Humans of MUNIE – projekťáci

Tentokrát sme sa Vám v MUNIE rohzhodli predstaviť členov našej projektovej sekcie, ktorí sa starajú o realizáciu a organizáciu najlepších študentských akcií na našej univerzite. Prečítajte si ich odpovede na pár jednoduchých otázok a spoznajte ich trochu bližšie!

Karolína Šťastná

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Moje meno je Karolína Šťastná a študujem na Filozofickej fakulte odbor Teorie interaktivních médií. Čo sa týka našej univerzity, tak mimo MUNIE sa podielam aj na projektoch realizovanými našimi doktorantmi. Ďalej sa popri mojom štúdiu aktívne venujem hudbe. Vystupujem a koncertujem s rôznymi zoskupeniami. Je to také moje hobby, ale aj práca.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Môj nástup do MUNIE bol veľmi rýchly, spontánny a mnou neplánovaný, takže som v zásade žiadne očakávania nemala. Ale vedela som, že idem do niečoho, čo mi prinesie ďalšiu skúsenosť do života. A nakoniec som aj mala pravdu.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

V projektovej sekcii neexistuje nejaká stála funkcia. No podielala som sa už na dosť projektoch malých či veľkých. Teraz sa venujem hlavne plesu, ktorý je pre nás v tento moment prvoradý.

Prečo by si MUNIE nemenila?

MUNIE je skvelým miestom, kde máte možnosť získať nové skúsenosti, zážitky, kontakty a hlavne priateľov. Myslím si, že nehovorím iba za seba, keď poviem, že sme skvelá partia, ktorá drží za jedno. Som vďačná za týchto ľudí a všetko čo som tu zažila.

Petra Cupková

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Studuji druhým rokem na právnické fakultě. Ráda se zapojuji do každé akce, která mi cvrkne do nosu, angažuji v dobrovolnictví a pomáhám všem a všude – kdybych se mohla rozkrájet, pravděpodobně to udělám. Mezi moje další koníčky patří herectví, kresba, čtení a psaní příběhů. V kombinaci s láskou k sérii o Harry Potterovi společně s několika dalšími lidmi vedu internetovou textovou RPG hru, pro jejíž hráče organizuji i různá setkání nebo tábory.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Od přijímaček jsem hledala něco, co mi umožní nebýt na univerzitě jen náhodná anonymní tvář v davu, spolužačka, kterou jste možná potkali na nějakém semináři. Chtěla jsem si najít kamarády, se kterými budu mít společného něco víc než školu nebo obor, a zároveň dělat něco prospěšného, co lidi nakonec bude zajímat a bavit. Musím říct, že se moje očekávání naplnila a jsem opravdu ráda, že jsem našla lidi, které baví to samé, co mě.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Působím na postu projekťáka, kde se mi líbí, že ať děláme na čemkoli, vždycky si to rozdělíme tak, aby to neviselo celé na jednom člověku. Největší zodpovědností, kterou jsem si na sebe vzala, byl asi prodej vstupenek na Majáles 2018 dalším studentům. Ve finále jsem byla vážně ráda, že jsem to zvládla.

 

V MUNII jsem si našla přátele, se kterými se vídám nejen ve škole. Jsou to lidi, na které se mohu spolehnout, na které se mohu kdykoliv obrátit (nemluvě o tom, že když je tam také někdo ze stejného oboru, tak mi pomůže se školou). Lidé jsou pro mě v životě nejdůležitější a ráda se seznamuji s novými, přesně tohle mi MUNIE umožňuje. I když si mezi sebou říkáme, že nikdo nemáme kamarády, všichni víme, že to není pravda.

Michaela Štenclová

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Myslím si, že budu případ věčného studenta, protože se stále snažím přijít na to, co mě baví. Takže si k současné speciální pedagogice přibírám ještě knihovnictví a informační studia. Kromě Munie svůj volný čas vyplňuji brigádami, pomáhám ve sdružení Prah nebo se jen tak zašiju s knížkou.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Já popravdě ani netušila, do čeho přesně jdu. Prostě jsem se na to vrhla a, světě div se, ono je to super.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Společně s projekťáky pořádáme různé (ne)studentské akce a události. Já organizovala například přednášky MeetInspire nebo spolupracovala na fun zóně na Majáles. Letos se plánuji zapojit o něco víc, ale uvidíme.

Prečo by si MUNIE nemenila?

Munie pro znamená především skvělé a produktivní využití volného času. Také jsem tu poznala spoustu skvělých lidí, nasbírala užitečné kontakty a naučila se v praxi asi tisíc věcí mimo svůj obor. Proč bych Munii neměnila? Protože proto 😊

Tereza Kotlíková

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Jmenuju se Tereza, ale vetšina lidí mi říká Teris. Studuju třetím rokem Teorii interaktivních médii, kde se zaměřuji především na marketing a PR. Nejčasteji mě můžete vidět se psem po boku a foťákem na krku. Focení se věnuju už 13 let, je to moje největší záliba a poslední roky se stalo i mojí prací. Mezi mé další koníčky patří můj pes – border kolie Tess, dále taky cestování, různé sporty, klasická americká auta a s nimi spojený rockabilly styl.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Od MUNIE jsem očekávala, že zde uspokojím své touhy neustále něco organizovat a plánovat, že se přiučím něčemu novému a poznám fajn lidi. Taky odjakživa miluju ten “pozitivní stres” ohledně plánování akcí a tohle všechno mi MUNIE dala.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Jsem v sekci projektů a konkrétně jsem se podílela na organizaci celouniverzitního plesu, především na výzdobě, organizovala jsem turnaj ve stolním fotbálku a na některých dalších akcích jsem dělala fotografa.

