Ten pocit, když zítra je už dneska, ale ty jsi ještě včera – aneb co tenhle semestr MUNIE dokázala

Jak už tomu občas během kosmického letu naší planety v sférách sluneční soustavy bývá, rok se nakonec s rokem sešel i tento rok. Jako správní bratři si pak šli spolu sednout do hospůdky na konci vesmíru na pivo, aby poklábosili o tom, co má starý rok nové, a co nový rok plánuje do budoucna. Ještě, že v útulném restaurantu na konci vesmíru stojí čas, protože starý rok má toho hodně co vyprávět. Třeba o činnosti MUNIE za poslední semestr. Vždyť posuďte sami.

 

Nábor

Letošní nábor nových tváří do řad MUNIE byl víc než úspěšný. Celkem se podařilo upsat šlechetným zájmům studentské organizace úctyhodné číslo dvaceti jedna entuziastických mladých duší (mezi nimi třeba i Vaši oblíbenou redaktorku blogu). Tyto duše sebou přinesly kopu nových nápadů a vylepšení, přispěly rukou k dílu vydařených studentských akcí a v neposlední řadě se při tom všem skvěle bavily.

 

Párty Párty Párty!

Bavily se například na odvázaných semestrálních Harty Pard/Party Hard, které už tradičně lemovaly studentský půlrok zahajovací Masaryk student Open Air Party a terminální Masaryk student Party ve Flédě. Začátkem studia si tak mohli studenti užít celkem 6 kapel a 7 DJ-ů pod holým nebem, no a konco-semestrální zapíjení studijních úspěchů, či neúspěchů doprovázel svou skvělou hudbou legendární Dj Schafff (fakt tam jsou ti efka tři ̶  já čuměla taky.)

 

Jarmark spolků

Krom nekonečných žůrek měla MUNIE plné ruce práce také s organizováním studentských akcí. První z nich se uskutečnila začátkem října v Átriu FSS pod nálepkou „Jarmark spolků“. Studenti si zde měli možnost prohlédnout nabídku nejrůznějších univerzitních spolků, najíst se zadarmo z ochutnávek a popřípadě se k nějakému tomu spolku přidat.

 

Hokej

Během semestru měli Muníci horké hlavy také z ledového hokeje. Koncem října se totiž udál zápas dvou univerzitních titánů tohoto sportu ̶ HC Masaryk University se tehdy utkala v DRFG Aréně se svým odvěkým rivalem Univerzity Karlovky. Přes hrdou prohru našeho týmu vládla na stadionu skvělá atmosféra sounáležitosti a souznění vysokoškolské jednoty. Jo a bylo tam hodně piva.

 

Víkendovka

Před zlatým hřebem půlletí potřebovali členové MUNIE teamu zregenerovat síly. Vybrali se proto do své oblíbené destinace Velkých Bílovic, kde začátkem listopadu obtěžovali svým kultivovaným humorem, vytříbeným stylem a elegantním způsobem relaxace interiérní prostory tří dřevených chatek. Nechyběli ani zábavné teambuildingové aktivity, hora domácích muffinů a půlnoční grilování.

 

Ples

Zlatý hřeb studentského semestru samozřejmě nepředstavuje nic jiné než pohádkový ples univerzity. A že byl opravdu skvostný! Na začátku prosince se sešli v Bobycentru princové a princezny ze všech koutů světa. Oděni do svátečních garderób nejrůznějších barev a opiti sladkým vínem a kouzelnou atmosférou společně plesali na vypalovačky nejskvělejších hudebních skupin. Užívali jsi také různorodý doprovodný program a bohatou tombolu.

 

Vánoční večírek

Konec MUNIE semestru však nepatřil pohádkovému tancování, nýbrž svátečnímu veselí. Těsně před jeho koncem se zdravé jádro MUNIE týmu seskupilo v útulné kavárně na Údolní a dalo sbohem předtermínovým stresům. Oslavilo úspěšně zvládnutý semestr a pasovalo své nováčky za právoplatné členy MUNIE elity. A jsme tam!

 

 

Za redakci MUNIE blogu Vám přeje příjemně prožité sváteční období

 

Katka Bojnanská