Hitparáda letních brigád

Polovina letních prázdnin nám protekla mezi prsty jako roztopená ovocná zmrzlina ze stánku v městském parku a zanechala po sobě stejně prázdné a zpětně nezaplnitelné místo v kosmu. Utekla spousta barevných festivalů, zpocených dovolenek i vášnivých letních lásek. A uplavala taky zhruba tak polovina nekonečných směn ve Vaší nudné práci. Že Vaše práce není nudná, životu nebezpečná, nebo alespoň neskonale ubíjející? Tak to Vám tady k takovému životnímu úspěchu všichni moc gratulujeme a pro ilustraci diverzity nespravedlnosti osudových cest přikládáme seznam typických letních brigád. Schválně, zda-li pak se alespoň v jedné z nich najdete.

 

Z perspektivy za pokladním pásem

Jestli jste předtím dobrovolně trávili své volné chvíle roznosem reklamních letáků pro onen obchodní řetězec, může se z perspektivy za pokladním pásem tento post jevit jako kariérní postup. Tahle nečekaná pracovní expanze Vám do života přinese mnoho trápení. Denně uvidíte nespočet pokrčených tváří, mračících se na Vás zpoza hranice Vašeho blokovacího teritoria. Nebude se jim líbit Vaše málo nadsvětelná rychlost blokování, či málo nadšený přístup k odbavování tří biliónů kusů tovaru. A k tomu všemu Vás každou noc ze spánku vzbudí vlastní hlas opakující pokladní kód na banány.

Zmrzkamani

Tak tohle zní celkem pozitivně. Kopečky zmrzliny se ledabyle převalují z kopečkovací lžičky na kornoutek a z kornoutku na pihatý nos vysmátého děcka škemrajícího o čokoládovou ruličku navíc. Jenomže se převalují pořád. Celý den. Třeba osm hodin v kuse! S takovýmto přístupem k převalování by z Vás byl copy dup dalajláma přes jógu. Ale Vy máte leda tak bolavý palec a závrať při každém kradmém pohledu na kostky ledu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ice cream gif

 

Dream job aneb noční můra v oblíbené kavárně

Kolik fotek a příběhů by nebylo na instagramu, kdyby neexistovala káva?! A co může být lepší než aroma pražených zrnek dobré alžírské kávy vznášející se nad anonymním prostranstvím Vašeho oblíbeného interiéru? No radost z každodenní komunikace s lidmi to asi nebude. A vsadím se, že to nebudou ani otlaky velikosti rugbyové šišky rodící se na svět v bolesti a utrpení při výkřiku poslední dresscódové módy. Ale zato ty bicáky z nošení těžkých tácek a lejtka z nekonečného pochodování s objednávkami, které vyrýsujete po pár dvanáctkách v práci! Mmmm!

Callcentrum

Je známo, že i mléčná bakterie v jogurtu Activia má více respektu vůči Vaší střevní mikroflóře, nežli většina lidí v téhle době vůči Vaší osobě. Tenhle fakt se projevuje různě, nejpatrněji je však zjevný osobám vykonávající práci konzultanta v callcentru. Evropská unie by měla dle mého názoru pro tyto lidi hradit každý den extra zdravotní pojištění navíc. Já totiž moc dobře vím, co při takových nevyžádaných telefonátech lidem na druhé straně linky dělám.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt call centrum gif

 

 

Zombie práce ve fabrice

Tak tahle činnost vám nejspíš Vaše mozkové závity zrovna nerozvibruje. Nejspíš Vám je přetrhá, pohřbí a pošle do závitového nebe. A to spolu s Vašimi sny a nadějemi, které vkládáte do Vaší budoucnosti postavené na opisování z taháků a podplácení spolužáků u všech těžších zkoušek. Ale legendy říkají, že existují lidi, kterým tenhle životní styl pásového mučedníka vyhovuje.

Uklízeč na fesťáku

Kdo by si nechtěl zadarmo poslechnout své oblíbené interprety, proniknout do zákulisí svých idealizovaných postav a ještě k tomu být po celý čas pořádně naložený v lihu? Až na to brodění se cizíma i vlastníma blitkama a svrškama a menšíma pofidérníma smradlavýma vrškama to může být nakonec celkem fajn job. Hlavně pak ta soutěž, kdo v tom všem sajrajtu nalezne víc drobnejch.

Mokří z aquaparku

Další z kategorie „zní to v pohodě“ a další z kategorie „pekelně jsme se spletli.“ Když si myslíte, že se budete na téhle pozici celý den slunit a zpívat si chytlavé písničky a očumovat blondýnky v plavkách jako v High school musical 2, tak Vás v brzkém mládí nejspíš něco pořádne praštilo přes hlavu. Nejspíš Disney channel. Skutečnost je taková, že když se nebudete zrovna svlékat ze spálené kůže jako nějaká ještěrka, budete ji vystavovat kombinované katastrofě v podobě náporu chlorované vody a vlastního potu z úžehu a animátorské přepracovanosti.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt high school musical 2 pool gif

 

 

Příznivější pracovní podmínky a co nejpříjemnější prožití zbytku prázdnin Vám za redakci MUNIE blogu přeje

Katka Bojnanská