Humans of MUNIE – vedenie

Nasledujúc celosvetový trend, rozhodli sa aj členovia školského spolku MUNIE odhaliť svoje tajné identity a z postu normálnych ľudí prezentovať širokej verejnosti svoje životné príbehy. V tomto článku sa Vám v skratke predstaví metaforický mozog celej študentskej organizácie, bez ktorého by samozrejme nič nemohlo fungovať. A nastala by panika. Chaos. Armageddon. Ešte, že tu týchto ľudí v MUNIE máme.

Johana Bojanovská – Prezidentka 

Prečo si šla do vedenia MUNIE? V Munii jsem už skoro 2 roky a troufnu si říct, že jsme toho společně i s ostatními členy vedení zažili hodně-lepší i horší časy. Díky tomuto se pro mě stala Munie srdeční záležitostí, kterou bych chtěla ve svém posledním roce působení kvůli státnicím zase posunout o kus dál. Chtěla bych předat všechno to, co jsem se za roky zde naučila, abych se po letech mohla podívat dozadu a vidět prosperující Munii, ve které jsem sama rostla.

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Určitě bych v první řadě hlavně navázala na z mého pohledu úspěšný rok, který máme za sebou. MUNIE jako celek udělala velký kus práce a doufám, že to takto půjde i nadále. V příštím roce bych se především chtěla zaměřit na vzdělávání členů, kteří odvádí po celý rok perfektní práci. Chtěla bych, aby kromě samotných zkušeností odcházeli všichni z Munie jako zkušení, kvalifikovaní a své nabité zkušenosti z neziskového sektoru mohli uplatnit ve svém budoucím zaměstnání. V další řádě určitě jako celý tým budeme pracovat na prohloubení spolupráce s univerzitou a na dalších projektech pro naše studenty.

Čo pre teba MUNIE znamená? Možnost být v MUNII je pro mě osobně neuvěřitelná zkušenost. Za dva roky díky mému členství jsem se dostala z obyčejné studentky, která hledala pomalu smysl svého studia na vedoucí pozice, kdy sama za sebe spolupracuji na několika mimospolkových projektech. Celkově mi mé členství dala nespočet zkušeností, kontaktů a hlavně i přátel.

Michaela Nosková – Viceprezidentka 

Prečo si šla do vedenia MUNIE? Minulý rok jsme se snažili zlepšit povědomí a mínění o MUNIi jako takové. Chtěli jsme dokázat, že jsme pevná organizace, na kterou se můžou studenti, spolky i MU spolehnout. To se nám myslím docela povedlo. Stabilní organizace potřebuje stabilní vedení. Rozhodla jsem se tedy znovu kandidovat, protože bych ráda tuto stabilitu nadále udržela. Všichni jsme studenti a škola nám zabírá hodně času, proto není moc možné, aby byl člověk ve vedení opakovaně. Mě se podařilo si to zařídit, tak abych měla na MUNII dostatek času, mohla se jí věnovat a předávat zkušenosti ostatním členům, kteří tuto organizaci povedou další roky po nás.

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Hlavně plánuji udržet současný trend a udržovat a zlepšovat dobré jméno MUNII. Ráda bych také udržela dobré kontakty s rektorátem. Tento rok se plánuji více zaměřit na spolky, tak abychom si navzájem mohli vyměňovat zkušenosti a pomáhat si. Na MU je spousta velmi zajímavých spolků a ví o nich jen málo lidí, proto bych jim také ráda pomohla více se propagovat a získávat více členů.

Čo pre teba MUNIE znamená? MUNIE pro mě znamená hlavně spoustu přátel, které jsem získala. Jsou to lidé, na které se můžu vždy spolehnout, a vždy se mezi nimi najde někdo, kdo vám pomůže. Díky MUNII jsem si rozšířila obzory a nezůstala zahloubána jen do svojí fakulty. Poznala jsem spoustu lidí, které bych jinak nepoznala a kteří mi toho hodně dali. A také jsem zažila spoustu věcí, která bych jinak nezažila. Nikdo jsem nelitovala, že jsem do MUNIE vstoupila a že jí dávám tolik času, protože ona mi vrací.

Oldřiška Hradcová – Marketing 

Prečo si šla do vedenia MUNIE? Těch důvodů bylo víc. Hlavní je nejspíš ten, že jsem během svého prvního roku ve vedení nestihla splnit vše, co jsem měla v plánu, takže teď mám další rok na dotažení původních myšlenek a věcí. Také jsem do toho šla znovu kvůli skvělým a pracovitým lidem v mém oddělení, kteří mě podpořili v další kandidatuře, i když jim občas lezu na nervy svou důsledností. 😃 A v neposlední řadě určitě kvůli tomu, abych se mohla opět prostřednictvím pozice ve vedení podílet na dalším posouvání se a růstu naší unie.

