Využijte čas v karanténě naplno díky online kurzům

Nese se vaše karanténa ve znamení prokrastinace? Už vás ani nebaví ležet u seriálů, ale zaboha se vám nedaří vymyslet jinou zábavu? Během let se vám určitě nakupil celý seznam činností, které si už dlouho toužíte osvojit, ale za nic jste je nedokázali vtěsnat do přeplněného rozvrhu. Tak konec výmluv! Převeďte nevýhody karantény ve výhody a přebytečný čas využijte k tomu, že se oněm očekávaným věcem konečně začnete věnovat. A pokud vás zrovna teď nic nenapadá, můžete se inspirovat v dnešním článku, kde vám přinášíme pár tipů na online kurzy. Kromě těch kreativních jsme vybrali také ty, jež vám pomohou udržet tempo s už takhle narušeným rytmem vzdělávání.

https://www.czechcrunch.cz/wp-content/uploads/2018/12/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2018-12-19-v-11.48.35.png

Lettering

Krasopsaní či kaligrafie jsou dovednosti, které snad všichni tajně obdivujeme. Většinou však zůstáváme skutečně jen ve fázi obdivu. Díky kurzům od praxí vyškolených profíků se ale této schopnosti mohou naučit i umělecká polena. Pokud je právě přesvědčení o vlastním antitalentu to, co vám bránilo v zájmu o lettering, nemusíte si dál zoufat. Brány nádherně nadepsaných dárků, přání, nebo třeba dokonce plakátů se otevírají díky množství online kurzů. Mezi ně patří např. LetterArt School, kde kromě těch specializovaných naleznete také kurz pro úplné začátečníky, na kterém zjistíte, zda by vás lettering vůbec bavil.

www.letterart.cz/
https://www.zive.cz/getthumbnail.aspx?q=80&height=190&width=600&crop=1&id_file=359204753

Programování

Výraz „programování“ je pro vás synonymem španělské vesnice, ale stejně jste vždycky záviděli zdatným jedincům už jen to, že o této záhadné činnosti dokážou mluvit? Po absolvování kurzu možná nebudete rozumět úplně všemu, o čem se kdy programátoři baví, ale zaručeně si zvládnete vytvořit vlastní webovou stránku. Learn2code nabízí řadu kurzů od práce s redakčním systémem, přes reaktivní frameworky až po všemožné vychytávky, které se i těžko vyslovují. Naleznete zde kurzy s úplnými základy, dokonce zdarma. I ty placené však v aktuální situaci můžete získat s pěknou slevou. Na stránce je také celá řada kurzů o marketingu a práci v různých programech, které mohou prospět vaší kreativitě, a mnohé další.

www.learn2code.cz/kurzy/online/programovani
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/kugnnu41sDjEkKuK_kbzV81e_-qeOqevM_6wwGaDXuAul22ttA25URp7V5LPlfcSnBa1SAogS2Vjd9kdHL9kZPTd6y6h5ZtDf3AdBwjvijhjJMM4TdSkwxY5onY

Orientální tance

Shimmy shimmy, hadí paže, velbloud v chůzi dozadu či smyslné kroužení pánví? Břišní tance jsou staré tisíce let a dodnes mají ve světě své místo. I vy se jim můžete v karanténě naučit díky online kurzům, kde si osvojíte základy a postupně se dopracujete až k prvkům složitějším. Dokonce se můžete naučit břišnímu tanci s bubeníkem. Několik kurzů s tímto zaměřením naleznete např. na kurzech pro radost. Pro vstup do kurzů stačí, když si aktivujete členství. V nynější situaci navíc získáte kurzy i za polovinu. Tak se pojďme vlnit!

www.kurzyproradost.cz/kurzy/zdravi-a-fitness
https://slevomat.sgcdn.cz/images/t/728x364c/10/95/10957102-912456.jpg

