Humans of MUNIE – Human Resources

V poslednom a dlho očakávanom diely Humans of MUNIE sme vyspovedali oddelenie, ktoré je pre MUNIE najväčším zdrojom zábavy! Stará sa totiž o organizáciu akcií pre spolkových členov a vymýšľa pre nich súťaže s lákavými cenami. Popri tom má na starosti napríklad aj sprostredkovanie rôznych školení, či nábor nových zapálených duší.

Markéta Bártová

Povedz nám na úvod niečo o sebe.

Studuji magisterské studium veřejné politiky a lidských zdrojů a baví mě to. Pro další magisterské studium jsem se rozhodla jednak z toho důvodu, že mě hodně zajímá HR a chtěla jsem si rozšířit svoje dosavadní znalosti, zároveň i z toho, že mě celkově baví studentský život a když je možnost si jej trošku natáhnout a zvládám to s prací, není co řešit. 😉 Když mám volno, hodně ráda vařím a peču, jídlo je pro mě jedna velká láska. Také ráda cestuju a poznávám nová místa, kultury a lidi. Všeobecně však nejradši svůj volný čas trávím s mými nejbližšími (ať už na výletech, na nějaké akci anebo jen tak na pohodu v hospodě). Moje vlastnosti v kostce – jsem cílevědomá, řekla bych, že až umíněná, což může být plus i mínus. Jsem taky hodně ukecaná, nerada se nudím a mám ráda spontánnost.

Ako si sa ocitla v MUNIE?

K MUNII jsem se dostala až na začátku svého magisterského studia, kdy jsem si řekla, že už mi moc času na výšce nezbývá a chci jej tím pádem prožít, ne jen přežít. 😉 Semestr na to jsem se pak stala členem ještě dalšího spolku, bylo to pro mě hodně akční období, na které ráda vzpomínám. 🙂

Aké sú tvoje spolkové povinnosti?

V MUNII jsem už od začátku členkou HR, pro tohle oddělení jsem se rozhodla z toho důvodu, že jsem se tomuto oboru chtěla věnovat v budoucnu (což se zatím plní a plánuji v něm i zůstat). Druhý důvod byl takový, že mi to oddělení nejvíce sedlo a měla jsem pocit, že se tam najdu – což se stalo.

Čo ti MUNIE dala?

MUNIE mi celkově dala hrozně moc. Zkušenosti, kontakty, dobré kamarády, se kterými se vídám i mimo akce MUNIE. Na svoje členství v ní mám strašně moc vzpomínek. Některé jsou skvělé, jiné trochu horší. 😀 Tak jako tak, každá událost mi něco předala a nelituju ani jedné. Jak jsem už nakousla, zkoušela jsem si přibrat i další studentské organizace, ale žádná mě nechytla tolik, jako právě tahle. 🙂

Lucia Hatalová

Povedz nám na úvod niečo o sebe.

Ahoj, moje meno je Luci a som HR (z tímu, ktorý do toho dáva viac ako svoje srdiečko, ako hovorí náš vedúci :D). Som v druhom ročníku na odbore Verejná politika a ľudské zdroje v kombinácii so Sociológiou. Pôvodne som na MU chcela študovať psychológiu, ale tesne pred výberom VŠ som zistila, že predsa len tú ľudskú osobnosť nechcem vedieť analyzovať až do takej miery :D. Popri škole a MUNII ešte získavam skúsenosti ako HR assistant v IT firme a vo voľnom čase sa venujem hraniu na trúbke, ,,kšeftujem,, po koncertoch, rada cestujem, jem a samozrejme, vegetím.

Ako si sa ocitla v MUNIE?

Členkou MUNIE som sa stala vďaka ,,kolejím“ , kde som spoznala dvoch šarmantných chlapcov (členov), ktorí mi o organizácii prvýkrát povedali. Doteraz si pamätám na otázku, prečo tam nie som, a že by som mala. Tak som o tom začala uvažovať, že na začiatok by to mohol byť dobrý krok. Jeden dlhý zimný večer som zapojila kreativitu, vyplnila dotazník a išla som na pohovor (na miesto konania som aj napriek vyzbrojeniu mapou skoro zablúdila a na správne miesto sa dostala skôr náhodou :D) a bolo to.

Aké sú tvoje spolkové povinnosti?

Ako som spomínala, som v tíme HR a presná pozícia je HR specialist. Mám na starosti školenia členov v rámci rôznych školiacich centier, robím pohovory, reporty na členov, bodovú súťaž a tento rok som robila aj koordinátorku Seznamováku.

Čo ti MUNIE dala?

