Specialisté molekulární genetiky budou přednášet na Mendel Lectures

Sep 26, 2012 | akce, studium

Jedinečná příležitost pro studenty vyslechnout si nejnovější postřehy odborníků v oblasti molekulární genetiky se naskytne 8. a 9. října.  V Mendelově muzeu v Brně se budou konat přednášky o molekulární biologii – Mendel Lectures. Tyto přednášky jsou zaměřeny na genetiku a jsou pojmenovány po slavném biologovi a zakladateli genetiky Gregoru Johannu Mendelovi, který v Brně působil. Letos bude program obzvláště zajímavý kvůli 190. výročí narození tohoto vědce.

Do Brna zavítají přední vědci v oboru genetiky. Přednášet budou jak zahraniční, tak čeští vědci – Gary Ruvkun, Josef Jiřičný, Jiří Lukas a Jiří Friml. Svůj příspěvek přednese dokonce i nositel Nobelovy ceny za Fyziologii a medicínu Günter Blobel. Měli se sice dostavit i další nositelé Nobelovy ceny – Aron Ciechanover a Tim Hunt, ale svou účast na poslední chvíli odřekli. Harmonogram přednášek najdete na stránkách Mendelova muzea. Kapacita poslucháren v Muzeu je již sice vyčerpána, ale o zajímavé přednášky přijít nemusíte. Organizátoři vyřešili problém s místy on-line přenosem do kinosálu univerzitního kampusu.

Günter Blobel

Narodil se v roce 1936 v Německu (nyní žije v Polsku). Zabývá se výzkumem rakoviny a buněčných cyklů. V roce 1999 získal Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu díky svému objevu funkce distribučního systému bílkovin v buňkách.

#akce#studium

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010