Zvolili jsme nové vedení na další akademický rok

Další rok je za námi a pro nás v MUNII to kromě spousty rozmanitých akcí uspořádaných během uplynulých měsíců přineslo i čas na volbu nových zástupců jednotlivých oddělení a postů. Odvážní kandidáti se skládali jak z dlouholetých členů, tak i ze studentů, kteří se po poměrně krátkém působení v MUNII rozhodli vystoupit z komfortní zóny a chopit se nelehkého úkolu. Jelikož jsou u nás samí schopní, bezva lidi, v mnohých případech jsme se při volbě pěkně zapotili :-). Jak složení nového vedení nakonec vypadá a co to pro náš spolek přinese, se dozvíte v rozhovorech s našimi novými leadery.

Vedení

Prezidentka: Johana Bojanovská

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Vzhledem k tomu, že jsem pozici prezidenta MUNIE obhajovala, tak to byla především zkušenost z minulého roku v čele spolku. Uvědomila jsem si, že mě baví stát v čele, motivovat a mít možnost posouvat naše členy dál. Kromě toho si také myslím, že ne úplně všechno se dá změnit během jednoho roku, a tak jsem vzala svoji kandidaturu jako takovou menší misi.

Co bys chtěla během svého dalšího roku ve funkci zvládnout?

 V uplynulém roce jsem se především věnovala problematice odměňování našich členů, kdy jsem si dala za cíl vydělané peníze zpátky vracet právě do našich studentů – skrze školení, zábavu nebo i spolkové oblečení. V této věci bych chtěla určitě pokračovat a zároveň bych se chtěla věnovat zlepšení samotné struktury spolku a rozšíření námi pořádaných akcí.

Viceprezident: Jan Stodola

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Ahoj, jmenuji se Honza a v současné době studuji na pedagogické fakultě. V MUNII jsem od září 2018, tudíž teprve prvním rokem, ale celý spolek a všichni lidé v něm mi neskutečně přirostli k srdci. A to byl taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl kandidovat ve volbách.

Kandidatura pro mě byla velká výzva, něco nového, co bych chtěl zkusit. S myšlenkou kandidatury jsem si hrál delší dobu, ale nevěděl jsem, zdali na to skutečně mám, či co práce viceprezidenta skutečně obnáší, ale když mě v tom podpořili lidé v mém okolí, neváhal jsem a jsem za to neskutečně rád. Za ten rok mi MUNIE dala velmi mnoho a je načase jí to začít vracet svou prací.

Co bys chtěl během svého roku ve funkci zvládnout?

Je toho poměrně hodně, čeho bych chtěl dosáhnout. Spousta věcí ovšem funguje velmi dobře tak, jak jsou, a stačí je třeba jen trošku vylepšit. Na čem bych chtěl ovšem zapracovat, je vzájemná komunikace mezi jednotlivými odděleními ve spolku, s čímž je spojeno zvýšení efektivity. MUNIE je především o lidech a komunikace mezi lidmi v rámci spolku je velice důležitá. Velice důležitá je také propagace akcí, jelikož jsou to právě naše akce, díky kterým je náš spolek nejvíce vidět. Čeká nás spousta práce, ale já věřím, že všechno zvládneme a posuneme se zase o kousíček dál a budeme se i nadále zlepšovat.

HR: Adéla Vladovová

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Jmenuji se Adél a v MUNII funguji už tři roky. I přesto, že patřím do oddělení lidských zdrojů, snažím se nasbírat zkušenosti i v jiných odvětvích. Proto jsem se podílela na přípravách a organizaci plesu, který každoročně pořádáme, Majálesu, na kterém se podílíme, a dalších projektů. V HR jsem fungovala jako koordinátor teambuildingů a pomáhala jsem se vším, co bylo potřeba.

Za tu dobu, kterou v MUNII funguji, jsem si mohla vyzkoušet, jak to vypadá při organizaci všech možných zajímavých akcí, také jsem se mohla naučit, jak taková organizace funguje. MUNIE je velmi důležitou součástí mého studia a hodně pro mě znamená. Proto jsem si řekla, že posunout se ve své funkci dále by bylo dalším krokem při učení se nových věcí a rozvíjení vlastních schopností. Zároveň se díky tomu mohu lépe zapojit při rozvíjení spolku a mohu pomoci s jeho fungováním.

Co bys chtěla během svého roku ve funkci zvládnout?

