty v Boby centru. Tak si poznamenej 4. 10. a rychle pro vstupenku, ať máš ta nejlepší místa.

 

 

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010