MUNIE mi dala predovšetkým partiu ľudí okolo a nespočetne veľa príležitostí, kedy som mohla robiť skutočné HR veci už od začiatku štúdia, čo mi pomohlo aj pri hľadaní práce. Ukázala mi všetky stránky práce v organizácii s mnohými členmi – či už pozitívne, alebo tiež tie, ktoré ma potrápili (hlavne čo sa týka jednania – no práve to beriem za najväčšiu skúsenosť). Rovnako mi vyplnila množstvo dní akciami, nezabudnuteľnými zážitkami a dala mi pocit sebarealizácie.

Adéla Vladovová

Povedz nám na úvod niečo o sebe.

Jmenuji se Adél, studuji speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě. Ve volném čase se hodně věnuji právě MUNII, ale také si ráda sednu v klidu k nějakému filmu nebo seriálu. Jinak se potkávám s kamarády, ráda plavu a chodím ven do přírody.

Ako si sa ocitla v MUNIE?

Členkou MUNIE jsem se stala v podstatě díky štěstí, s kamarádkou jsme se přihlásili až později, kdy už měli v MUNII většinu pozic obsazených, jediná, která zbývala byla ta, které jsem se chytla a díky tomu jsem teď ve spolku už třetím rokem.

Aké sú tvoje spolkové povinnosti?

Očividně jsem v HR sekci a jelikož se ze mě nějakou náhodou stala asistentka našeho vedoucího, tak dělám v podstatě vše, co je potřeba. 😀 Pomáhám s organizací teambuildingů pro naše členy, s pohovory a nábory na začátku semestru a připomínám našemu vedoucímu v podstatě vše, co je potřeba udělat… Asistuji, kde to jde.. 🙂

Čo ti MUNIE dala?

MUNIE mi dala hrozně moc. Díky MUNII jsem poznala několik skvělých lidí, poznala jsem jaké to je organizovat velké akce a taky kolik času a trpělivosti tyto akce zaberou. Díky MUNII mám teď zkušenosti s věcmi, ke kterým bych se normálně v rámci svého oboru nedostala a taky skvělou praxi do života.

Dominik Čmiel

Povedz nám na úvod niečo o sebe.

Jmenuji se Dominik, je mi 23 let pocházím že Slezska, přesněji kousek od Třince a v Brně studuji Kulturní studia Číny, tzn čínský jazyk a věci kolem Číny a Taiwanu. Jsem jeden z těch, co se nerad nudí, takže se snažím dělat vždy něco. Rád koukám na filmy, chodím hodně často ven s lidmi za zábavou, rád tancuji a cestuji, zajímám se o historii a hraju airsoft a nově jsem začal jezdit na skateboardu. Nejvíc času asi dávám do práce táborového instruktora, kdy přes léto dělám tábory a přes rok školím nové instruktory a vedoucí. Je to práce, kterou dělám už 6 rokem a stále mě baví.
Povahové jsem strašně v pohodě, nevadí mi si udělat srandu sám ze sebe a pobavit lidi okolo, byť středem pozornosti nebo být vidět. Na druhou stranu jsem trošku perfekcionista a vše musí být přesné a někdy podle mě. Práci raději udělám sám, než abych ji někomu svěřil, protože věřím, že sám to zvládnu nejlíp. Jsem docela kriticky a vždy upřímný, za co dostávám dost často vyhubováno od našeho vedoucí oddělení, Vlasty.

Ako si sa ocitlol v MUNIE?  

K MUNII mě dostal spolužák, který chtěl vstoupit do nějakého studentského spolku, ale bál se jít sám. Náhodou jsem narazil na MUNII, zkusil jsem to a šel na pohovor. Mě vzali ale spolužáka ne. Naštěstí ho to moc nemrzelo, protože by stejně na to neměl čas.

Aké sú tvoje spolkové povinnosti?

MUNII se starám o naše členy. Vymýšlím místa a program na naše teambuildingy a víkendovky, různé nápady na stmelení kolektivu nebo řeším problémy a stížnosti členů. Úkolem HR odděleni je dělat i pohovory, ale co si budeme nalhávat, ty prostě nemám rád. Také mám v MUNII takovou neoficiální pozici vrchního opraváře, takže pokud se něco rozbije, nefunguje nebo je potřeba něco vyřešit, zavolají mě a já to ve většině případu opravím.

Čo ti MUNIE dala?

Díky MUNII jsem hlavně poznal nové lidi, které už jen tak ze svého života nevyženu. Vyzkoušel jsem si být členem organizačního týmu jako je Ples MU nebo Majáles. Dalo mi to také velkou zkušenost jednat s dospělými lidmi. Vždy jsem byl zvykly jednat více s dětmi, a musím říct, že je to někdy mnohem jednodušší, ale jsem rád za tuto zkušenost.

Za redakciu MUNIE blogu vám veľa zábavy do života praje

Katka Bojnanská