Za dobu, kterou budu ve funkci, bych chtěla především udržet standard a zvyky, které jsme si nastavili. Tyto zvyky bych ráda posunula ještě dál a zároveň bych chtěla zavést novinky, které mohou pomoci při dalším fungování spolku. Jelikož MUNIE je především o lidech a týmu, který si vytváříme, ráda bych se zaměřila na tuto část a dále tento tým budovala a rozvíjela. Chci podporovat funkci všech členů spolku a především pomoci v zapojení nových členů do našeho týmu.

Marketing: Šimon Javornický

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Ahoj, moje meno je Šimon Javornický. Mám 25 rokov, pochádzam z Košíc a som študentom filozofie. V rámci nášho spolku som vnímal pár vecí, ktoré by som rád zmenil a preto som sa rozhodol kandidovať na pozíciu vedúceho marketingového oddelenia. Taktiež to vidím ako skvelú príležitosť pre osobný rast a nadobudnutie cenných skúseností.

Co bys chtěl během svého roku ve funkci zvládnout?

Ako hlavný cieľ, ktorý som si vytýčil, je zvýšenie povedomia o samotnom spolku. Chcel by som, aby marketingové oddelenie nefungovalo len na to, aby vyrobilo grafiku na akcie, ktoré projektová sekcia vymyslí a zorganizuje. Rád by som dal priestor inovatívnym a kreatívnym projektom, ktoré pomôžu spropagovať náš spolok. Jeden z mojich cieľov, je taktiež zlepšenie našej on-line prítomnosti na sociálnych sieťach a to hlavne na Instagrame.  Verím, že s kolegami  z marketingového oddelenia, sa do toho s elánom pustíme a dokážeme skvelé veci.

Projekty: Barbora Schreiberová

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Za tie dva roky pôsobenia v MUNII v projektovom oddelení som získala ohromné množstvo nových skúseností, spoznala super ľudí a naučila sa čo-to o organizovaní podujatí. Kandidovať do vedenia spolku som sa rozhodla z viacerých dôvodov. Jednak som si chcela vyskúšať, aké to je zodpovedať za projektové oddelenie, aké je to rozvíjať ho; viesť a motivovať ľudí a zabezpečiť, aby nás to, čo robíme aj naozaj bavilo. Na strane druhej mi to umožňuje zužitkovať moje vlastné know-how a vedomosti z oblasti projektového manažmentu a predávať to ďalej. Myslím si, že ako študentský spolok sa máme neustále kam posúvať a rada by som bola pritom.

Co bys chtěla během svého roku ve funkci zvládnout?

Mojou ambíciou je, aby členovia projektového oddelenia organizovali akcie, ktoré ich bavia, ale zároveň aby sa dokázali nad vlastnými projektami zamyslieť a reálne ich zhodnotiť. Som otvorená novým nápadom, a verím, že rovnako ako aj minulý rok, aj tento rok spoločne vytvoríme množstvo úspešných udalostí. Bola by som rada, ak by sa nám podarilo zlepšiť predávanie know-how, vytváranie dlhodobých spoluprác, propagácia menších akcií či komunikačný problém v rámci spolku. Ale hlavne, ak to, čo robíme, robíme radi a má to aj pozitívnu odozvu – tomu vravím úspech. Teším sa a verím, že to spoločne dosiahnuť zvládneme.

Fundraising: Tomáš Svoboda

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Pro začátek raději jen krátce něco málo o mně. Kdo mě zná, ví, že teprve od počátku podzimního semestru 2018 studuji na Právnické fakultě obor Právo a právní věda a zároveň působím od této doby v MUNII, kde mou hlavní dosavadní rolí bylo obstarávání finančních a hmotných prostředků pro potřeby Plesu studentů, jehož každoroční součástí je velkolepý program a bohatá tombola.

A kdo mě nezná, nechť se přidá do MUNIE třeba právě do Fundraisingu, rád se seznámím s novými lidmi.

Dlouho jsem váhal, zdali se vůbec do něčeho podobného pouštět. Přeci jen samotná funkce vedoucího přináší nové, mnohdy i nečekané, povinnosti a samozřejmě zahrnuje vysokou míru odpovědnosti. K tomu všemu třeba navíc připočíst hodiny a hodiny práce věnované na zajištění plynulého chodu oddělení, komunikaci s partnery a obstarání potřebných prostředků. V momentě, kdy člověku dojde, že samotná pozice vedoucího není zrovna “easy job”, natož následná realizace plánovaných změn, se dá snadno pochopit, že zapochybuje o svém prvotním úmyslu.

