Reprezentační ples Masarykovy univerzity

Tak už jsme zase schovali do těch nejhlubších koutů skříně naše obleky šité na míru a šaty, které jsme konečně aspoň jednou dostali důvod provětrat. Vzpomínky na večer ale zůstávají v myslích doteď, a to i přesto, že by je měly už dávno, přiznejme si to, okupovat znalosti k prvním termínům zkoušek. Připomeňme si však kromě vzpomínek na šílenou kocovinu i ten slavný večer, který jí předcházel. Reprezentační ples studentů Masarykovy univerzity je totiž událost, která v našich studentských životech rozhodně stojí za zmínku. Tím spíš, když ta naše alma mater navíc slaví sté narozeniny! Takové kulatiny už asi jen těžko zažijeme podruhé.

 

Dlouho očekávaný ples byl v tomto roce opravdu velkolepý. Za částečnou zásluhu je samozřejmě třeba zmínit práci organizátorů, avšak své udělaly zejména vaše perfektní prvorepublikové šaty, bouřlivé potlesky pro všechny vystupující a celé hodiny protančené na parketě, na kterém opravdu nebyl prostor ke stání.

Image may contain: one or more people, people on stage, living room and basketball court

Nestihli jste letošní ročník plesu nebo si ho (jistě nějakou naprostou záhadou) moc nepamatujete? Pojďme si ho v rychlosti připomenout. Ve středu 5.12.2018 jsme dostali jedinečnou možnost vrátit se v čase o 100 zpátky. Jak? Všechny starosti a nervy ze zápočtů jsme nechali doma, oblékli historické šaty a vyrazili do brněnského Bobycentra na Reprezentační ples Masarykovy univerzity! V Café de Paris nám navíc dokreslil atmosféru Spolek Elegantních dam, díky kterým jsme si připomenuly nejen dobové tanečky, ale i prvorepublikové oblečení (včetně jeho spodního prádla) v doprovodu jazzové a swingové kapely Heart of Dixie.

Image may contain: 4 people, people dancing, people on stage and people standing

Na pódiu největšího sálu Zoner Bobyhall nás mezitím doprovázela větší část večera kapela Frontman. Díky jejímu podání českých i světových hitů se to na parketu tanečníky jen hemžilo a ve chvíli, kdy už se hosté s protančenými botami opravdu uchylovali k pauze a osvěžení na stole, rozduněla kapela celý sál opět nějakou další klasikou, od které prostě nešlo odejít. Na své si přišly samozřejmě také páry, kterým Frontmani zahráli ty nejromantičtější ploužáky.

Kromě dobového Charlestonu jsme v Zoner Bobyhall viděli také akrobatické kousky, u kterých nejednomu divákovi zatrnulo, a půlnoční překvapení Ilusias, kteří v zhasnutém sále předvedli magickou hru se světly a ohni. Ti největší držáci s námi poté protancovali ples až do ranních hodin, za což vděčíme především slovenskému Djovi Milanovi Lieskovskému, který nám hrál ty největší trancové a housové pecky.

Image may contain: one or more people, people on stage, night, living room and indoor

 

Image may contain: one or more people, people on stage and indoor

Zlatým hřebem večera byl však bezpochyby náš VIP interpret české hudební scény, Marek Ztracený! Ten dokázal rozhýbat opravdu celé Bobycentrum a jeho nejznámější songy jako  například Léto 95, MinuLost či Vlastní svět, rozezpívaly snad každého diváka.

Image may contain: 7 people, people smiling, people dancing, wedding and indoor

Letošní ples jsme si díky účinkujícím i vám hostům užili opravdu na 200%. Řekněte sami, kdo z nás by si takové narozeniny nepřál! Jménem organizátorů MUNIE i Masarykovy univerzity proto nezbývá, než vám poděkovat, že jste se oslav stého výročí účastnili a užili si s námi náš společný večer. Už nyní se nemůžeme dočkat příštího ročníku a doufáme, že se s vámi za rok znovu shledáme!

 

Natálie Lošková