Skupinové projekty aneb peklo na zemi

Většině studentů je již od dob střední školy jasné, že Pán Bůh nestvořil skupinové projekty od toho, aby se lidi naučili pracovat ve skupině, nýbrž aby se naučili pracovat s naprostými idioty. Ať se snažíte sebevíc, většina skupinových projektů se prostě organizuje hůř než kdejaká konference OSN. Můžete mít herbáře plné čtyřlístků, beztak se k vám do skupiny infiltruje pofidérní životní forma s omezeným počtem mozkových buněk a vy máte prostě smůlu – musíte s ní spolupracovat. Podívejte se na náš seznam exemplářů projektových kazičů a zkuste se utěšit alespoň tím, že to mohlo být i horší.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt group project memes

 

Erazmák

Týpek, který tráví půl roku lelkováním někde v zahraničí. Nejlíp někde u moře, kde je průměrná teplota vzduchu nad 20° a časové pásmo posunuté nejmíň o dvanáct hodin. Nejhorší na tom je, že tomuto člověku nemůžete kvůli jeho dálkové destinaci ani pořádně vynadat. Ne, aby si předmět o rok odložil, nebo ho absolvoval o rok dřív, když byl ještě k sehnání. On se raději schová někde na opačný konec zeměkoule a z povzdálí pozoruje průběh vašeho trápení. No a v den „D“ se před tabulí taky neukáže. Leda, že byste mu zapnuli konferenčí hovor.

 

Slehla se po něm zem

Další Houdini, který vládne mocí dokonalého zmizení z povrchu zemského. Kouzelná formulka je jednoduchá, stačí jeho směrem pronést: „tvůj díl projektu“, a spolupracant je pryč. Znenadání přestane chodit na přednášky a na zprávy také vytrvale neodepisuje. Až se o něj začínáte trochu bát. Co když se mu něco stalo? Co když mu kyselina poleptala obličej a on teď chodí po kanálech a krysy mu ukousali prsty na rukou a on tak nemůže odepisovat? A vy jste takový sobec, že myslíte jen na svou dobrou známku. Ale pak ho potkáte na studentské párty, dokonale zdravého.

 

Jenom stresuje

To je prima, někdo vzal tuhle otravnou práci plnou zbytečných nervů za vás. Alespoň ostatní trochu popožene. Jenom ji sebral až moc vážně… a vlastně nic krom věčného naříkání a nervování pořádně nedělá. Pořád jenom bulí jak nic nestíhá a neumí a všechno je špatně. A vy po chvíli nemáte na vybranou, ale krom vašich dvou částí projektu děláte také linku důvěry. Takové lidi by měli povinně deportovat na Mars.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt group project memes

Ničemu nerozumí

Při pohledu na tohohle člověka se prostě neubráníté otázce: „Proč jsem se jen narodil s takovými současníky?“  Většinu času neví, co se kolem něj děje a v každém projektu nakonec zastává roli mrtvého brouka. Párkrát se sice ve své smrtelné křeči mihne a něco málo udělá, ale je to tak strašné, že to raději dobrovolně a rádi uděláte za něj. Jen ať už, propána, na nic nesahá. Všichni můžeme této hromádce existenční dezorientovanosti potichu závidět.

 

Neumí mluvit

Jeho verbalizační schopnosti jsou tak ničivé jako dopad vodíkové bomby na Hirošimu. Leze to z nej hůř jak z chlupaté deky. Němý by to odvykládal lépe. Ale vy mu na to nemůžete nic říct, protože by to byla šikana a on se přece snaží. Třese se před tou tabulí jak stéblo trávy v hurikánu a je rád, že jeho nesouvislé blabotání nedokáže nikdo vnímat, takže se zas až tak moc neztrapní. Skvělá prezentace!

 

Nezná jazyky

Neumí mluvit anglicky, takže k práci se zahraničními zdroji je naprosto nepoužitelný. V případě, že je to Čech, nerozumí ani Slovákům, takže v jeho přítomnosti nikdo nesmí mluvit maďarsky. Jeho skladba vět je horší než překlady Google Translate a gramatika podobná dítěti prvního stupně základní školy. I když to by jsme asi některým dětem křivdili. Inu, Shakespeare z nej asi nebude.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt group project memes

 

Za redakci MUNIE vám schopnější projektovou koalici přeje,

 

Katka Bojnanská