Každopádně každý z nás by měl někdy vykročit ze své “komfortní zóny” a posouvat dál sebe i své okolí. Proto jsem si řekl, že pokud pro mě nejlepší využití času znamená brouzdání po internetu a sledování seriálů, na což si kupodivu každý z nás čas najde, tak co pro mě pak znamená možnost využít svůj čas ve prospěch druhých? Otázku nechám bez odpovědi, jelikož samotný fakt, že jsem, kde jsem, mluví za vše.

A takové ty kecy jako, že jsem ambiciózní atd., inu taky na tom asi něco bude.

Co bys chtěl během svého roku ve funkci zvládnout?

Je toho skutečně mnoho. Abych pravdu řekl, ani nevím, z kterého konce začít. Na místě by asi bylo pustit se rovnou do vyjmenovávání předvolebních slibů, ale ne všechny mají stejnou váhu, a ne vše, co bylo řečeno, musí mít nutně formu slibu.

Mou největší výzvou není dodržet všechny sliby, což mimochodem samozřejmě plánuji, ale především pozvednout oddělení jako takové. Společným úsilím bych rád stmelil tým a ve spolupráci s HR přivedl nové tváře. A jelikož oddělení nemůže stavět pouze na vysokém počtu členů, jak se někteří možná mylně domnívají, hlavní úlohou pro následující semestr bude navýšení aktivity současných členů stejně tak jako případných nováčků. Úkol to lehký dozajista není, ovšem zavedením některých změn v oblasti motivace či větší kooperace v rámci týmu i celé MUNIE by se mohlo dílo zdařit. V což ostatně doufám.

Pokud ještě chvíli zůstanu přímo u aktivity členů týmu, úzce s tím souvisí i můj plán reorganizace porad, do nějž lze zahrnout např. větší četnost, jasnou strukturu, které chci dosáhnout mimo jiné pomocí zavedení MOM (Minutes of Meeting) a jasného rozlišení porad a teambuildingů, nebo vytvoření přehledného To Do listu, který by přispěl k zefektivnění plnění úkolů v rámci týmu.

Co se týče samotného rozvoje vztahů s partnery a získávání nových, i zde se naskýtá nejedna příležitost k postupnému zlepšování současné úrovně. Dopomoci tomu můžou změny systému nebo i ujasnění si priorit v rámci oslovování různých potencionálních i bývalých partnerů, s nimiž se zároveň pojí další oblast, o jejíž rozvoj bych se rád zasadil.

Dlouhodobá spolupráce, téma, které řešil nejeden můj předchůdce, a ne vždy se zadařilo, což bohužel není nikterak podivuhodné, jelikož málo která firma je schopna a ochotna garantovat dlouhodobější podporu ať už z důvodů nejasností ohledně finanční situace v příštích letech anebo jen díky prostému nezájmu o oblasti, v nichž se MUNIE angažuje. Řešení této problematiky nepatří k nejsnazší, avšak další rozvoj současných a tvorba nových atraktivních projektů by mohla zapříčinit větší zájem některých partnerů o navazování dlouhodobějších spoluprací.

O něco příznivěji se jeví situace ve veřejném sektoru konkrétně ve vztahu k Masarykově univerzitě, již zaštiťuje rektorát a jednotlivé fakulty. V tomto případě sice můžeme hovořit o existenci dlouhodobější spolupráce, kterou je ale třeba do budoucna rozvíjet a zároveň hledat nové příležitosti, o což se samozřejmě Fundraising zasadí. V podobném duchu se vynasnažíme zajistit spolupráci i na úrovni Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a jeho městských částí i případných organizací, které při těchto subjektech působí.

V neposlední řadě si dovolím zdůraznit, že z mého pohledu jednou z nejpodstatnějších změn, kterou hodlám prosadit na úrovni celé MUNIE je zavedení zvyku tvorby projektových týmů, což vytvoří ideální prostředí pro kooperaci napříč odděleními. Není nic lepšího, než když každý dělá to, co umí nejlépe.

Na závěr bych snad už jen připomněl i dva své poslední sliby týkající se celé MUNIE, za něž se postavím a budu usilovat o jejich realizaci. Především jde o vznik společného Google kalendáře, který by dle mého názoru dopomohl k většímu přehledu a informovanosti členů MUNIE, s čímž dále souvisí i vznik měsíčního přehledu akcí pořádaných MUNIÍ.

Prostoru málo a plánovaných změn mnoho. Snažil jsem se zdůraznit to nejdůležitější, avšak mnoho věcí zůstává nezmíněno a jen čas ukáže, kam se za rok mého vedení Fundraising nebo třeba i celá MUNIE dostane.

