Spolkoolympiáda podle Munie: Opičí dráha a celkové vítězství. Co bude dál?

Jun 4, 2023 | akce

Pub Quiz, venkovní únikovku, opičí dráhu a mnoho dalšího si v jarním semestru vyzkoušeli studenti MU v letošní Spolkoolympiádě. Soutěže se letos, pod záštitou Munie, zúčastnilo dalších pět studentských spolků Masarykovy univerzity. Poprvé se konala už v loňském roce.

„Každý spolek z takzvané Velké pětky pořádal jednu disciplínu, my jsme měli na starost celkovou organizaci a chod akce,“ shrnula koordinátorka Spolkoolympiády Terézia Hlačinová. Akce začala na konci března, Nadační fond studentů Filozofické fakulty si pro zbylé spolky připravil variaci hry Aktivity. „Byly to takové lidské monopoly,“ přiblížila Terézia.

Munie pod taktovkou Aničky Janalíkové následně zorganizovala na kampusu opičí dráhu. „Na začátku se dělal kotoul, pak se dřepovalo s pingpongovým míčkem na čajové lžičce, což je mnohem těžší, než se zdá,“ vzpomínala Květa Svobodová z Munie. „Pak jsme skákali přes kladinu, obíhali balony a znovu skákali. Příští rok bych se klidně účastnila znovu,“ doplnila.

Už v dubnu hostili zástupci ESN populární Pub quiz, na který o dva dny později navázal s outdoorovou únikovkou AIESEC. Vše zakončil v polovině dubna Klub investorů, který v Lužánkách pořádal orientační běh. A ačkoliv v něm Munie obsadila poslední místo, získala do celkové tabulky deset bodů, které rozhodly o jejím celkovém vítězství.

V součtu druzí, pouze o zmíněných deset bodů, skončili studenti z AIESEC, bronz bral Klub Investorů. Vyjma zmíněných spolků se do Spolkoolympiády zapojil i Spolek přírodovědců. „Doufáme, že v dalších letech se zúčastní více spolků,“ přeje si koordinátorka Terézia.

Jak bude vypadat akce v dalším akademickém roce, zatím není jasné. Spolky se mezi sebou již dříve domluvily, že se v pořadatelství budou střídat. „Teď se do toho však nikomu moc nechce, je to hodně velký projekt,“ řekla Terézia. „Nejprve bude důležité, aby se zástupci spolků ještě sešli a v klidu si to prošli,“ pravila.

Munie přitom spolupráci mezi univerzitními spolky považuje za důležitou. „Podle mého osobního názoru bychom se právě na tuto spolupráci měli zaměřit ještě víc. Ať už skrze Spolkoolympiádu, která má spíše sportovní a zábavní charakter, anebo prostřednictvím networkingu či sdílení know-how. To vše se může v budoucnosti odehrát, já bych byl jen a jen rád,“ míní prezident Munie Radovan Tanáč.

Podle něj by se v nouzi Munie opět ujala případného pořadatelství. „Chci být optimista a věřím, že si pomyslné žezlo někdo vezme. Ale je možné, že si to opět vezmeme, přeci jen jsme studentskou unii,“ vzkázal.

Sám se akce účastnil a vřele by ji doporučil, a to nejen kvůli velkolepé závěrečné party, na které se předávaly ceny vítězům. „Samozřejmě, že tam byly mouchy, ale určitě se je podaří do budoucna odstranit. Ve finále ji hodnotím kladně a věřím, že se v ní, byť v upraveném konceptu, bude pokračovat i nadále,“ uzavřel.

Za redakci MUNIE,

Václav Havlíček

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010