Kam v Brně za…kávou

Sep 10, 2012 | tipy od munie

Jste v Brně noví a nevíte, kam zajít na nejlepší kávu či toasty? Nebo Brno znáte, ale ještě jste nenašli tu svoji kavárnu? Z našich tipů si vyberete!

Přímo v centru nedaleko fakulty sociálních studií v Údolní ulici najdete kavárnu Podnebi. V době, kdy je venku teplo, můžete využít posezení v romantické zahrádce, která není vystrčena do ulice, ale nabízí pohled do zeleně parku pod Špilberkem. K uklidnění před zkouškou ideální prostředí! Zažene-li vás chladnější počasí dovnitř, můžete očekávat jednoduchý, ale příjemný interiér. Hlavní devizou této kavárny je přátelská obsluha a pro studentskou peněženku příjemné ceny, které jsou na centrum města poměrně nízké. Jejich hořká čokoláda s chilli je skvělá a máte-li hlad, můžete vybírat z několika druhů toastů, salátů, palačinek a dát si tu můžete i müsli s jogurtem. A chcete-li něco ostřejšího a ne zcela obvyklého, naleznete v nápojovém lístku i dětskou výživu svařenou s vodkou.

Jen o pár kroků blíže FSS je Mezzanine. Kavárna, v jejímž suterénu se skrývá klub, ve kterém se odehrávají různé kulturní akce. V kavárně můžete dostat kávu Filicori Zecchini a v horku vás osvěží ledový čaj Mezzanine s kousky čerstvé máty.  Ceny tady jsou srovnatelné s Podnebim a ti z FSS sem mají blíž než do menzy. O něco dál z centra můžete navštívit kavárnu Marylin. Na Purkyňové ulici v Králově poli se budete během chvilky cítit jako v Americe v době největší slávy Marylin Monroe. Kromě příjemného prostředí na vás čekají domácí dezerty a ke kávě dostanete malou čokoládu.

Příjemné nekuřácké prostředí a skvělou kávu si můžete vychutnat v Klafé na Klácelové, coby kamenem dohodil od Kraví hory. Na snídani vám tu udělají fresh z ovoce i vejce se slaninou a můžete tu i přespat, protože kavárna je spojena s malou ubytovnou.  Funkcionalistický styl s prvorepublikovým kouzlem najdete na Zemědělské ulici v kavárně Era. Originální interiér kavárny, která je ale zároveň i restaurací vás oslní na první pohled a výborná káva vás donutí vracet se pravidelně.  A pokud máte rádi nejen kvalitní kávu ale i koktejly a rumy a líbí se vám atmosféra snažící se vzdát hold českým letcům v 2. světové válce, nesmíte minout Air café na Zelném trhu v budově Moravského zemského muzea. V nabídce kromě kvalitní kávy najdete velké množství koktejlů od „dámských“ s trochou alkoholu po labužnické s nejlepšími druhy rumů.

Máte tipy na další kavárny, které by studentům neměly uniknout? Napište nám o tom!

Obrázek

Anna Dudková

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010