Kontrolní komise:

Tímea Červeňová

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Ahoj, ahoj, ja som Timka (Červeňová – ak treba? 😀 ). Tretím rokom študujem na FSS kombináciu odborov Bezpečnostné a stretegické – Európske štúdiá. V MUNIE som rovnako 3 roky a už som si prešla rôznymi pozíciami – od člena projektového odd., cez prezidentku v akademickom roku 2017/18 až po člena spolkového oddelenia. Na podzim 2018 som sa zúčastnila študijného pobytu v Estónsku, ale napriek tomu som aj naďalej ostala aktívnym členom spolku!

MUNIE je srdcová záležitosť, preto chcem ostať čo najdlhšie jej súčasťou a aktívnym členom. Vzhľadom na to, že už nemám príliš všeľa času podieľať sa na príprave akcií, rozhodla som sa zdieľať svoje skúsenosti získané na predošlích pozíciách z postu člena Kontolnej komisie. Viem ako to v MUNIE fungovalo, kde sme v minulosti urobili chyby a na čo si musíme dať pozor, preto chcem aktívne pomáhať novému vedeniu a staro-novej prezidentke viesť MUNIE k lepším zajtrajškom.

Co bys chtěla během svého roku ve funkci zvládnout?

Hlavne zostať v obraze, zaujímať sa o kompletné dianie a dohliadať na právne alebo finančné záležitosti spolku. Kde tu sa zastaviť na poradách vedenia a pridať svoj názor a pohľad na vec, aby sme tak spoločne našli čo najlepšie riešenie. Za hlavný cieľ si dávam efektivitu využívania financií a dodržiavanie termínov žiadostí na finančnú podporu či už od univerzity alebo od iných subjektov. Rada budem fungovať ako FAQ, či už pre vedenie alebo členov MUNIE, aby žiadna z ich otázok neostala nezodpovedaná!

Marek Benátský

Proč ses rozhodl kandidovat do vedení?

Ahoj všichni, já jsem Marys. Na MU působím už od roku 2014, v současnosti mám dokončené vzdělání na Právnické fakultě a jsem v polovině studia na Ekonomicko-správní fakultě. Myslím si, že to mi dává nejlepší předpoklady pro vykonávání funkce člena dozorčího orgánu spolku. V MUNII jsem teprve od podzimu 2018, ale neskutečně mi celý spolek, jeho fungování i jednotliví členové přirostli k srdci a tak jsem se rozhodl, že mu něco vrátím. Co může být lepší než využít své znalosti a dovednosti dosažené na MU k něčemu prospěšnému v největším spolku univerzity?

Co bys chtěl během svého roku ve funkci zvládnout?

Jako člen kontrolní bych rád dohlížel na dodržování termínů ve spolku, aby se dělalo vše pokud možno s předstihem a včas. Dále bych rád důsledně kontroloval finanční hospodaření spolku a pomohl vedení v otázkách nových finančních příjmů do spolku, zejména využití univerzitních toků ve formě stipendií a jiných podpor. Rád bych také fungoval nejen jako sekundární kontrola vedení, ale již prioritně pomohl a poradil, aby celá spolková činnost byla v souladu jak se Stanovami spolku, tak s právním řádem a zejména v nejlepším zájmu MUNIE.

Michaela Nosková

Proč ses rozhodla kandidovat do vedení?

Do kontrolní komise jsem se rozhodla kandidovat, protože mám 2 roky zkušenosti s vedením MUNIE v pozici viceprezidenta. Tento rok se dostává do vedení spoustu nových lidí, kterým bych ráda pomáhala, s čímkoliv bude potřeba, protože ještě nemají zkušenosti s těmi oficialitami a papírováním, které jsou pro chod spolku důležité.

Co bys chtěla během svého roku ve funkci zvládnout?

Chtěla bych, abychom udrželi v MUNII pořádek ve všech formálních věcech, kterých s tím, jak se spolek neustále rozrůstá, pořád přibývají. Náš spolek se za poslední dva roky hodně změnil, máme mnohem více členů, s tím je spjato mnohem víc akcí a mnohem více zodpovědnosti. Ráda bych na vše dohlížela, ať může spolek nadále růst a rozvíjet se.

Jak vidíte, naši vůdci se ve svých cílech rozhodně nedrží zpátky. My, všichni ostatní nejen doufáme, že jim jejich vůle a odhodlání dopomohou k dosažení těchto cílů, ale sami se budeme snažit je co nejvíce podpořit a usnadnit jim cestu. Kromě množství zábavy doprovází účast ve spolku také zodpovědnost a my se vždy můžeme spolehnout, že je tu někdo, kdo nám podá pomocnou ruku. V MUNII se totiž spolu se společnými zážitky stáváme takovou malou velkou rodinou.

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová