Umělecký večer aneb na koho se můžete těšit?

May 7, 2023 | akce, kultura, MUNI, munie

Přijďte podpořit dobrou věc a podívat se na mladé talenty 11. května 2023 na Umělecký večer plný kulturních zážitků pod taktovkou MUNIE. Pestře sestavený program kombinuje výtvarné umění, poezii i hudbu. Vstupné bude věnováno ženskému vzdělávacímu spolku Vesna. Dobrovolnické uskupení funguje v Jihomoravském kraji jako neformální poradce. Zabývá se sbírkami oblečení, vybavení do domácností a školních nebo sportovních potřeb pro děti. Spolek se také v roce 2021 podílel na redistribuci přebytků z tornádových materiálních sbírek a v současnosti poskytují materiální i veškerou další pomoc ukrajinským rodinám prchajícím před válkou.

Součástí večera bude také materiální sbírka, v rámci níž můžete přinést například hygienické potřeby (mýdla, šampony, dětské pleny, vložky), čistící prostředky (na nádobí, na praní) nebo vybavení do domácnosti (nádobí, povlečení, ručníky).

Odkaz na událost zde, ať vám nic neunikne!

 

Kdo na Uměleckém večeru vystoupí?

 

Ben

Dokončuje studium Učitelství angličtiny a latiny, což se promítá i do slamů, které píše a s nimiž na uměleckém večeru také vystoupí. Najdete v nich až netradičně mnoho latiny, slovní i jazykové hříčky, ale také odkazy na řeckou a římskou mytologii. Rád píše s humorem o společnosti anebo o svých pocitech.

 

Matěj

Studuje politologii na Fakultě sociálních studií. Je přesvědčen, že politika a umění mají hodně společného. Začal dělat stand-up, na který se dívá jako na formu vyprávění příběhů a myslí si, že je lidskou potřebou se o ně podělit, ať už jsou vtipné nebo spíš směšné.

 

Marťa

Studuje na Ekonomické fakultě, takže vám ráda vysvětlí nabídku a poptávku, nicméně na Uměleckém večeru vystoupí s poezií. Poezii považuje za důležitý aspekt ve společnosti, který se v současnosti spíš vytrácí.

 

Terka a Káťa

Jsou studentkami JAMU, kde studují 3. ročníkem hru na housle. Hudbě se věnují už od jejich dětství. Hrají především klasiku, ale rády si zahrají i jiné žánry jako je jazz nebo pop.

 

Ester, Justyn a Jirka

Skládají vlastní tvorbu ve stylu indie-folkové kapely, kde kombinují violoncello, klavír a kytaru. Náměty na hudbu jsou impulzivní záležitost toho, co právě prožívají nebo prožívá jejich okolí.

 

Sima

Studuje obor Životní prostředí a zdraví. Ve volném čase se věnuje malbě. Maluje především portréty žen v kontrastu s květinami nebo jinými ženskými atributy. Její tvorbu si budete moct prohlédnout po celý večer.

 

Kvizdo

Je táborový vedoucí, slamer a mimo jiné také odborník na sýrové housky, pozdní příchody a IKEA gauče. Umělecký večer obohatí o své slamové díla, ve kterých využívá všemožná slova poskládaná do netradičních vět, čímž vznikají nezaměnitelná souvětí.

 

Bradka

Věnuje se slam poetry, se kterou také na Uměleckém večeru vystoupí. Jak sama říká, poezii píše, kreslí a své texty zpracovává do objektů. Dává přednost improvizaci, takže to, co uslyšíte bude i vaše zásluha.

 

Vlad

Je studentem prvního ročníku Hudební fakulty JAMU. Na Uměleckém večeru zazní jeho saxofon, který vnímá, jako součást svého života. Nejčastěji hraje klasiku, pop, ale i pro saxofon proslulý jazz.

 

Kolibříkův úlet

Kolibříkův úlet je duo mladých umělců, kteří hrají vlastní žánr nazývaný Traumafolk. Traumafolk interpretují jako muziku plnou vášně, emocí a humoru.

 

Za redakci MUNIE

Eva Zdržavová

Masarykova studentská unie z.s.
Žerotínovo náměstí 617/9
602 00 Brno
IČO: 22605371
Transparentní účet: 2400288479/2010