A už stojí!

Několik desítek studentů z pěti brněnských univerzit včera odpoledne společnými silami vztyčilo uprostřed Náměstí Svobody přibližně patnáctimetrovou májku. Za bujarého pokřiku, hrdého skandování a radostného jásotu byl nazdobený odřez stromu již tradičně přenesen pomocníky kandidátů na krále a královnu majálesu z areálu Mendelovy univerzity přes park Lužánky do středu centra města. Tímhle počinem vysokoškoláci oficiálně odstartovali měsíc studentů, který vyvrcholí vyhlášením letošního královského páru Majálesu 5.5. na brněnském Majálesu.

Před Mendelovo univerzitou se již od jedné hodiny odpoledne pomalu sbírali lidé nápaditě oděni v modré, zelené, červené, bílé barvě a vojenské uniformě. Modrá pro Masarykovou univerzitu, zelená pro Univerzitu Mendelovu, červená pro Vysoké učení technické v Brně, bílá pro Veterinární a Farmaceutickou univerzitu, no a konečně vojenský stejnokroj pro Univerzitu obrany. Sesbíraní lidé pak společnými silami vyzdobili májku stužkami, zelenými kuličkami, které symbolizují Mendelův pokusní hrášek, a protože meze se v kreativitě rozhodně nekladou, použili studenti MUNI na dozdobení smrku taky své proslulé vlaječky.

Poté se kus vyzdobeného stromu nesl na ramenou pomocníků kandidátů královského páru Majálesu přes město a Lužánecký park, až nakonec po asi půl hodinové snaze mladých mužů ze všech pěti univerzit, povstal v celé své nazdobené kráse na Náměstí svobody. Zde bude stát světu na obdiv až do konce studentského měsíce. Účastníci pochodu, ale také náhodní přihlížející a kolemjdoucí, mohli být během jeho přenosu svědky zapáleného rytmického skandování, rozdávání chutných chlebíčků, koláčků, vlaječek a třeba i buchet, kterými si vysokoškoláci zpříjemňovali pochod.

 

Nakonec se akce asi na půl hodiny zastavila na kraji brnenského náměstí, kůli technickým záležitostem zdvižení stromu. Gradace celkové atmosféry však neustoupila ani v tenhle okamžik, jelikož se týmy městských univerzit nechávaly unést hlasitým skandováním a společným focením.

 

 

Za Masarykovu univerzitu letos bojuje v soutěži o královský titul sympatická dvojice tvořena usměvavým hokejistou Honzou a vždy pozitivně naladěnou bloggerkou Anet. O jejich kandidátských programech, osobních životech a soutěživých dojmech jste se mohli dočíst třeba v našem článku Modrá krv prehovorila! (http://www.munie.cz/blog/modra-krv-prehovorila/) pár týdnů zpátky.

Dnes je můžete (a prosím nezapomeňtě!) podpořit v hlasování na odkazu http://muninatrun.cz/ , které bude ukončené v den Brněnského Majálesu.

V krásném jarním počasí Vás o Váš studentský hlas snažně prosí za redakci MUNIE

Katka Bojnanská