Alumni MUNIE: Proč se přidat ke spolku?

S novým semestrem přichází i nový start. Ať už nastupujete do prvního, nebo do dalšího vyššího ročníku, tohle je ta správná chvíle, kdy udělat první krok k novým zážitkům
a zkušenostem. Z našeho pohledu je tím nejlepším rozhodnutím přidat se k nějakému ze spousty studentských spolků. A když píšu k nějakému, myslím tím k tomu největšímu, který
na Masarykově univerzitě máme, k Masarykově studentské unii. Ta má totiž na naší alma mater už poměrně dlouhou historii a vystřídalo se v ní spoustu úspěšných, aktivních studentů, kteří i díky zkušenostem z MUNIE studovali skutečně NAPLNO! Pokud jsme Vás stále nepřesvědčili, že ta nejlepší volba je přidat se k nám, určitě si přečtěte následující rozhovory s našimi bývalými členy. Většina z nich si totiž už dnes užívá pracovního života v jejich vysněných oborech, ke kterým jim dopomohlo právě členství v MUNII.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt munie studium naplno

Jako první Vám představuji jednu z našich nejdéle fungujících prezidentek Denisu Královou. Studovala veřejnou politiku a lidské zdroje a v MUNII působila více méně po celou dobu svého studia. Jako nováček nastoupila do lidských zdrojů, kde se za chvíli stala i vedoucí této sekce. Kromě starání se o blaho našich členů ji chytila také organizace projektů a postupem času se dostala do vedení i této sekce. Nakonec se vypracovala až na pozici prezidentky celé unie. Aktuálně pracuje jako vedoucí projektové sekce v jedné brněnské firmě.

Proč ses tehdy přidala k MUNII?
Na začátku studia jsem v Brně nikoho neznala a zapojit se do nějaké smysluplné aktivity, při které bych navíc poznala aktivní studenty, byla ta nejjednodušší cesta.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Nejlepší pro mě byl asi úplně první rok v MUNII, poznávání nových lidí, zkušenosti ze spolkových aktivit, společné zážitky a práce na věcech, které dávaly smysl. Pamatuju si, že jsem úplně koukala, co všechno jsou schopni studenti při škole zorganizovat.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Na začátku jsem ani velká očekávání kromě poznání nových kamarádů neměla. Tohle očekávání se naplnilo, poznala jsem spoustu skvělých lidí a s mnoha se stýkám či spolupracuji dodnes. Díky MUNII jsem si navíc ujasnila, co mě baví, v jaké oblasti můžu uplatnit svůj potenciál. Naučila jsem se vést projekt skrze projektové řízení, vyzkoušela si řídit organizaci o 50 lidech, strategicky přemýšlet, lépe komunikovat s lidmi, vyjednávat a vystupovat na veřejnosti.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Jednoznačně ano. Díky doporučení z MUNIE jsem měla první práci v Brně, následně spolupráci na projektu a konečně i moji současnou práci – kolega tehdy oslovil několik studentských spolků s nabídkou spolupráce na organizaci konference, já jsem se ozvala a díky mým zkušenostem s přípravami mnoha akcí jsem byla přijata. Dnes mám ve firmě na starost projektovou sekci, kde mimo jiné organizujeme největší konferenci v oblasti náboru ve střední a východní Evropě.

Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Seberealizace.

-Pomohla ti MUNIE nějak v profesním živote?
-Jednoznačne ano.

 

Další vedoucí HR byla také Lenka Skalická, která studovala personální management a nyní působí v personální agentuře jako recruiter.

Proč ses tehdy přidala k MUNII?

Začala jsem na magistru studovat personální management a chtěla jsem získat nějakou praxi a poznat nové lidi.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Teambuildingy.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Splnila, protože jsem získala  zmiňovanou praxi, poznala nové lidi a hlavně jsem mohla dělat něco, co mělo nějaký vyšší smysl.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Poznala jsem lidi, kteří mi poté v profesním životě pomohli. Také jsem si rozhodně zlepšila své soft skills.

Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Kvůli lidem v MUNII, ať už se z nich stanou vaši kamarádi nebo kontakty využitelné do budoucna.

“Poznala jsem lidi, kteří mi poté v profesním živote pomohli.”

 

Co by to bylo za článek o našich bývalých členech, kdybych nezmínila zakladatele a prvního prezidenta MUNIE . Václav Prak studoval mezinárodní vztahy a žurnalistiku. Nyní pracuje jako markeťák v RAYNETu, což je ostravská softwarová firma.

