Letošní festival Life! nabízí spoustu zážitků

Na brněnském výstavišti se uskuteční od 10. do 12. listopadu festival Life! Pro návštěvníky je připraveno deset hal plných sportu, tance a zábavy, pořadatelé cílí na sportovce, tanečníky, fanoušky youtuberů nebo počítačové hráče. Některé programy trvají celé tři dny, u jiných si návštěvníci musejí hlídat termín. Největší koncentraci lákadel nabídne sobota.

 

Sport pro zdraví i adrenalin

 

Ragby, basketbal, fotbal či házená. To je jen malý výčet všech sportů, které si zájemci vyzkouší v pavilonu G2. Ten je letos nazván Family hall a na jeho přípravě se podílelo i město Brno a Jihomoravský kraj. Všichni si mohou přijít zasportovat a získat inspiraci, jak udržovat zdraví a kondici s celou rodinou.

 

Milovníky adrenalinu potěší množství extrémních sportů. V pavilonu A1 si užijí Meatfly Freestyle Arenu, v pavilonu G1 zase čeká 5. ročník závodu MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2017 o titul Mistra ČR ve Freestyle BMX PARKU. Na stejném místě se uskuteční také biketrialové Halové mistrovství Evropy 2017 a 9. závod seriálu MČR, PČR a Poháru ČMF.

 

Hubnutí je téma, kterému se na festival Life! věnuje pravidelně. Chybět proto nemůže ani letos. V pavilonu V bude velká kondiční zónu, kde si návštěvníci vyzkouší Spinning nebo cvičení s vlastní vahou. Trenéři jim také poradí, jak nastavit tréninky, aby dosáhli co nejlepších výsledků.

 

PC hry a youtubeři

Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends. Ve dvou nejhranějších počítačových titulech současnosti zabojují ti nejlepší na Mistrovství ČR v počítačových hrách v pavilonu B. Po druhé událost pro hráče na PC doplní také Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Na něm se utkají mistři v hrách Hearthstone a Clash Royale. Hrát se bude od pátku, finále se koná v neděli.

 

Jsou mladí a úspěšní – youtubeři. V sobotu 11. listopadu opět zavítají do Brna, aby se potkali s fanoušky a udělali si s nimi selfie.  Všichni příznivci House, Pedra, Makyny, Anny Šulc a dalších si nesmí nechat ujíz VIP program, který bude v hale C. Vstupenky na YOU2BER Life! se kupují zvlášť.

AGROTEC Life! RALLY SHOW
V okolí pavilonu Z budou opět burácet silné motory. Návštěvníky opět čeká hlavní závod, ale také jízdy zručnosti či závody veteránů. Tento závod se koná už poněkolikáté a bývají na něm vidět i osobnosti z řad například herců, kteří se tomuto sportu věnují.

 

Taneční soutěže, workshopy a flash mob se Simonou Krainovou, Leošem Marešem a Ondřejem Sokolem

 

Jive, waltz, tango i další standardní a latinskoamerické tance musí ovládat páry, které budou bojovat v soutěži DANZA Life! CUP. Ta se premiérově uskuteční v neděli 12. listopadu ve 2. patře pavilonu E. Parket MEGA STUDIA jí bude patřit od 9 do 16 hodin. Pro veřejnost i tanečníky jsou navíc připravené zajímavé taneční workshopy, na kterých si lze zatrénovat pod vedením tuzemských i světových lektorů.

Sobotní flash mob – tedy pokus o překonání rekordu v počtu lidí tančících stejnou choreografii na jednom místě – už neodmyslitelně patří k festivalu Life! Nejinak tomu bude i letos. Novou choreografii na hit Can’t Stop the Feeling! od Justina Timberlaka nastudovala stálice Ondřej Sokol. Oblíbený herec už v minulosti dokázal, že mu v žilách koluje taneční krev. Letos se k němu připojí i pohotový moderátor Leoš Mareš, který své pohybové kvality ukázal v soutěži StarDance. Po dlouhé době si na pódiu zatančí i hvězdná žena. Šarmantní Simona Krainová opráší taneční znalosti, které získala ve slovenské soutěži Let’s Dance, a určitě předvede skvělý výkon.

Life! STYLE – vše pro moderní ženu

 

Na každodenní problémy zapomenou dámy v pavilonu A2, kde našel místo nový projekt Life! STYLE. Do svých rukou si je totiž převezmou kadeřníci, vizážisté, maséři či manikéři a postarají se o to, aby ženy vypadaly skvěle.

 

Zájemkyně také čeká zajímavý doprovodný program s přednáškami o zdravém stravování či trendy líčení.

Večerní párty

 

Zábava na výstavišti večer nekončí. V pátek a sobotu proběhnou párty pro vyznavače různých hudebních stylů:  Techno párty PRIGL HALL – pátek, sobota pak potěší příznivci HIP HOPu. Na své si přijdou i milovníci masek – po druhé se do pavilonu E vrací oblíbená DANCE Life! Movie Carneval Party.

 

Výstaviště je otevřeno v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin, jednodenní vstupenka stojí 150 korun. Více informací a prodej vstupenek na www.festivallife.cz.