Plesání na plese, aneb zlatý hřebík semestru

Už o pár dní se uskuteční nejočekávanější událost tohoto půlletí, kterou není nic jiného, než pohádkový ples Masarykovy univerzity. Je jedno, zda-li na hodinách ve škole pitváte žáby, ťukáte do klávesnice, učíte se o lidské kultuře, nebo zkoumáte meze fyzikálního světa. Pátého prosince v Bobycentru se všichni sejdeme pod jednou střechou jako jedna škola a společně oslavíme konec podzimního semestru. Bude to nezapomenutelný zážitek s tradičně bohatou tombolou, báječným studentským vínem, speciálním půlnočním překvapením a taky skvělým programem. Podívejte se, jak moc skvělým!

Party Leaders

Party Leaders, aneb kapela, kterou není třeba představovat, se klasicky postará o zábavu i na letošním ročníku Plesu studentů Masarykovy univerzity. Jak sami členové kapely říkají, na plesech začínají těmi jednoduššími společenskými tanci. Večer zahájí mazurkou, pokračovat budou waltzem, valčíkem, polkou i slow-foxem a nezapomene se ani na blues. Pak se společně přeneseme do Latinské Ameriky, kde si zatančíme na rumbu, cha-chu, sambu a jive. Pro fajnšmekry zařadí třeba i argentinské tango. A koncem večera to odpálí známou současnou taneční hudbou, na kterou si může zařádit na parketu úplně každý. Pro ty, co si chtějí ples užít o to víc, doporučujeme navštívit Tančírnu v Café Savoy dne 28.11., kde si budete moct všechny základní taneční kroky zopakovat a na plese to pak pořádně roztočit.  Vaše srdce bude plesat ještě týden po plese!

 

Národní divadlo Brno

Večer jako z pohádky? Kdo jiný, než tanečníci z baletního souboru Národního divadla Brno by se o to mohl zasloužit? Přijďte a přeneste se společně s námi do zasněženého vánočního prostředí pohádky o zakletém princi. Jestlipak uhádnete, o jakou pohádku se jedná?

DJ Schafff

I tentokrát se po půlnoci ujme zábavy všem známá brněnská legenda – Dj Schafff! Na party v jeho podání se můžete těšit na hlavní stage od 1.00 až do 4:00! Schafffi je známý svým širokým výběrem hudebních setů a návazností songů. Jak sám říká: „Songy na sebe musí navazovat jak žánrově, tak i rytmicky nebo náladou, jinak se cítíte jako u přerušované soulože.“

Django jet

Django jet je brněnská kapela hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let. V jejich repertoáru najdete české, francouzské i americké swingové vypalovačky, proložené temperamentními instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club je France. Pochválit se můžou i produkcí hudby z mafiánského podsvětí populárních PC her. Kromě hlavní zpěvačky, šarmantní Marie Gilbertové, která Vám jako rodilá Belgičanka učaruje svou francouzštinou, se ve zpěvu střídají dva další výteční vokalisté. Většina kapely se navíc aktivně věnuje swingovému tanci, takže správní „swing“ muziky je zaručen. Aneb IT DOES MEAN a thing, if ain´t got THAT SWING!

VIP interpret z celorepublikové scény 

Těšit se můžete taky na překvapení v podobě známého českého jména, na jehož písničky si jak výtečně zatancujete, tak s chutí zazpíváte.

 

 

Pořádně sedřené tanečné střevíce Vám za redakci MUNIE blogu želá

Katka Bojnanská