Prečo by si MUNIE nemenila?

MUNIE pro mě znamená několik hodin týdně z mého volného času, které jsou prožity naplno a smysluplně, a to je pro mě pocit k nezaplacení:)

Monika Latýnová

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Jmenuji se Monika Latýnová a na Masarykově univerzitě studuji třetím rokem Ekonomicko-správní fakultu, konkrétně obor Finance a právo, momentálně se ale nacházím na erasmu v Lucembursku. Před odjezdem jsem trávila většinu svého času v Brně, které prostě miluju. Kromě školy a MUNIE jsem tam také získávala praxi v nejmenované bance a v neposlední řadě se potkávala s kamarády. Pokud se ovšem naskytne příležitost, ráda Brno opustím a jedu poznávat nová místa a kulturu.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Do MUNIE jsem se přihlásila hned následující semestr poté, co jsem jako čerstvá prvačka reprezentovala MUNI na Brněnském majálesu. Přivedla mě k tomu bývala spolužačka, která již v MUNII působila a jakmile jsem poznala o co jde, chtěla jsem se na tom podílet taky. A předčilo to všechna má očekávání.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Hned od začátku bylo jasné, že patřím do projektového oddělení. V podzimním semestru jsem se podílela na realizaci Plesu studentů Masarykovy univerzity (dodnes jsem hrdá na naši balonkovou bránu :D) a v tom jarním to byl Brněnský majáles, tentokrát v pozici koordinátorky společně s naší současnou prezidentkou Johčou. Byl to semestr plný práce a dalších doprovodných akcí, který jsem si ale se všemi neskutečně užila.

Prečo by si MUNIE nemenila?

Proč bych neměnila? MUNIE mi toho dala hodně, kromě spousty získaných zkušeností a nových kontaktů jsem tady také našla skvělé kamarády, se kterými mám zážitky na celý život. Tvoříme team, který umí zabrat, když je to potřeba, a potom to taky náležitě oslavit. MUNIE zkrátka dala mému vysokoškolskému životu zcela jiný rozměr.

Barbora Schreiberová

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Nastupujem do druhého ročníka na Filozofickej fakulte na odbore Informační studia a knihovnictví. Vo voľnom čase rada čítam knihy (očividne) a pozerám seriály. Milujem módu, cestovanie a pizzu. Okrem MUNIE som zapojená aj do jedného projektu Mise naděje.

Trochu nesmelo som sa prihlásila na nábor. Vždy som sa rada podieľala na organizovaní akcií, a z tohto dôvodu mi stať sa členkou MUNIE prišlo ako to správne rozhodnutie. Očakávala som, že získam nové skúsenosti v oblasti event managementu a to sa aj stalo.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Vrámci projektovej sekcie som sa podieľala na Plese studentů, minulý rok som organizovala predplesovú Tančírnu v Savoy. Tiež som pomáhala pri zostavovaní MUNI zóny na Brnenskom Majálese. Je to dosť zodpovednosti a komunikácie – ale tak to už býva.

Prečo by si MUNIE nemenila?

MUNII by som nemenila, pretože už za jeden rok, dokonca aj semester, mi stihla dať mnoho nových zručností a dostala som sa do diania akcií, ktoré by som inak pozorovala len ako účastník. Myslím si, že sa toho môžem ešte veľa naučiť. A koniec koncov, nie je to len o práci, ale aj o zábave. Takáto rovnováha mi vyhovuje.

 

Sylvie Foitlová

Trochu sa nám na úvod predstav(: 

Jmenuji se Sylvie Foitlová, zkráceně Sysi, studuji Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, pracuji v notářské kanceláři v Třebíči a mimo to mi nezbyde až tolik času, ale když ho mám, ráda ho investuju do MUNIE. Mimo tohle miluju zvířata, americký auta a cestování, zejména poznávání co nejvíc nových míst v krátkém čase. Ráda se taky věnuju různým sportům.

S akými očakávaniami si nastupovala do MUNIE?

Do MUNIE jsem nastupovala s očekáváním, že poznám něco novýho, nové lidi, naberu zkušenosti a hlavně, že zažiju různé akce i z té druhé strany a zažiju si, jak to všechno chodí.Vždycky mě bavilo organizovat různé akce, zejména plesy, takže MUNIE mě v tomhle zkrátka naplňuje. Mám ráda společnost a v MUNII je plno super lidí, takže když se na něčem pracuje, vždycky to zahrnuje i zábavu.

Čo pre chod svojej sekcie robíš?

Jsem v projektovém oddělení, nejvíc mě baví pořádání plesu. Minulý rok jsem se konkrétně podílela hlavně na plánování celouniverzitního plesu a organizovala turnaj ve stolním fotbálku.

Prečo by si MUNIE nemenila?

Naštěstí v MUNII funguje poměrně dobře rozdělování úloh, takže i když jde o velkou akci, každý má svou úlohu a přesto se podílí na celku. Když potom člověk za sebou vidí ten kus práce, kterej dohromady vytvořil něco tak skvělýho, je to pocit k nezaplacení. 🙂

 

Rozhovor s vedúcou projektovej sekcie, Lenkou Kristkovou, si môzete prečítať v našom článku Humans of MUNIE – vedenie.

 

Skvelé zážitky z akcií spod réžie našich projekťákov Vám za MUNIE blog praje

 

Katka Bojnanská