Proč ses tehdy přidal k MUNII?

MUNII jsme začali vytvářet, protože nás studentské aktivity v té době chytly a cítili jsme, že podobná instituce na Masarykově univerzitě chybí.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Na skvělou partu lidí, která i přes absenci zkušeností zvládala dělat velké věci. Ale hlavně to byla hrozná sranda.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Poznal jsem tam své nejlepší kamarády a to není málo. Měl jsem šanci navnímat, jaké to je vést lidi a projekty. Přičichl jsem k vyjednávání se všemožnými aktéry na univerzitě. Přirozeně jsem dostal pod kůži, jak důležitý je pro úspěch projektu marketing. Ale hlavně jsem zjistil, že nechci být vědec, ale chci podnikat. MUNIE měla rozhodně největší vliv na to, co teď dělám.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Hlavně jsem díky MUNII zjistil, že nechci být vědec, ale chci podnikat. MUNIE měla rozhodně největší vliv na to, co teď dělám.

Kdybys měl říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Považuji za zodpovězené v předchozích otázkách.

-Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?
-Na skvělou partu lidí, která i přes absenci zkušeností zvládala dělat velké věci.
Ale hlavne to byla hrozná sranda.

 

Asi nejznámějším jménem, které má spojitost s MUNIÍ, je Pavel Šíma, který kromě toho, že byl prvním vedoucím marketingu a vystudoval politologii a žurnalistiku, je také autorem knížky Na plné koule. Aktuálně je součástí CEO analytického startupu Roivenue a stál po boku našeho prvního prezidenta v roce 2012 při zakládání unie.

Proč si se tehdy přidal k MUNII?

Prezident zakladatel za mnou v hospodě přišel a řekl: „Studentská unie tě potřebuje.“ Taková verbířská výzva doplněna o možnost nadefinovat a exekuovat celou marketingovou strategii od píky se prostě neodmítá.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Koule, co jsme ze začátku měli. Do pár měsíců od nápadu byl spuštěný web, naverbovali jsme přes sto členů organizačního týmu a zaregistrovali několik tisíc členů MUNIE. Naslouchalo nám vedení univerzity a šli jsme příkladem pro další studentské unie v republice. No a pak samozřejmě party. Jak jinak J

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Možnost se seberealizovat ve velkém. Naučit se koordinovat x lidí ke společnému cíli. Kamarády na celý život.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Když jsem přišel na svůj první full-time pohovor těsně před koncem školy, rovnou mi řekli, že si z pětadvaceti kandidátů pozvali jen mě. Byl jsem tak ve výhodné pozici, že jsem si rovnou mohl diktovat podmínky. Díky MUNIE jsem mému prvnímu zaměstnavateli totiž neposílal CVčko, ale obrovské portfolio zkušeností.

Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Poznal jsem za svá studentská léta hodně spolků a v několika se angažoval. MUNIE je z nich zdaleka nejgrandioznější a ambicióznímu člověku otevře nejvíce příležitostí ze všech.

“Poznal jsem za svá studentská léta hodně spolků a v několika se angažoval.
MUNIE je z nich zdaleka nejgrandioznější
a ambicióznímu člověku otevře nejvíce příležitostí ze všech.”

 

Dalším naším Alumni členem z marketingového oddělení je také Martin Gloss, který vystudoval Podnikovou ekonomiku a management. Kromě marketingu se podílel také  na organizaci jednotlivých projektů. Aktuálně se stará o softwarové inženýry, konkrétně o to, aby se jim společně době pracovalo.

Proč ses tehdy přidal k MUNII?

Byl jsem v Brně nový a snažil jsem se najít si nové kamarády, výzvy a zkušenosti do života.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působí v MUNII?

Na parádní společné akce se super lidmi a také na ten pocit, když jsme úspěšně dotáhli do konce nějaký projekt.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Vlastně jsem nevěděl, co přesně mám očekávat, ale dala mi toho hodně. Získal jsem nové přátele, naučil jsem se pracovat v týmu lidí, kteří nemůžou práci v MUNII věnovat 100% času, řešit konflikty, komunikovat s lidmi – od studentů až po ředitele firem. Naučil jsem se řídit jak projekty, tak i svůj čas.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Určitě ano. Bylo to jedno z důležitých témat u mého prvního pohovoru na stáž do velké mezinárodní firmy, kde jsem pak získal i pracovní pozici v oddělení projektového managementu. Kromě toho stále využívám zkušenosti, které jsem se v unii naučil. Byla to vlastně taková malá firma, kde jsme se stále učili ze svých chyb a že jich bylo spoustu. To učení a nebát se dělat chyby jsem si určitě odnesl i do současného profesního a osobního života.