Patchwork

Také jste šili roušky? Jestli vás šití neomrzelo a naopak jste v sobě probudili novou zálibu, pak by se vám patchwork mohl zamlouvat. Jedná se totiž o techniku tvořivého šití s různým skládáním a kombinováním látek. Tato stará technika se využívala hlavně k šití dek, přehozů, tašek či polštářů. Na kurzech pro radost se s instruktorkou naučíte základy a vyzkoušíte si např. také crazy šití či japonskou techniku proplétaného patchworku. První tři části jsou dostupné zdarma. Rozhodnutí, zda si další části klidně zaplatíte, je potom už jedině na vás.

www.kurzyproradost.cz/kurz/patchwork-14
https://cdn.mindful.org/Minsdulness2.jpg?q=80&fm=jpg&fit=crop&w=1400&h=875

Mindfulness

Se soustředěním se pere spousta studentů. Dohnat se např. k učení je ale v aktuální době ještě těžší, tak by možná nebylo od věci podívat se po nějakém tom nápomocném kurzu, abychom úplně neusnuli na vavřínech. Cesta pro zlepšení pozornosti, zvládání stresu a zkvalitnění mezilidských vztahů zní jako něco, co by mohlo pomoci. A právě tím mindfulness je. V kurzech se dozvíte kupříkladu to, jak zlepšit svoji soustředěnost nebo jak úspěšně relaxovat i v rušném prostředí a časové tísni.

www.seduo.cz/kategorie/osobni-rozvoj
https://g.cz/sites/default/files/styles/gflex_landscape_large/public/g/images/c3ry1hpw8aepgev.jpg?itok=33maS3y1

Jazyky

Všichni známe poučku: Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Ovšem dnes, abyste vůbec dokázali fungovat, musíte umět alespoň anglicky. A čím lépe tento jazyk ovládáte, tím víc máte možností. Jak už si však mnozí z nás mohli vyzkoušet, gramatika a slovní zásoba vždy nestačí. Jestli si ve svých schopnostech nevěříte, nebo si je zkrátka přejete zdokonalit, můžete nyní využít přebytečného času, pomoci si ve vzdělání i ve vyhlídkách do budoucna. Kurz zdvořilé a profesionální angličtiny najdete na VímVíc téměř za poloviční cenu. Pokud však k vašim favoritům patří jiný jazyk, na těchto stránkách se po něm určitě můžete podívat.

www.vimvic.cz/kurzy/jazyky
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/LpbHeZkSdoPIRxwf8ufW6oXli5AvZa0HTOIX_GEZa-yzblnSdSZy2vKIDtFzgjaQpVOAxCZqObY3HckqTw0U6uVLz6_ONUFufjlpiPEDyC7246swTCcwBv9CjfIm5Gj0iFr-tgdGPRc-

Projektové řízení

Naučit se zorganizovat a řídit projekt je jasný důvod, proč se přidat do našich řad. Získáte praxi a naučíte se spoustu užitečných věcí. Hlavně zamakáte na své odpovědnosti a práci v týmu. Pokud chcete zjistit, jak dobře naplánovat akce, tak neváhejte na začátcích semestrů ještě bedlivěji sledovat naše sociální sítě a koukat, kdy spustíme nábory. Jestli se vám ale nechce (nebo vám časové možnosti neumožňují) přidávat se do spolku, chápeme to, byť silně takové řešení nedoporučujeme. Ať už potřebujete získat návod na pár akcí pro osobní účely, nebo chcete nabýt znalosti, které pak rozvinete u nás, online kurzy určitě neuškodí. Na Seduo odhalíte základy, jak na projektové řízení, jednoduše a zdarma.

www.seduo.cz/kategorie/byznys

Pokud vás žádné z činností nezaujali, nezoufejte. Na zmíněných stránkách se nabízí celá řada kurzů všeho druhu. Na spoustu z nich se nyní vztahují pěkné slevy, některé můžete absolvovat dokonce zadarmo. Kdy jindy než teď? Tak pojďme do toho!

Za redakci MUNIE

Sabina Minářová