Čáry máry ISIC, my chceme slevu

Apr 3, 2022 | tipy od munie

Být student má celou řadu výhod, které už jste jistě zaznamenali. Všechny možné výhody, a především slevy nám studujícím a těžce se vzdělávajícím lidem umožňuje kouzelná zelená (nebo je to snad modrá?) kartička nesoucí název ISIC, bez které se na Masárně neobejdete. Proto zřejmě nemá smysl vám připomínat, že si ji musíte nechat vystavit, jelikož to už jste zřejmě tak či tak museli kvůli knihovnám nebo menzám.

Proč se ale vyplatí mít ISICa takzvaně platného, tedy mít přelepku na daný rok? Jednoduchá odpověď – slevy, slevy a zase slevy. Není totiž nic krásnějšího, než když někam přijdete smíření s tím, že zaplatíte plnou cenu, a pak zjistíte, že mávnutím platné zelené kartičky vám pár korun bude odpuštěno. A jelikož ne všechna místa, která poskytují slevu studentům, jsou takzvaně všeobecně profláklá, vybrali jsme pro vás několik našich top, kde my v MUNII rádi ISICem máváme.

 

JÍDLO

Povězme si to upřímně, ne každý den je chuť a čas zaběhnout do menzy, proto velmi kvitujeme studentská meníčka v některých podnicích. Ačkoliv se jedná především o fast foody, věříme, že i těm občas propadne každý student. Třeba v mekáči dostanete s ISICem velké menu za 109 korun nebo střední Latté před přednáškou za 40 kaček. Pokud fandíte spíš KFC, můžete si zajít na 2 Twistery za 129 korun nebo kyblík 15 HotWings s hranolky za 189 korun. Na cokoliv z dílny Burger King dostanete 15 % slevičku, ovšem akce neplatí pro pobočky na pražském letišti a hlavním nádraží.

Kdybyste měli chuť spíše na trochu zdravější variantu rychlého jídla, pak si můžete zajít na studentské menu v podobě sendviče, malých brambor a nápoje za 155 korun do Subway nebo na menu Rychlovku s Ice teačkem a Patatas za necelou stovečku do Bageterie Boulevard. Do stovky se vejdete i s ISIC menu v UGO, kde za 49 kaček dostanete také vitamínové smoothie nebo Caprese muffin.

V případě, že byste si chtěli mezi přednáškami v klidu posedět u kafíčka a zákusku na nervy, nezapomeňte v kavárně Podobrazy na Zelňáku zamávat ISICem pro 10% slevu na celou útratu. A samozřejmě známe i ty situace s návratem domů nad ránem, kdy je nejlepší na zaplácnutí žaludku starý dobrý kebab. V takovém případě si zařiďte cestu kolem Roj Kebabu na Maliňáku, kde s ISICem pár drobných ušetříte.

 

ZÁBAVA

Kdybyste rádi vyrazili v Brně za kulturou, což jedině doporučujeme, v Národním divadle mají parádní nabídku, která vám může zařídit jakékoliv představení za pouhých 50 korun. Stačí přijít na večerní pokladnu divadla 45 minut před začátkem představení a v případě, že budou ještě místa, dostanete balkon v Redutě a v Janáčkově divadle či třetí nebo čtvrté pořadí v Mahenově divadle za zmíněné pade. NdB je ale ke studentům shovívavé i v případě, že si lístky chtějí zarezervovat dopředu. S platným ISICem si můžete na představení zajít s 50 % slevou. A to se vyplatí!

Léto se pomalu blíží a s ním i konec některých speciálních nabídek pro studenty při koupi lístků rovnou na několik festivalů. Do konce dubna můžete využít 10 % slevu na zakoupení vstupenky na Sázavafest. Na jednu osobu také připadá sleva 10 % na čtyřdenní vstupenku na Colours of Ostrava. Slevu 13 % nabízí Votvírák. Jestli si rádi poslechnete klasickou hudbu, určitě vás potěší sleva 20 % na Dvořákovu Prahu. A pokud si kromě kulturního zážitku chcete i trochu zasportovat, využijte šanci ušetřit 200 korun na Rainbow Run.

 

PÉČE

Vlasy a vousy neustále rostou, ale cesta domů k vaší kadeřnici je dlouhá? Máme pro vás řešení v podobě speciální akce pro studenty. V salonu Jacob & the Stylers se od pondělí do čtvrtka můžete nechat ostříhat se slevou 20 % u vybraných kadeřníků. Tak nezapomeňte svůj statut zmínit při objednávání. A protože je třeba se mezi učením udržovat trošku v pohybu, pamatujte, že Aktin nabízí studentům slevu 7 % na veškerý sortiment. A jestli si hlídáte výživové hodnoty a potřebujete trošku vyšvihnout proteiny, myslete na slevu 42 % na MyProtein, a světe, div se, také na všechno.

 

OBCHODY

Ke studiu neodmyslitelně patří knihy, učebnice, skripta a jakákoliv další psaná papírová forma vědění. I při jejich koupi můžete kouzelnou zelenou kartičku využít. Například v Academii nabízí 15 %, v Luxoru a Dobrovském 10 % a v Albatros media až 20 % na celý sortiment. A kdybyste náhodou chtěli ke čtení využít spíše čtečku či počítač nebo si zakoupit jakoukoliv další elektroniku, výhody najdete i na HPmarket.cz, Alze nebo v Datartu.

 

TARIF

Posledním lifehackem s ISICem, který spoustu z nás využívá, je studentský tarif od Vodafonu. Měsíčně stojí 499,- a zahrnuje neomezené esemesky a volání do všech sítí a 15 GB dat k tomu. Super vychytávkou je takzvaný Social Pass, díky kterému se vám sociální sítě nezapočítávají do použitých dat. Takže můžete zvesela scrollovat instagram na přednášce jak dlouho chcete.

 

 

Tenhle malý výčet ISIC míst není ani zdaleka kompletní. Více jich najdete třeba na oficiálních stránkách ISIC. Všeobecně však v tomto případě platí pravidlo „líná huba, holé neštěstí“, protože když už tu zelenou kartičku máme a platíme si za ní ty necelé dvě stovky ročně, vyplatí se skutečně se kdekoliv vyptávat na studentskou slevu a třeba budete překvapení, kde všude můžete ušetřit. Tak se nebojte zeptat, ať už vyrazíte kamkoliv. A vyražte… protože kdo ví, jak dlouho bude ještě 50 % sleva na studentské jízdné platit.

 

Za redakci MUNIE

Oldřiška Hradcová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010