Kdybys měl říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Je to taková škola života hrou. Zaměstnavatelé oceňují, když děláte něco navíc při škole a MUNIE je určitě dobrý začátek. Vybavilo se mi našeho heslo „Studium naplno!“ Jo, takové to přesně bylo. Praktické, veselé a naplno.

“Zaměstnavatelé oceňují, když děláte něco navíc při škole
a MUNIE je určite dobrý začátek.”

 

Jedním z našich prvních členů na počátku MUNIE byla taky Žaneta Hrubešová. Ta měla Masarykovu univerzitu natolik v lásce, že začala studovat hned tři fakulty. Nakonec dokončila dvě z nich a to fakultu pedagogickou a právnickou.

Proč si se tehdy přidala k MUNII?

K MUNII jsem se přidala, když byla zcela v plenkách a bylo v ní pár lidí. Společně jsme rozjeli projektovou sekci, ve které jsem strávila pár let, za což jsem si poté vysloužila i její vedení.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Nejraději vzpomínám na plánování druhého Plesu, měli jsme skvělou partu – scházeli se, plánovali, pili a těšili se na ples.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

MUNIE mi dala spoustu přátel a zkušeností. V projektech jsem si rozšířila svoje znalosti i dovednosti, naučila jsem se zvládat stres a objevila v sobě to, co mě baví.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Pomohla mi získat práci v Brně ještě při studiu, ale pak jsem se vrátila do míst, kde jsem vyrostla, změnila zaměstnání a opustila i projekty, jako takové. Nyní mám bandu malých blešek, které vedu stejně, jako kdysi náš tým v projektech. Snad jim předávám, to nejlepší ze sebe a oni pak dokážou obstát v životě.

Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Protože to, co zažijí v MUNII, se jim jinde nepoštěstí.

-Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?
-Protože to, co zažijí v MUNII, se jim jinde nepoštestí. 

 

Žurnalistů se mezi Alumni najde skutečně spoustu. Další a zároveň posledním respondentem v tomto článku je Simona Luteránová. Ta mimo to vystudovala také filmovou vědu a veřejnou správu ve francouzštině. Aktuálně pracuje jako kreativec a copywriter v reklamní agentuře Wiktor Leo Burnett v Bratislavě.

Proč ses tehdy přidala k MUNII?

K MUNII jsem se přidala, protože jsem dobře znala lidi, kteří ji vdechli život. Jejich vize mě inspirovala a chtěla jsem přiložit ruku k dílu a rozšířit si obzory.

Na co vzpomínáš nejraději z tvého působení v MUNII?

Nejradši vzpomínám na tu energii, která v týmu MUNIE panovala. Všechno bylo noví, každý měl hromadu nápadů a silnou motivaci je zrealizovat. Všichni si při práci pomáhali a dobře se bavili.

Co ti MUNIE dala? Splnila tvá očekávání?

Díky MUNII jsem začala více věřit svým schopnostem a propadla jsem lásce k marketingu. Naučila jsem se pracovat v týmu a lépe si organizovat čas.

Pomohla ti MUNIE nějak v profesním životě? Jak?

Až v marketingovém týmu MUNIE jsem pochopila, čemu se chci v pracovním životě věnovat. Dalo by se říct, že byla užitečným kompasem na cestě ke kariéře v reklamě. Moje zkušenost teda předčila moje očekávání.

Kdybys měla říct studentům jeden důvod, proč se přidat k MUNII, jaký by to byl?

Studentů, kteří přemýšlejí nad tím, že by se k MUNII přidali, bych odkázala, že rozhodně nemají co ztratit. Ve společnosti šikovných a pozitivně motivovaných lidí se totiž vždy dá jenom získat. A kontakty, které navážou, jim později můžou být velmi užitečné.

“Nejradši vzpomínmám na tu energii, která v týmu MUNIE panovala.”

 

Doufám, že jste si sami z přečtených rozhovorů vytvořili obrázek o tom, jaká MUNIE je a jaká může být i pro Vás. Je to rozhodně jedna z nejlepších možností, jak již během studia získat praxi a jak zjistit, co Vás skutečně baví. Tak neváhejte a přidejte se k nám. Stačí vyplnit dotazník: https://1url.cz/UMreM nebo nám napsat na facebooku či instagramu.

Na nové tváře se za redakci MUNIE těší,

Oldřiška Hradcová