Co jsme za podzimní semestr stihli

Studentské diáře se pomalu přestávají plnit napětím a stresem. Změny v indexu pozvolna přichází o svůj někdejší vliv na studentskou náladu a spánek postupně ztrácí své prvenství v seznamu věcí, co by chtěl jednou člověk v posteli vyzkoušet. Předtím, než se univerzitní odpadkové koše opět zaplní bezpočtem kelímků od Starbaksu a studentské sešity zahltí poznámky v podobě mistrovství světa v piškvorkách, je však potřeba udělat ještě jednu věc. Je načase ohlédnout se za podzimním semestrem a nostalgicky zavzpomínat na všechno hezké, co jste tohoto půl roku s MUNIE zažili.

 

Nábor nováčků

Nový akademický rok začal klasicky náborem dalších přemotivovaných lidí do řad modrého univerzitního spolku. Dohromady jste nám poslali přes 100 dychtivých přihlášek a svoje místo u nás našlo přes 30 entuziastických nováčků, kteří měli možnost podílet se na organizaci těch nejlepších studentských akcí. Po půl roce působení v MUNIE se mohli dát konečně pasovat za plnohodnotné členy spolku.

 

Jarmark spolků

Další klasickou událostí, která svou existencí nejspíš nikoho příliš nešokovala, byl pestrobarevný jarmark spolků. Na něm jste mohli snížit svou asociální úroveň a upsat se nějaké mimoškolní aktivitě, nebo se alespoň dobře najíst. Samozřejmě tady nechyběla ani MUNIE se svým stánkem a chutnými lineckými koláčky.

 

 

Meet&Inspire

V edukativním záchvatu jste mohli zavítat i na některý z našich Meet&Inspire v centru Brna a vyslechnout si zajímavé přednášky od lidí z oboru. Dovědět jste se mohli například něco málo o kryptoměnách, lidské motivaci nebo internetových platformách.

 

 

Sportovní akce

MUNIE se letos rozhodla myslet i na vaši kondičku, a proto její členové zorganizovali hned několik sportovně-zábavných akci. Fanoušci dobré nálady a pití proto rozhodně neměli chybět na fotbálkových turnajích, na halloweenském beerpongu v nových prostorách baru HighFive nebo na některém z kreativních soutěží v Beer baseballu.

 

 

Studentský kvíz

Pro všechny milovníky pivních kvízů představila MUNIE tento podzim i ten univerzitní! Studentské týmy měly možnost poměřit své vědomosti v příjemných prostorách Ratejny či Tribunálu a na vítěze čekaly mezi cenami například i lístky na ples. Lupeny jste mohli získat i v soutěži schovávaní lístků, kde jste je měli podle různých indicií najít.

 

Plesové tančírny

Taneční střevíce jste si mohli přijít provětrat na některou ze dvou doprovodných akcií nejočekávanějšího studentského plesu. Čekalo tu na vás procvičování základních tanečních kreací a velká pozornost byla také věnována tématu: Jak nešlapat partnerovi na špičky.

 

Ples

Vrcholem semestru bylo zahájení 100 letých oslav vzniku Masarykovy univerzity, které tento rok padly na reprezentační ples naší alma mater. Tématem večera byly, jak jinak, léta první republiky. V průběhu noci jste se měli možnost kroutit do rytmu dobové hudby, kochat se nebezpečnými akrobatickými kousky akrobatů či křivkami modelek dobového prádla podle vzoru první republiky, nebo trochu zariskovat a koupit si pár lístečků do tomboly.

 

 

MUNIE VIP

Muníci se museli za svůj semestrální výkon pochopitelně odměnit. Za tímto účelem se proto vydali poznávat své hranice na teambuildingovou víkendovku. Zábavu si užili i na vánočním večírku, na kterém se z nováčků konečně stali muži a ženy spolku. Nevyhli se však ani povinnostem, které na ně čekali v podobě MUNIE meetingu.

 

Módní přehlídka

Možná jste postřehli, že se v Brně slavnostně otevřel nový kamenný MUNI shop s nekonečnou zásobou roztomilých batůžků, triček a dalšího kde-čeho. Ani při téhle události MUNIE nechyběla! Zahltila totiž módní přehlídky a focení nového merche univerzity.

 

 

Příjemný zbytek mezisemestrálních „prázdnin“ a spoustu zábavy v nadcházejícím čtvrtletí vám za redakci MUNIE přeje

Katka Bojnanská