Ples 2018

Při pohledu do kalendáře se v posledním týdnu nejednomu z nás zatajil dech. Je to vůbec možné? Pořád se tomu nedá uvěřit. Že by to tak rychle uteklo? Trochu mě to děsí. Vždyť ještě před chvílí jsme nervózně stáli na počátku, nedočkavě vyhlíželi kudy dál a třásli se očekáváním i zbytkovým alkoholem v krvi z prvních oslav. A teď… teď jsme postupem času dospěli až sem a ani ne za měsíc už slavíme sté výročí jejího vzniku!

Slavnosti stých narozenin Masarykovy univerzity se konají jen jednou za sto let, proto je samozřejmé, že budou od začátku do konce velkolepé. A když už jsme u toho začátku, neexistuje pro jejich zahájení lepší příležitost, než je šestý ročník reprezentačního plesu MU! Ten se již tradičně uskuteční 5.12. pod vedením Masarykovy studentské unie a Rektorátu MU pod střechou Bobycentra.

 

Jak prozradila prezidentka MUNIE Johana Bojanovská: „Téma večera se nemuselo hledat dlouho. Vzhledem k tomu, že letos slavíme 100 let od založení první republiky, v jejíž době byla založena i naše univerzita, bylo jasné, že nejlepším tématem bude právě toto období. Spojiení dvou významných výročí se promítne jak na vizuální stránce Reprezentačního plesu, tak v programu.“

Z důvodu speciálnosti tohohle ročníku se můžou návštěvníci plesu těšit na několik kosmetických změň. Celý večer tak bude hrát pod střechou ZONERHALL kapela Frontmen, zatímco ve vedlejším Cafe de Paris ozvučí místnost swingovými tóny Heart of Dixie. V tanečních pauzách nebudou chybět oblíbená akrobatická či laser vystoupení a jako novinka je pro letošní návštěvníky připravena i dobová módní přehlídka.  Na své si přijdou nejen milovníci klasických tanců, ale také příznivci moderní elektronické hudby, kterou zahraje populární slovenský DJ Milan Lieskovský. Třešničkou večera bude vystoupení předního českého interpreta, jehož jméno zůstane ještě chvíli zahalené v oparu profesionální tajemnosti.

Reprezentační ples studentů Masarykovy univerzity je jediným celouniverzitním plesem, na kterém se schází studenti i akademičtí pracovníci ze všech 9 fakult. S geniálním nápadem organizace Plesu přišli členové MUNIE poprvé v roce 2013 a jelikož měla akce velmi pozitivní ohlasy, začala se konat pravidelně. Tak třeba loňský ročník se podařilo vyprodat závratnou rychlostí během čtrnácti dní. To je o den méně, než trvalo písničce od Kryštofa Ty a já dosáhnout milion likeů. I kvůli tomuto úspěchu se organizátoři rozhodli ponechat alespoň některé z osvědčených prvků. Návštěvníci se proto opět mohou těšit na dvojici zkušených moderátorů ze studentského Radia R, bohaté slosování o ceny a (informace pro alkoholiky/vášnivé degustátory) láhev vína do dvojice k zakoupeným lístkům na sezení zdarma. Veškeré bližší informace, třeba i o těch vínových láhvých, naleznete svěží procházkou Vašeho zraku po oficiálním webu Reprezentačního plesu, nebo na jeho facebookové události.

 

 

Na ples se Vás za redakci MUNIE snaží nalákat

Katka Bojnanská