Glorious konferencia Glorious

Už o pár dní sa pod strechou brnenského SONO centra zíde viac než päť desiatok najúspešnejších profesionálov z prostredia českého biznisu. V sprievode množstva iných aktivít sa na tomto mieste 4-5.mája velikáni osobného rozvoja podelia s účastníkmi konferencie o svoje rady a skúsenosti a pokúsia sa ich hojnou dávkou nedestilovanej inšpirácie nakopnúť na ceste za ich snami. V MUNIE blogu sme  pre Vás ohľadom tejto akcie vyspovedali jej zakladateľa, Ondreja Práška.

 

Mohli by ste tento projekt prosím bližšie predstaviť nezainteresovanému človeku?

Glorious je konference, na které vystupují úspěšní a šikovní čeští podnikatelé, manažeři a startupisté, kteří jsou špičkou ve svém oboru. Snažíme se, aby se mladí učili opravdu od těch nejšikovnějších, kteří jim můžou předat cenné zkušenosti, rady a doporučení. Můžou tak mladým ušetřit velké množství času, chyb a nervů. Jedná se dnes už skoro o festival. Glorious tvoří 2 konference, desítky workshopů, několik párty a networkingových akcí. Náš třetí ročník se oproti předchozím, ryze studentským konferencím, rozšířil a taky trochu povyrostl s cílovkou. Dnes cílíme na mladé do 30 let.

V čom sa Glorious líši od iných konferencií?

Jednoznačně v tom, jak k celé akci přistupujeme. Snažíme se vytvořit nezapomenutelnou akci, která má měnit lidské životy. Dáváme si opravdu velmi záležet na výběru řečníků. Letos nás to stálo 16 měsíců. Díky tomu vybereme právě ty, kteří mají mladým co předat. Co určitě stojí za zmínku je to, že neprodáváme místa na stage partnerům, či jiným řečníkům, ale speakera vždy vybíráme my. No a v neposlední řadě se lišíme i neformální atmosférou a přístupem k detailům, které celý event provázejí.

Na čo sa môžu tohtoroční návštevníci udalosti tešiť?

Jednoznačně fantastický program. Málokdy má mladý člověk možnost na jednom místě během pár dnů potkat, učit se a popovídat si s takovými osobnostmi byznysu, jako na Glorious. Daří se nám řečníky přesvědčit, aby zůstali i na párty a tak se po skvělých přednáškách můžou účastníci těšit na networking s Pavlem Turekm z Red Bullair race, Martinem Jarošem, Jiřím Drahošem nebo Ottou Fabrim. No a v neposlední řadě je to i doprovodný program, který i letos bude stát za to. Od dronů, VR, až po airsoft arénu.

Konference Glorious 2016 | David Poul | www.davidpoulfoto.wordpress.com

Poskytnete nám nejaké konkrétnejšie informácie k tým workshopom? 

Chtěli jsme, aby se mladí dostali i k praktické části, proto jsme zařadili workshopy. Chceme, aby si mladí pod dozorem zkušených manažerů a podnikatelů zkoušeli případovky a tvorbu vlastních strategií. Na workshopech tak získají konkrétní a okamžitou zpětnou vazbu. Pro workshopy se nám podařilo nadchnout například Jana Bubeníka, Tomáše Budníka nebo Pavla Morice.

Ako Vám vôbec napadlo realizovať konferenciu takéhoto rozsahu? 

Původně jsme začínali s myšlenkou malé lokální studentské konference. To je ale už 4 roky zpět.  Máme za sebou 2 úspěšné ročníky a rozhodli jsme se, posunout Glorious zase na vyšší úroveň. To nás přimělo akci rozšířit o workshopy a druhou konferenci, na které vystoupí mladí Češi, kteří dosáhli ve světě velkého úspěchu. Bereme to jako přirozený vývoj.

Čo bolo na príprave konferencie najnáročnejšie? Čím ste boli naopak milo prekvapený?

Jednoznačně je to časová náročnost. Málokdo si umí představit, že za akcí stojí roční přípravy, chystání a desítky probdělých noci.  Dělat akci takového rozsahu stojí opravdu mnoho sil spousty lidí. A ani samotné získání řečníků takovýchto jmen není úplně jednoduché.  Velmi mile jsem byl překvapen zájmem medií, které se o nás v poslední době opravdu zajímají. Jde vidět, že Glorious si získal pozornost.

Chceli by ste niečo odkázať našim čitateľom?

Určitě bych rád všechny čtenáře na Glorious pozval. Nejenže uděláme maximum pro to, aby Glorious pro ně byl nezapomenutelnou akcí, ale také věříme v to, že jim může ušetřit v budoucí kariéře či podnikání mnoho nervů, času a dodat potřebné rady a tipy, aby byli úspěšnějšími.

 

Za redakciu Munie blogu Vás na túto gloriózu medzi konferenciami srdečne pozýva

Katka Bojnanská