Humans of MUNIE – fundraising

V dnešnom diely Humans of MUNIE si predstavíme naše najdrobnejšie oddelenie, ktoré (nepočítajúc nováčikov) číta celkom troch skúsených členov. Z ich pozície v spolku vyplýva povinnosť nadväzovať a udržiavať dobré vzťahy so sponzormi, ktorí potom ťahajú z vrecka chechtáky a šeky na realizáciu tých najlepších študentských akcií. Na tomto oddelení tak stojí činnosť celého študentského spolku. Kto si túto zodpovednosť zobral na svoje ramená?

 

Michal Šrámek

Trošku sa nám na úvod popíš(:

Ahoj! Jmenuji se Michal Šrámek, ale skoro nikdo mi tak neříká. Bohatě postačí „Šrámo“. Dle mého občanského průkazu (který ovšem podezřívám, že lže) jsem nedávno oslavil 24. narozeniny. Pocházím z Ostravy, ale letos už je to pátý rok co žiju v Brně. Studuji zde práva na Masryčce (momentálně jsem ve čtvrťáku), byť jsem si rok vyzkoušel strojařinu na VUT (ale pro dobro své a hlavně lidstva jsem toho po prváku zanechal). Jelikož mne právo baví, tak se snažím zlepšovat nad rámec běžné výuky a zapojuji se do reálného právního života, kde se třetím rokem aktivně pohybuji jakožto právní praktikant. V současnosti pracuji v jedné Brněnské advokátní kanceláři, mám ale zkušenosti jak s kanceláří Pražskou, tak jsem se asi rok pohyboval na nadnárodní úrovni. Mimo to se v poslední době snažím proniknout do trhu s nemovitostmi, ale tam teprve začínám. K práci patří relax a ten si rád dopřeji. Rád si zajdu na pivo, do klubu, ale tak stejně i do divadla nebo na nějakou zajímavou přednášku. Občas ale i trochu toho sportu nezaškodí. Jsem vášnivý lyžař (dříve jsem si s tím trochu pohrával i na profesionální úrovni) a rád si zahraji squash. Jsem také čerstvým členem klubu teraristiky, a to jako chovatel těch nejroztomilejších příšerek na světě – gekončků nočních. Miluji hudbu, obzvlášť rap, hiphop, jazz a vážnou hudbu. Oplývám trochu specifickým smyslem pro humor a velmi pečlivě vybírám své přátele, ale kdo to se mnou vydrží, toho nezklamu .

Prečo si sa stal členom MUNIE?

Tak jako spousta věcí v mém životě, i členství v MUNIi je dílem náhody. Před 2 lety jsem byl s pár kamarády týden na lyžích, kdy jsme se každý večer společně „socializovali“. A jelikož tam s námi byla i Kika, tak došla řeč i na MUNIi. No a slovo dalo slovo a za pár týdnu už jsem seděl na svém prvním meetingu. MUNIE za tu dobu, co jsem jejím členem, neskutečně vyrostla a je krásné pozorovat, jak je každým semestrem někde úplně jinde, než byla. Máme víc schopností, píle a preciznosti, ale také rozhodně i větší cíle.

Akú prácu v rámci MUNIE vykonávaš?

Jsem na pozici fundraisera. Původně jsem chtěl být spíše markeťák, ale Alda na mě udělal smutný oči, a tak jsem tady. Úkolem člena fundraisingu (a tedy i úkolem mým) je shánět dostupné prostředky na to, aby si ostatní oddělení mohla hrát. Pokud bych vztah MUNIe a fundraisingu měl přirovnat k něčemu živému, byl by to určitě strom. MUNIe jako taková je strom jako celek, fundraising pak jeho kořeny. MUNIi živíme a dáváme možnost ostatním oddělením skrze námi získané prostředky realizovat skvělé akce, projekty, propagovat nás, ale hlavně bavit lidi. V zásadě je to celé o nějakém kontaktu s lidmi, jednání v obchodním prostředí a oboustranné slušnosti, což mi vyhovuje.

Čo pre teba MUNIE znamená?

MUNIE pro mě znamená prostor. Ale není to jenom prostor pro seberealizaci a vzdělávání se, ale také je to místo, kde se setkává hromada lidí, kteří jsou si navzdory té hromadě práce primárně kamarády, ne kolegy. Je to místo, kam se rád vracím a rád na něj budu vzpomínat. Není to jen spolek, je to rodina ❤

Daniel Belušík

Trošku sa nám na úvod popíš(:

Jmenuji se Daniel Belušík a studuji v třetím ročníku na fakultě sociálních studií. Konkrétně obory mezinárodní vztahy a sociologii. Nově také studuji právo a právní vědu na právnické fakultě.  Ve volném čase chodím plavat či čtu zajímavé články ze světa nebo knihy. Občas se dívám na seriály, většinou historicky zaměřené. V neposlední řadě je mojí zálibou jídlo.

Prečo si sa stal členom MUNIE?

Stal jsem se členem MUNIE, jelikož jsem chtěl zažít, jak to chodí ve spolku, získat nové poznatky a poznat nové lidi. MUNIE určitě splnila všechny tyto požadavky v tomto ohledu.

Akú prácu v rámci MUNIE vykonávaš?

V rámci MUNIE pracuji v sekci fundraisingu a tedy mým hlavním cílem je získat finance na události, které náš spolek pořádá. Pomáhal jsem například v MUNI zóně na brněnském Majálesu. Aktuálně se podílím na získání sponzorů pro náš nadcházející ples.

Čo pre teba MUNIE znamená?

MUNIE mi dává zkušenosti, zážitky, nové perspektivy a užitečné využití volného času. Určitě bych doporučil náš spolek i dalším, aby opravdu zažili, co to znamená studentský život.

Erik Szcotka

Trošku sa nám na úvod popíš(:

Jsem Erik Szcotka a studuji PrF MU a ESF MU, na právech jsem ve druháku a na ekonomce v prváku. Mimo školu už nestíhám moc jiných věcí, ale když je čas tak si rád přečtu nějakou historickou knihu nebo v létě se projedu na kole.

Prečo si sa stal členom MUNIE?

Do munie jsem se přihlásil, protože jsem se chtěl přidat do nějákého studentského spolku a munie mi přišla jako ideální spolek lidí, kteří chtějí spolupracovat s univerzitou a udělat z Brna atraktivnější místo pro studenty což je i moje vize.

Akú prácu v rámci MUNIE vykonávaš?

Jsem v sekci fundraisingu a snažím se jako všichni kolem mě sehnat peníze a sponzory na chod munie a akcí které pořádá. Někdy se to daří lépe a někdy hůře.

Čo pre teba MUNIE znamená?

Munii bych určitě doporučil ostatním především začínajícím studentům na univerzitě, protože je zde skvělý kolektiv lidí, kteří si na nic nehrají a dokáží každého výborně seznámit jak s univerzitou, tak i s Brnem. A navíc tu najde i přátelství, která přetrvají i po odchodu z univerzity.

 

Image may contain: 1 person, smiling, closeup

 

Rozhovor vedúcim fundraisingovej sekcie, Šimonom Pavlíkom, si môžete prečítať v našom článku Humans of MUNIE – vedenie.

 

Veľa výnimočných zážitkov z akcií živených schopnosťami našich fundraiserov Vám za blog MUNIE želá

 

Katka Bojnanská