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Nabízelo by se napsat, že žádné, že moje vedení v předešlém roce bylo přece skvělé (😃), ale tak to samozřejmě není. Je skvělé, že mám opět možnost vést marketing, a tak se poučit ze svých chyb. Určitě bych ráda zavedla v našem oddělení dávno ztracenou hierarchii jednotlivých pozic a úkoly delegovala na další lidi zodpovědné za určité oblasti, s čímž plyne i nabrání dalších nových členů, kteří by doplnili chybějící místa v marketingu. A jak už jsem mým lidem slibovala, budeme mít více neformálních teambuildingů, jelikož si všichni rádi dáme pivko a většina z nás toho při něm stejně vyřeší nejvíc. (haha)

Čo pre teba MUNIE znamená? Strašně moc. Díky MUNII jsem získala univerzitní zázemí a rodinu, celou řadu kamarádů, zkušeností a hlavně nezapomenutelných zážitků.

Vlasta Kříž – Human resources 

Prečo si šiel do vedenia MUNIE? Do vedení MUNIE jsem šel znovu hned z několika důvodů. Prvním z nich je jednoznačně pocit, že MUNII stále mám co dát, že stále máme co zlepšovat, ale samozřejmě taky pocit, že MUNIE může dát mnoho mně a mám se stále co učit. Taky jsem za rok vedení udělal chyby, ze kterých jsem se poučil a můžu předávat tyhle zkušenosti dál. Baví mě komunikace s lidmi a celkově lidi, takže proto jsem kandidoval na pozici vedoucího lidských zdrojů znovu.

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Plánuju změnit koncept některých vzdělávacích akcí, které v MUNII máme, a především bych rád zabezpečil další vzdělávání jako například školení pro všechny členy naší organizace. Další věcí, kterou lehce pozměníme bude naše věhlasná víkendovka, která pro další semestr bude hodně čerpat ze zážitkové pedagogiky. Je se na co těšit.

Čo pre teba MUNIE znamená? Členství v MUNII pro mě znamená neuvěřitelně moc. Někdy si až říkám, jestli to nepřeháním. Díky MUNII jsem získal dost praxe a zkušeností, které uplatňuji nejen ve škole ale především v profesním životě a taky jsem získal celou řadu kontaktů. Ovšem to nejdůležitější jsou lidé. Získal jsem, troufám si říct, hned několik přátel na celý život. V MUNII jsme všichni přátelští, a to nejsou prázdná slova, každý si tady u nás najde to svoje. Lidé u nás jsou pro mě v životě neuvěřitelně důležití, jednak protože je skvělé mít tolik lidí kolem sebe a mít možnost se s nimi bavit či si skočit na pivko a jednak se všichni od sebe můžeme navzájem učit novým věcem a sdílet mezi sebou svoje názory.

Šimon Pavlík – Fundraising 

Prečo si šiel do vedenia MUNIE? Pretože som si myslel, že vhodne zaplním prázdne miesto po minulom vedúcom a že mojimi organizačnými schopnosťami pomôžem zlepšiť fungovanie oddelenia.

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Budem sa snažiť zamerať na dlhodobú spoluprácu a v oddelení zaviesť jednoduchšie ale efektívnejšie zavedenie práce.

Čo pre teba MUNIE znamená? Najmä kamarátstvo, pretože to je vec ktorú si z MUNIE odnášam ako hlavnú. Tiež je to možnosť ako sa angažovať a byť bližšie k vedeniu univerzite.

 

Lenka Kristková – Projektová sekcia

Prečo si šla do vedenia MUNIE? V podobných spolcích se angažuji už od základky – tahle činnost mě opravdu naplňuje. Mám pocit, že svou čerstvou krví, pozitvním a lehce tvrdohlavým přístupem dokážu vnést do projektového oddělení energii nutnou pro tvorbu dalších akcí)

Aké zmeny plánuješ počas výkonu tvojej funkcie zaviesť? Zavedla bych trochu perfekcionismu. Což pro mě znamená důslednost nejen na schůzích ale i v organizaci samotných událostí. Není možné mít vše perfektní, ale myšlenka, že se tomu budeme blížit se mi opravdu líbí.

Čo pre teba MUNIE znamená? Člověk se tu seznámí se zajímavýma lidma se stejným cílem – zpříjemnit studentský život nejen sobě ale hlavně ostatním. A to mě baví Díky Munii mám možnost pohlédnout do zákulisí a každým dnem se učím větší zodpovědnosti a kritickému myšlení. Jako pocit zadostiučinění je pro mě vidět, že si studenti užívají a chválí akce, na kterých mám určitý podíl práce – to je taková třešnička na dortu. Členství je pro mě další krůček k rozvinutí mých organizačních schopností. Kromě toho všeho se motám ve skvělé partě lidí s kterýma je sranda trávit volný čas)